Şimdi Ara

PS5, Xbox Series X'i ikiye katladı: İşte satış rakamları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
3.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hic alakasi yok. Pc de torrentle beles oynadigim oyunlari niye xbox alip parayla oyniyim. Ps de ayricalikli oyunlar oldugu icin satiyor. Ps ex leri xbox da olaydi xbox satardi bu kadar net. Eger ps de cikan ex lerde pc de cikiyor olsaydi ps de xbox ile kafa kafaya satardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önümüzdeki ay direk X-box X alacağım. Senelerdir Ps4 kullanırım, hem çok yavaş bir makina hem de oyunları gereksiz pahalı. Xbox karşılaştırmalarını izledim MS açık ara önde. Ayrıca gamepass uygulaması ile bir çok oyuna uygun fiyatla ulaşabiliyorsunuz. Ps5’in tek avantajı, yeni dizayn ettiği kolu, o da FPS oyunlarda lazım. FPS oyununu konsoldan oynamayacak kadar gamer olduğumu düşünüyorum.

Play station’ın bir marka algısı var, ilk çıkan konsol olduğu için de bu normal. Ancak fazla satıyor olması, daha iyi bir ürün olduğunu göstermez.

• ps5 i sattıran tek şey gow2 beklentisi. geri kalan şeylerde xbox ile aynı.

• Ps5'n yarısı kadar satması xbox için başarıdır. Eminim Microsoft göbek atmıştır bu haberi durunca.

• Hepsi kabul ancak FPS oyunu konsolda oynamayacak kadar gamer olmayı biraz açarmısınız ? FPS bir oyunu kontrolcüyle oynabilmekte büyük yetenek ister.Gamer olup olmamayı buna göre ayırıyorsanız eğer bir şey diyemiyorum.
  • Gamepasste hangi oyunlari oyniycaksiniz gears 5 yada forza mi playstation 5 cok iyi bir makine ps plus collectiondaki oyunlarin hepsi gamepassteki oyunlardan daha kaliteli xboxta oyunlari playstation 5 le ayni fiyata satiyor paranizi cope atmayin
  • Artik insanlara aciklamaktan yoruldum herkes bu gamepassi yeni cikan oyunlari ucuza falan oynatiyo saniyo galiba girin bi bakin ne varmis gamepass kutuphanesinde ps plus collection daha dolu gamepassten playstationun satma sebebini ariyorsaniz exclusive oyunlar ve dualsense nin cok iyi olmasi olabilir
  • Karaborsacılar ve pandemi sağolsun. Ayrıca Xbox'ın satışı da fena değil.

• Gerçeği yansıtmıyor bu rakam. Şuan Xbox Series 1.3 milyon PS5 ise 1,4 milyon satış rakamına sahip. Zaten tahmin etmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 28 Kasım 2020; 19:48:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim dediğim yaşınız veya oyun oynamanız değil.
    İnsanları tercihleriyle yargılayıp rakip firmanın konsolunu aldığı için dalga geçmeniz.Herkesin ps5 tercih etmesini istemeniz.
    Gamepasse dediklerinizdebçn sonra zaten belli ki girip bir kere bile bakmadınız içerdiği oyunlara yani bilmiyorsunuz bilmeden sallıyorsunuz buda art niyetli olduğunuzu gösteriyor.

Haklısın Türkiye'de konsola 8300 lira verip yanına da şahane 4 saatlik DLC ye 500 lira verip yanına da efsane 11 yıllık Demon Souls Remake'e 650 lira vermek,1 ay için 5 liraya (3 yıllık 500 liraya) 300+ kaliteli oyun oynamaktan ve çıkacak exc leri ilk gün oynamaktan daha mantıklı.

Buda dandik dediğiniz gamepassteki bazı oyunlar,hepsini sayarsam koşarak uzaklaşırsın;

Forza Horizon 4
    Forza Motorsport 7
    Gears 1-2-3-4-5
    Gears Tactics
    A Plague Tale: Innocence
    Hellblade
    Halo MCC
    Halo 5
    Age of Empires Definitive Collection
    TÜM EA PLAY OYUNLARI
    Dishonored 2
    Final Fantasy XV
    kİNGDOM Hearts Tüm Oyunları
    Middle-earth: Shadow of War
    Flight Simulator
    Monster Hunter World

Sen daha buraya ilk günden eklenecek oyunları da bilmiyorsun demi ? Dur öğreteyim sana..
    STALKER 2
    FORZA MOTORSPORT REBOOT
    State of Decay 3
    Avowed
    As Dusk Falls
    The Medium
    Senua's Saga: Hellblade II
    Scorn
    Everwild
    Fable
    Yeni The Elder Scrolls

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClaymoreCountry -- 28 Kasım 2020; 21:16:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Siz meselenin özünü ya anlamamışsınız ya da kasıtlı olarak böyle yapıyorsunuz, tabii bilemem ben sizin niyetinizi.

Gamepass ile ilgili düşüncelerimi defalarca açıklamama, gerekçelerini izah etmeme rağmen "ehehuehe ama geympess 5 yetale" diyen bir kesimle muhatap olmak zorunda kaldık.

