Şimdi Ara

PSN OYUN İADE TALEP ETME FORMU (cyberpunk 2077 iade takip) SONY İADE ALMAYA BASLADI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
2
Favori
25.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • az önce playstation desteğe cyberpunk'ın son açıklamasını da ekleyerek şöyle bir mail attım

"Merhaba,

Öncelikle ek dosya'da görüldüğü üzere oyunu yapan firma Playstation 4 üzerinden oyunu iade edebileceğimizi belirtmiştir. Ayrıca Playstation'ın da iade koşullarını size şöyle hatırlatmak isterim;

"Bir dijital içerik satın alma işlemini, indirmeye veya akışını gerçekleştirmeye başlamamış olmanız koşuluyla satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde iptal edebilir ve para iadesi alabilirsiniz. İndirmeye veya akışını gerçekleştirmeye başladığınız ve oyun içi sarf malzemelerinin iletildiği dijital içerikler,içerik sorunlu olmadığı takdirde para iadesine uygun değildir."

Firma bile oyunun Playstation 4 platformunda bozuk olduğunu kabul ederken siz iade koşullarınızın arkasında durmuyor ve firmanın oyunu düzelteceğini söylerek konuyu kapatmaya çalışıyorsunuz. Ben ön sipariş vererek aldığım ürün bozuk olduğu için iadesini talep ediyorum. Sonrasında yapılacak düzeltmeler veya yamalar umurumda değil.

İade talebimin reddedilmesi halinde konuyu öncelikle Playstation İngiltere merkezinize daha sonra ise 28.11.2013 tarih ve 28835 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da yer alan 8 ila 12. maddeler uyarınca Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı bilmenizi isterim."

bu ve benzeri türde mailler atabilirsiniz resmen bu işin üzerine yatmaya çalışıyorlar ayrıca durumla alakalı ingilizce bir metin hazırlayıp cd projekt red'e bir mail atabilirsek daha iyi olacaktır diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

ee, ne yapacağız şimdi?

1 bardak soğuk su. Yaptıkları ayıp.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en hafif tabirle kansızlar

• Xbox tarafı aynı gün iade etti.Sony kan emmeye devam ediyor. Yazık onca hayale, emeğe.

PSN OYUN İADE TALEP ETME FORMU (cyberpunk 2077 iade takip) SONY İADE ALMAYA BASLADI

PSN OYUN İADE TALEP ETME FORMU (cyberpunk 2077 iade takip) SONY İADE ALMAYA BASLADI

• quote:

Orijinalden alıntı: DelNaja

az önce playstation desteğe cyberpunk'ın son açıklamasını da ekleyerek şöyle bir mail attım

"Merhaba,

Öncelikle ek dosya'da görüldüğü üzere oyunu yapan firma Playstation 4 üzerinden oyunu iade edebileceğimizi belirtmiştir. Ayrıca Playstation'ın da iade koşullarını size şöyle hatırlatmak isterim;

"Bir dijital içerik satın alma işlemini, indirmeye veya akışını gerçekleştirmeye başlamamış olmanız koşuluyla satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde iptal edebilir ve para iadesi alabilirsiniz. İndirmeye veya akışını gerçekleştirmeye başladığınız ve oyun içi sarf malzemelerinin iletildiği dijital içerikler,içerik sorunlu olmadığı takdirde para iadesine uygun değildir."

Firma bile oyunun Playstation 4 platformunda bozuk olduğunu kabul ederken siz iade koşullarınızın arkasında durmuyor ve firmanın oyunu düzelteceğini söylerek konuyu kapatmaya çalışıyorsunuz. Ben ön sipariş vererek aldığım ürün bozuk olduğu için iadesini talep ediyorum. Sonrasında yapılacak düzeltmeler veya yamalar umurumda değil.

