Şimdi Ara

PSA, FCA ile ortaklık anlaşması imzalayabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Otomotiv endüstrisini "ortaklık" ateşi sarmış durumda. BMW ve Daimler'in ardından şimdi de PSA CEO'su Carlos Tavares firmanın Avrupa dışına açılmasını sağlayacak bir ortaklık aradığını açıkladı.

Bloomberg'in iddialarına göre PSA potansiyel bir birleşme ya da işbirliği planlaması yapıyor. Henüz kesinleşmeyen söylentilere göre Tavares, GM ya da Fiat Chrysler Automobiles ile birleşmeye sıcak bakıyor. PSA, 2017'de Opel ve Vauxhall'ı GM'den satın almıştı.
    Öyle ki firmanın Jaguar Land Rover ile bile anlaşma yapabileceği söyleniyor. Tabi bu anlaşma PSA'in Amerika'daki gücünü GM ya da FCA ile yapacağı ortaklık kadar güçlendirmeyebilir.
    Henüz GM ya da JLR'dan resmi bir açıklama gelmese de FCA CEO'su Mike Manley bu duruma sıcak baktıklarına işaret eden önemli detaylar paylaştı. Cenevre Otomobil Fuarı'nda konuşan Manley, "bu tarz bir ortaklık Fiat'ı güçlendirir" ifadelerini kullanmış.

https://tr.motor1.com/news/308731/psa-fca-ortaklik/

Sergio dönemindede Psanın bu yönde talebi olmuştu ama kabul görmemişti.
    Şimdi tekrardan konuşulmaya başlandı mevcut CEO Mike Manley ise bu işe sıcak bakıyor.
    Özellikle Fiatı Avrupa’da eski günlerine döndürür.
    Fiat&Pejo ortak modellerle ABD pazarındada daha güçlü var olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bluehdi'lı az yakan dizel motorlu Fiat iyi fikir

Fiat'ın motorları da daha ekonomik olabilir.

• Evet rakiplerinden bir tık fazla yakıyor ama iki tıkda ömrü uzun her güzelin bir kusuru var dci motor çok ekonomik ama masrafı fazla ömrü daha kısa ,Hdi traktör gibi sesi var yani hocam hiçbiri 4 ' lük değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otobilge -- 10 Mart 2019; 14:1:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortaklık olursa PSA, fiatın araçlarına otomatik şanzıman ve farlarına mercek koysun, Fiat yapmıyor bunu bari PSA yapsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam mercek far mı kaldı.
    Fiat’ın ihtiyacı olan Pejo platformları yoksa bu ortaklık Maserati&Alfa-Ferrariye bir şey katmaz.Zaten FCA grubu bu markalara büyük meblağlar yatırıyor ama Fiata bunu yapmak istemiyor çünkü premium-Süper Car araçları gibi büyük getirisi olmaz o yüzden bunu ortaklıkla çözmeye çalışıyorlar.
    Ki manley Fiat markasının geleceğinin Marchionenin dediği gibi olmayacağını söyledi.Planlar değişti Fiat için yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

Hocam mercek far mı kaldı.
    Fiat’ın ihtiyacı olan Pejo platformları yoksa bu ortaklık Maserati&Alfa-Ferrariye bir şey katmaz.Zaten FCA grubu bu markalara büyük meblağlar yatırıyor ama Fiata bunu yapmak istemiyor çünkü premium-Süper Car araçları gibi büyük getirisi olmaz o yüzden bunu ortaklıkla çözmeye çalışıyorlar.
    Ki manley Fiat markasının geleceğinin Marchionenin dediği gibi olmayacağını söyledi.Planlar değişti Fiat için yani.
    Mercek far mı kaldı değilde, halojen far mı kaldı diyelim.

Yıl 2019 ama hala halojen kullanmakta ısrar ediyor Fiat.

Seat bile Led paket sunuyorsa Fiat hayli hayli sunması lazım

• Geliyor hocam 124spiderla başladı Full-LED 500xle devam ediyor.Yeni gelen araçlarda olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

Geliyor hocam 124spiderla başladı Full-LED 500xle devam ediyor.Yeni gelen araçlarda olacaktır
    500l önemli benim için

500l deki genişlik x te yok

• otobilge kullanıcısına yanıt
    Hdı traktorse multıjet ucak motorudur :D

• masterap M kullanıcısına yanıt
    Bu doğru bence de Bi kaç ay önce hava alanına gidecektim sabah 4.30 falan di çıktım sitenin içinde 1.6 dizel doblonun marşına bastım basmaz olaydım yeri göğü inletiyor . Millet uyuyor zaten utandım doğru düzgün ısınmasını beklemeden yola çıktım direkt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• PSA talep etmez FCA ortaklik dileniyor herkesten kesin o talep etmistir

• quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

Evet rakiplerinden bir tık fazla yakıyor ama iki tıkda ömrü uzun her güzelin bir kusuru var dci motor çok ekonomik ama masrafı fazla ömrü daha kısa ,Hdi traktör gibi sesi var yani hocam hiçbiri 4 ' lük değil
    Öyle hocam. Ben 2 sene evvel daha az tüketim mi uzun ömür mü diye düşünüp multijeti tercih ettim.

Şöyle diyeyim multijet gibi dayanıklı, sorunsuz, bakım maliyeti düşük ve hdi kadar az yakan bir motor olsa

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Yok sen değişmezsin değil mi? Amerika’ya tekrardan mı girecek FCA ?
    Cidden 10-11 yaşındaki çocuklar gibisin

• totalin milangaz satmaya başlaması gibi bişey bu
  • yaşın kaç senin bana ahkam kesiyorsun ? forumdaki ergenlerle karıştırdın sanırım sen ilkokula giderken ben autoshow dergisine aboneydim 2000 de başlıyan ortaklık model bazlı değil ticari anlaşmadır model bazlı birleşme 2008 itibari ile olmuştur renault un NCAP tan başarılı sonuçlar almasının nissan ile alakası yoktur cahil cahil ötüp durma

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.