Şimdi Ara

ABD leasing ile araç kiralama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir aksilik çıkmaz ise yeni yıla ABD'de çalışarak gireceğim. Şimdilik aklımdaki süre 3 yıl ama eşim ve çocuğum uyum sağlarsa temelli de kalabiliriz.

Gitmeden önce illaki ev ve araba bakıyorum. Araçlar gerçekten içinde bulunduğumuz duruma göre çok ulaşılabilir.

Leasing ile uzun dönem kiralama yapmayı düşünüyorum. Envantere ilk katacağım araç RAV4 olacak. Eşim ve çocuğum 1 sene sonra gelecekler, RAV4'ü onlara pas edip kendime ABD'ye özgü bir muscle yapacağım.

Otomobil firmalarının leasing sitelerinde fiyatlar dışında çok faydalı bilgi yok maalesef.

ABD'de yaşayan tecrübeli arkadaşlara sorum şu olacak:
    ABD'de kredi notunuzu arttırmak için ne gibi yöntemler uyguladınız? Leasing fiyatları kredi notuna göre değişiyor. Yüksek not düşük fiyat.
    Bu not işi sırf leasing için geçerli değil, ipotek tarzı uzun vadeli kredi işlemlerinde de etkisi çok büyük. Bizde olduğu gibi yalandan bir değeri yok.

Zaman ayırıp cevap yazacaklara şimdiden çok teşekkürler...

• Amerikaya ait bir kredi karti ve sosyal guvenlik numaraniz yoksa kiralamiyorlar. Ilk 3 4 ay kiralayamayabilirsin. Daha sonrada fiyat biraz fazla olur gibi.

Turkiyede biraz para biriktirip dogrudan satin alsan daha iyi olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Amerikaya ait bir kredi karti ve sosyal guvenlik numaraniz yoksa kiralamiyorlar. Ilk 3 4 ay kiralayamayabilirsin. Daha sonrada fiyat biraz fazla olur gibi.

Turkiyede biraz para biriktirip dogrudan satin alsan daha iyi olur bence.
    dostum ksr bakma amerikaya harbi sıfır şekildemi gidiyorsunuz?...ozaman size küçük bir tavsiye orada türklerden uzak durun...internetten fikir alın ama birebir karşılaşmayın..ilerde anlarsınız...fırsatlar ülkesine hoşgeldiniz inşallah düşündügünüz gibi olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

dostum ksr bakma amerikaya harbi sıfır şekildemi gidiyorsunuz?...ozaman size küçük bir tavsiye orada türklerden uzak durun...internetten fikir alın ama birebir karşılaşmayın..ilerde anlarsınız...fırsatlar ülkesine hoşgeldiniz inşallah düşündügünüz gibi olur...

Selam,
    Sıfır derken beş parasız gitmiyorum :) Türkiye'de çalıştığım firmanın ABD ayağına transfer olacağım. İç Güvenlik Bakanlığı ile sıkıntı çıkmaz ise bürokratik bir problem olmayacak. Firmanın ciddi rakamlar ödeyip destek aldığı diğer firma uçaktan indiğinizin ertesi günü çalışmanızı sağlayacak kadar iyi çalışıyorlar. Şanslıyım o konuda.
    İyi niyetiniz için teşekkürler.

• Kredi notunu yükseltmenin en kolayı kredi ile araba satın almadır. Insanlar düşük kredi notularını yükseltmek içın yüksek faiz oranını kabul edip ödüyorlar
  • Ezinearticles a girip burada bulamayacaginiz bilgileri bulursunuz
  • Aylik 450 usd ye 0 bmw 3 series veya cla aliniyordu gecen sene leasing le 3 yil contract
  • quote:

Orijinalden alıntı: morphsonur

Ezinearticles a girip burada bulamayacaginiz bilgileri bulursunuz

Selam,
    Teşekkürler hocam; şöyle kabaca bir baktım iyi kaynak.
  • Leasing olayı hakkında fazla bir bilgim yok, seneler önce ABD'de yaşayan arkadaşım Tahoe kiralamıştı. Size tavsiyem Amerikan aracı kiralamaya bakın, onlar daha hesaplı gelecektir. ABD'de Alman aracı almak ya da kiralamak daha lükse kaçacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Leasing olayı hakkında fazla bir bilgim yok, seneler önce ABD'de yaşayan arkadaşım Tahoe kiralamıştı. Size tavsiyem Amerikan aracı kiralamaya bakın, onlar daha hesaplı gelecektir. ABD'de Alman aracı almak ya da kiralamak daha lükse kaçacak.

Selam,

Hocam en ucuz SUV RAV4 :) (aylık $230) Birçok alternatife baktım; Amerikan olsun Avrupa olsun, Japon olsun.

İlaveten en azından şimdilik ücretsiz bakım paketi de var. İşletme gideri de çok düşük gözüküyor.

Ailem geldikten sonra kendime muscle yapacağım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: callandor

quote:

Leasing olayı hakkında fazla bir bilgim yok, seneler önce ABD'de yaşayan arkadaşım Tahoe kiralamıştı. Size tavsiyem Amerikan aracı kiralamaya bakın, onlar daha hesaplı gelecektir. ABD'de Alman aracı almak ya da kiralamak daha lükse kaçacak.

Selam,

Hocam en ucuz SUV RAV4 :) (aylık $230) Birçok alternatife baktım; Amerikan olsun Avrupa olsun, Japon olsun.

İlaveten en azından şimdilik ücretsiz bakım paketi de var. İşletme gideri de çok düşük gözüküyor.

Mustang gibi araçlar kaça geliyor? Açıkçası Mustang kiralar arkama bakmazdım.

• quote:

quote:

quote:

Selam,

Selam,
    Mustang en ucuzu :) $24000'den başlıyor
    Benim aklımda Corvette ($55000) veya Bumblebee türevleri var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callandor -- 21 Haziran 2015; 16:35:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selam,

Selam,
    Mustang en ucuzu :) $24000'den başlıyor
    Benim aklımda Corvette ($55000) veya Bumblebee türevleri var....

Alıntıları Göster
    Kiralama saçma bi yol.

Ben de Amerika'ya geçmeyi düşünüyorum.

10.000 mil hayatta kesmez beni.

Ben yılda 100.000 mil yaparım.

O yüzden almak daha mantıklı.

Araçlar zaten ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Kiralama saçma bi yol.

Ben de Amerika'ya geçmeyi düşünüyorum.

10.000 mil hayatta kesmez beni.

Ben yılda 100.000 mil yaparım.

O yüzden almak daha mantıklı.

Araçlar zaten ucuz.

Yolculuk ne zaman?
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Bu aralar toparlanıyorum.

İnşallah yaz bitmeden geçmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bu aralar toparlanıyorum.

İnşallah yaz bitmeden geçmeyi düşünüyorum.

Eyalet?
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Eyalet güzel Teksas
  • Subaru al gitmişken ;)
  • meslek nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

meslek nedir?
    alman arabası alma...herşeyi masraflı ve pahalı japon ve amerikan bak eski model otomatik alma...heryere raba ile gidecen otomatik vitesin geçişleri ve sesi belli bir sure sonra nefret ettiricek...hele malum amerikan tek kapılı alma ben newyorktan pensilvanya gidene kadar içim dişima çıktı...kısa mesafede sperde uzun yolda çekilmiyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.