İade talebimin reddedilmesi halinde konuyu öncelikle Playstation İngiltere merkezinize daha sonra ise 28.11.2013 tarih ve 28835 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da yer alan 8 ila 12. maddeler uyarınca Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı bilmenizi isterim."

bu ve benzeri türde mailler atabilirsiniz resmen bu işin üzerine yatmaya çalışıyorlar ayrıca durumla alakalı ingilizce bir metin hazırlayıp cd projekt red'e bir mail atabilirsek daha iyi olacaktır diye düşünüyorum

playstation türkiye dediğiniz kurumun eminönü'nde alt geçitte çakmanın da çakması saati orijinal diye satmaya çalışan esnaftan farkı yok.

beklemeyin. boşuna beklersiniz.

tüketici hakem heyetine başvurun.

• cdpr'nin belirttiği o maile ne yazmalıyız ingilizce hazır mail metni olan var mı?

• Ayıptır. Elli tane mesaj attım iade yapmadılar . Defalarca yazdım en son oyunun destek hattına yazdım. 459 tl olan oyunuda 479 tl cekmıs psn ekıbı aradım sordum beyfendı euro bazında oluyor ıngıltereye odeme oluyor oyle seyler olabılır dıyor dalga gecıyorlar cok yazık cok ps5 ve tum oyunları satıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelNaja

az önce playstation desteğe cyberpunk'ın son açıklamasını da ekleyerek şöyle bir mail attım

"Merhaba,

Ben Cuma günü direkt olarak hakem heyetine gidiyorum, bunlarla uğraşılmaz. Hakem heyetiyle muhattap olsunlar.

• gamer-x kullanıcısına yanıt
    Valla Hindistan bana o maili atmadı hocam ğst birime yönlendirdi bir umut belki iade alabilirim mail gelirse bilgilendireveğim bana geln mail sizlerdekinden bayaa farklı çnkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: defected

playstation türkiye dediğiniz kurumun eminönü'nde alt geçitte çakmanın da çakması saati orijinal diye satmaya çalışan esnaftan farkı yok.

beklemeyin. boşuna beklersiniz.

tüketici hakem heyetine başvurun.

Alıntıları Göster

Global'de sıkıntı hocam Sony şuanlık hiçbir ülkede iade etmiyor Cyberpunk'ı. İade politikasını esnetirler umarım en azından bu oyun için

• Hindistan dan bana gelen mail,

Dear Customer,

Greetings from Sony India!

We really apologize for the inconvenience caused.

Further to your e-mail, we would like to inform you that we have forwarded your case to the concerned PSN team and they are looking into it. It may take around 1 week to get revert from the concerned team regarding this issue. We will get back to you as soon as possible once we get update from them.

We would request you to be patient on this as they are trying their level best to resolve your case .

Sizlerdeki gibi kestirip atma yok ama bi umut bekleyeceğim yine de. Ama ta ilk baştada dediğim gibi sony üzerine yatacaktır iade yapmazlar. Thh ye başvuruncada ilgilenileceğini sanmıyorum çnkü yine tekrarlıyorum muhattp ingiltere şubesi sony nin. Sony Tr bu durumu kendi kasalarına oyunun parası girmediği için sorumluluk almayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardamax -- 16 Aralık 2020; 23:17:2 >
  • defected kullanıcısına yanıt
    Bu durumdan Sony Eurasia bağımsız Hocam. Eurasia nın kasaya giren bir oyun parası yok. Muhattap Sony İngiltere şubesi. Tüm psn mali işleri İngiltereden yönetiliyor. Thh nin ilgileneceğini sanmıyorum şahsi fikrimce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Bu durumdan Sony Eurasia bağımsız Hocam. Eurasia nın kasaya giren bir oyun parası yok. Muhattap Sony İngiltere şubesi. Tüm psn mali işleri İngiltereden yönetiliyor. Thh nin ilgileneceğini sanmıyorum şahsi fikrimce.

