Şimdi Ara

PS5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ps5 cdli sürümde digital oynanır mi?Bilen var mı?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Oynanıyor aynı şey. PS'lerin hepsinde zaten store var. Girip oradan oyun alıp hemen indirip oynayabiliyorsunuz. Bende ps4 var ve şimdiye kadar hiç fiziksel oyun almadım. Hep storedan indirip oynadığım için cd sürücüsü toz tutmuş durumda. Benim gibi insanların zaten cd girişine ihtiyacı olmadığı için de dijital versiyon ürettiler.

• Ps5 de o zaman neden iki farkli surum cikarildi ben anlamadim?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • usengul kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi ben hiç cd ile uğraşmıyorum. Sadece store üzerinden oyun satın alıp indiriyorum. Haliyle cd sürücüsüne ihtiyacım yok ve cd sürücüsü olmayan dijital versiyon daha ucuz. Boşuna gidip kullanmadığım bir şey için de ekstra para vermek istemem ps5 alacak olsam. Mantık o. Ama ister cd alır oynarım, istersem de storedan indiririm dersem o zaman mecbur daha pahalı olan cd sürücülü versiyonu almam gerekir.

• oynanıyor dijitalden kastın ps5 storeden oyun satın alıp oynamaksa evet oynanır

• usengul kullanıcısına yanıt

Bu tekniği Sony de Microsoft da son çıkardığı konsollardan beri kullanıyorlar. Bence artık dijital satın alımlar çok arttığından ve kutulu oyunların satışının azalmasından dolayı şirketler de "Ulan niye kalkıp hem üst hem de alt modele BluRay okuyucu koyup ekstra masrafa girelim ki? Zaten fiziksel kopyaların satışı da azaldı" diyip bir tanesine koyarak paradan tasaruf ediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.