Bir insan oyun alırken fiyatları yüzünden güçlük çekebilir, bu normaldir ama sırf bu yüzden alamadığı oyuna, konsola da çamur atmaz, atmamalı.

Tekrar tekrar söylüyorum, oyun almak konusunda maddi problem yaşayan, oynadığı oyunu seçme konusunda benim gibi titiz olmayan birisi için Gamepass güzel ama kısıtlı vaktinde sadece kaliteli içerik için zaman harcayacak kişiler için uygun bir sistem değil. Benim oynayacağım oyun o sisteme kaç yıl sonra gelecek, ben onu mu bekleyeceğim.

Temelinde anlattığım konu bu, belliki oyun camiasının büyük kısmı da böyle düşünüyor ki, durum satış rakamlarına yansımış.

Buna rağmen hala aksini savunan forum üyelerini görünce, anladıkları dilden onlara cevap yazıyoruz.

Bunu zevk aldığım için değil, yıllardır oyun oynayan biri olarak, ülkemizde kaliteli bir oyun topluluğunun oluşumuna katkıda bulunmak, farklı bir bakış açısı geliştirmek için yapıyorum.

Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum, kimin benim hakkımda ne düşündüğü umrumda değil. Ben paylaşımımı yaparım, isteyen faydalanır, isteyen faydalanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 28 Kasım 2020; 21:17:10 >

• Burdan çıkan 2 önemli ders var;

1- Nekadar paranız da olsa kepçeyle de dağıtsanız insanların algılarını hızlıca ve kolayca değiştiremiyorsunuz. Birçok açıdan Xbox un daha üstün ve daha çok gelecek vaad etmesine karşın insanlar yine Ps tercih etti.

2-Satış başarısının doğal olmadığını, mevcut pandemi şartlarında evlere kapanan insanların almayacak olsalar yada daha sonra alacak olsalar bile psikolojik olarak satın almaya daha çok itildiği görülüyor. Neticede insanlar evde yapacak birşeyler arıyor.

• Ps5 daha çok da satabilir
    Daha üstün de olabilir (ki böyle bir durum yok)
    Ben Türkiye’deyim benim umrumda değil hangisiyle daha çok oyun oynayacağım ona bakarım.
    Adam 50 tl ye oyun alıyor tabiki PC de olmayan oyunlar olduğundan dolayı ps5 alması mantıklı.
    Bizdeki kadar düzenli kullanmıyordur bile fifa NBA exc oyunlar dışında PC de vakit geçiren bir insan için mantıklı olabilir
    Ama PC mi alayım konsol mu alayım diyorsan xbox kesinlikle gamepas. Sayesinde yılda 1 2 oyun alsan bile konsolu çok aktif kullanabiliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 28 Kasım 2020; 22:4:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreCountry

Benim dediğim yaşınız veya oyun oynamanız değil.
    İnsanları tercihleriyle yargılayıp rakip firmanın konsolunu aldığı için dalga geçmeniz.Herkesin ps5 tercih etmesini istemeniz.
    Gamepasse dediklerinizdebçn sonra zaten belli ki girip bir kere bile bakmadınız içerdiği oyunlara yani bilmiyorsunuz bilmeden sallıyorsunuz buda art niyetli olduğunuzu gösteriyor.

Haklısın Türkiye'de konsola 8300 lira verip yanına da şahane 4 saatlik DLC ye 500 lira verip yanına da efsane 11 yıllık Demon Souls Remake'e 650 lira vermek,1 ay için 5 liraya (3 yıllık 500 liraya) 300+ kaliteli oyun oynamaktan ve çıkacak exc leri ilk gün oynamaktan daha mantıklı.

Buda dandik dediğiniz gamepassteki bazı oyunlar,hepsini sayarsam koşarak uzaklaşırsın;

Forza Horizon 4
    Forza Motorsport 7
    Gears 1-2-3-4-5
    Gears Tactics
    A Plague Tale: Innocence
    Hellblade
    Halo MCC
    Halo 5
    Age of Empires Definitive Collection
    TÜM EA PLAY OYUNLARI
    Dishonored 2
    Final Fantasy XV
    kİNGDOM Hearts Tüm Oyunları
    Middle-earth: Shadow of War
    Flight Simulator
    Monster Hunter World

Sen daha buraya ilk günden eklenecek oyunları da bilmiyorsun demi ? Dur öğreteyim sana..
    STALKER 2
    FORZA MOTORSPORT REBOOT
    State of Decay 3
    Avowed
    As Dusk Falls
    The Medium
    Senua's Saga: Hellblade II
    Scorn
    Everwild
    Fable
    Yeni The Elder Scrolls

Ayrıca ara ara iyi oyunlar geliyor ben geçen sene nbak20 ile rdr2 gamepasden oynadm

• Yurtdışı olsaydim kesinlikle PlayStation alırdım , parası değerli 50 birime son model oyun alıyor. Bizde ise 800 lira olan oyun var . En ekonomik olan pc yinede hikayeli oyunlar indir bedava
    Online oyunlar da bedava gibi malum sitelerden bir sürü hesap satışı var 1 dolara oyun satıyor ruslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwolf0 -- 29 Kasım 2020; 0:6:18 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.