türkiye'de mal/hizmet satıyor

fatura kesiyor

direkt muhattap kendisi

Hayır hocam Türkiyede satmıyor. Sen İngiltere üzerinden alım yapıyorsun Tr de satsa fatura kesmek zorunda ki keza fatura da kesmiyor sadece sana ödemeye yönelik mail atıyor. Aldığın pound euro dolar fiyatını sana Tl ye çevirip yansıtıyor. Keza dikkat et sitede aldığın tutar karta direkt olarak aynı olarak yansımıyor. Bankada kur değişiminden de fiyat değişiyor. Attığı ödeme confirmation maillernde şöyle de bir ibare var,

Bu bir KDV/Mal ve Hizmet Vergisi faturası değildir.

Sony Tr bu akışı yöneten yer değil. Yanlış anlama bende senle aynı dertten muzdaribim ama dediğim gibi muhattap Tr değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardamax -- 16 Aralık 2020; 23:27:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A98986428

Global'de sıkıntı hocam Sony şuanlık hiçbir ülkede iade etmiyor Cyberpunk'ı. İade politikasını esnetirler umarım en azından bu oyun için

Alıntıları Göster

bu tarz bahaneler beni ilgilendirmiyor.

ürün aldım ve bozuk. bu ülkede ticaret yapıyorsan kanuni zorunluluklarını da yerine getireceksin.

ben paramı geri almak için gerekli yerlere başvurdum.

muhabbım sony eurasia anomim şirketi

ingilteredeki zibidiler ile aralarındaki sorunlar onları ilgilendirir

ben paramı playstation türkiye hesabına verdim. türk bankasından verdim. türk kartlarının başka ülke mağazalarında çalışmadığı bir sisteme ödeme yaptım.

gerisi benim değil onların derdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Hayır hocam Türkiyede satmıyor. Sen İngiltere üzerinden alım yapıyorsun Tr de satsa fatura kesmek zorunda ki keza fatura da kesmiyor sadece sana ödemeye yönelik mail atıyor. Aldığın pound euro dolar fiyatını sana Tl ye çevirip yansıtıyor. Keza dikkat et sitede aldığın tutar karta direkt olarak aynı olarak yansımıyor. Bankada kur değişiminden de fiyat değişiyor. Attığı ödeme confirmation maillernde şöyle de bir ibare var,

Bu bir KDV/Mal ve Hizmet Vergisi faturası değildir.

Sony Tr bu akışı yöneten yer değil. Yanlış anlama bende senle aynı dertten muzdaribim ama dediğim gibi muhattap Tr değil

hocam bu kısım beni, seni, bir başkasını ilgilendirmiyor.

"biz zaten ingiltereye yolluyoruz o zaman hiçbir yasal yükümlülüğümüz yok" diyebileceklerini mi sanıyorsunuz?

muz cumhuriyeti mi burası?

Hocam sana kesinlikle katılıyorum eyvallah da adam göndediği ödeme konfirmasyonunda bile Bu bir KDV/Mal ve Hizmet Vergisi faturası değildir. Diyor. Sorumluluk almıyorum derse de şaşmam yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrx58_

Ayıptır. Elli tane mesaj attım iade yapmadılar . Defalarca yazdım en son oyunun destek hattına yazdım. 459 tl olan oyunuda 479 tl cekmıs psn ekıbı aradım sordum beyfendı euro bazında oluyor ıngıltereye odeme oluyor oyle seyler olabılır dıyor dalga gecıyorlar cok yazık cok ps5 ve tum oyunları satıyorum

her şey tamam da 459 tl oyunu 479 tl olarak çekmesi bankanın sorunu. kan emici olmayan bankaları kullanın...

• hagiosmann kullanıcısına yanıt
    Aksine bankaya satis Pound/Dolar/Euro kurlari uzerinden oldugu icin para tl ye cevrilerek geliyor. Dedigim gibi oyunu satan kanal Ps Tr degil Hocam.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.