Şimdi Ara

İstanbul'un en tehlikeli semtleri [SS'li] Açıklamalı ✤

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
7
Favori
86.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu galerimde sizlere İstanbul'un en tehlikeli, yaşanabilitesi en düşük semtlerini,mahallelerini tanıtacağım.
    Öncelikle şunu belirteyim doğma büyüme İstanbul'um ve neredeyse tüm ilçelerini gezdim diyebilirim. Yani ordan burdan okuyupta yazmış gibi düşünce oluşmasın diye belirtmek istedim. Neyse geçelim mekanlarımıza

NOT: Anlamadığım bir şekilde konularımda resimlerin çoğu gözükmüyor. resimlerin çoğu gözükmeyebilir şimdiden kusura bakmayın. Düzeltmeye çalışıyorum.

ESENYURT

İlk semtimiz Esenyurt, Avrupa yakasında bulunuyor. Eskiden Büyükçekmece'nin semtlerinden biriyken şimdi ise bir ilçe. Medyada terör olayları ile yer buluyor. Olayların çoğu burada patlak vermekte ki daha geçen meydanda Atatürk heykeli yakıldı. Uyuşturucu trafiğide bayağı yoğun Esenyurtta. Her sokakta parlayan adidas eşofmanlı keko bulabilirsiniz.

KARABAYIR

Meşhur Karabayırımız ise Esenlerde bir mahalle. Torbacıları meşhurdur. Sürekli baskın yapıldığı halde burada uyuşturucu bitmez. Bitki örtüsünü hint keneviri oluşturur. En son medyada annenin sarıp kızına sattırdığı bir haberle yankılanmıştı. Kötü şöhretinden kurtarmak için ismini değiştirip Tuna mahallesi yapmışlar fakat mekan aynı mekan insanlar aynı insanlar.

SULTANBEYLİ

Asya yakasının en dışlanmış yeri. %90'ı aşırı derecede muhafazakardır. Nüfusun çoğu doğuludur geri kalanını ise karadenizliler ve sivaslılar oluşturur. Semtte gri bir hava var. Söyleyeceğim şu ki buranın İstanbulla uzaktan yakından alakası yok. Sıkıcı ve kasvetli bir yer. Diğer yerler gibi tabi ki uyuşturucu piyasası çok yoğun özellikle bonzai. Fosforlu çakılı kekolarda bayağı fazlalar.

SARIGÖL MAHALLESİ

Gaziosmanpaşa'da bulunan bu mahalle Karabayır'ın kopyası gibi. Tıpkı Karabayır gibi uyuşturucu piyasası etkili bir şekilde bulunmakta. Yolları yokuşlu ve dik. Tırstırıcı bir mekan. En son kentsel dönüşüm falan olacaktı.

GAZİ MAHALLESİ

Olayları ile sürekli medyada bulunan bu mahalle Sultangazi'de bulunuyor. Diğer yerlerin aksine terör olayları ile meşhur. Sürekli DHKP-C eylemleri faaliyet göstermekte. Helikopter sesi eksik olmaz. Marketten ekmek almaya giderken çatışma içine düşebilirsiniz.

BAĞCILAR

Bağcılar için fazla detaya gerek yok sanırım. Torbacısı, kekosu, bölücüsü hepsi burada. Tam bir çarpık kentleşme örneği. Karşıda Sultanbeyli neyse Bağcılarda odur.

ÇARŞAMBA MAHALLESİ

Aslında tehlikeli bir yer değil. Burada bulunmasının nedeni internetteki her bu tür içerikte olması. Kısaca bahsedecek olursam açık kadın ya da sarıksız erkekle karşılaşmanız %10'dur. Çevredeki herkes "Mini İran" olarak bahseder. Küpeli veya uzun saçlı buraya girmenizi pek tavsiye etmem.

KUŞTEPE

Şişli'de bulunan Kuştepe'yi çoğunluk olarak gecekondular oluşturuyor. Yine benzerleri gibi yoğun miktarda uyuşturcu,hırsızlık,gasp içermekte. Giripde çıkamamanız yüksek bir ihtimal. Pek tavsiye etmiyoruz.

DOLAPDERE

Evet yavaş yavaş İstanbul'un merkezine giriyoruz. Taksim'in yakınında bulunan Dolapdere çok belalı bir semt. Kolaylıkla uyuşturcu bulunabilir olması dışında kavga eksik olmak. Çoğu yerinde cansız maken görebilirsiniz ki imalathanelerin çoğu buradadır. Ne olursa olsun sokaklarını, içini gezmeyi bayağı severim. Etrafa çok bakmazsanız belaya bulaşma riskiniz %80 azalır. Çalınan malların gece sergilendiği pazarı bile var!

HACIHÜSREV

"Polisin giremediği yer" olarak ün salmış meşhur bir Beyoğlu semti. Sürekli operasyonlarıyla tanınır. Uyuşturcu üretiminden sahte para üretimine kadar tüm yasadışı işler burada. Çoğu sokağına istesenizde giremezsiniz.Sokmazlar. Çok ama çok belalı bir yer!

TARLABAŞI

Veee gelelim en sevdiğime. Bilerek sona bıraktım.
    Tarlabaşı'nın yeri bende ayrıdır. Türkiye'nin en gizem dolu semtidir şahsen.
    Konumundan bahsetcek olursam meşhur İstiklal caddesinin hemen aşağısında, İstanbulun tam kalbinde bir bıçak gibi durmakta. Sıkışık sokakları ve birbirine çamaşır asılmış binaları ile meşhurdur her yerde. Doğulusu,batılısı,zencisi,travestisi,torbacısı,hırsızı hepsi bir arada burada yaşamakta. Herhangi bir sokağına girdiğiniz an uyuşturucu alışverişi hakkında yanınıza biri gelebilir. Birşey satmaya çalışabilir. Elinizi verseniz kolunuzu kaptırabileceğiniz bir yer.
    Şu aralar kentsel dönüşüm ile uğraşmakta. Tamamen yok olmadan görmenizi isterim açıkcası.
    Siz yinede dikkat edin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karlo -- 13 Aralık 2015; 22:52:44 >

• Zeytinburnu çırpıcı tepebağ nerde kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuriyama Mirai

Zeytinburnu çırpıcı tepebağ nerde kardeş
    Esenyurtta otuyorum yani yakin yerde serseleri az cok taniyom tam beladir kendileri
  • Başladı maraton arkada amcalar yakalayana gazoz burası
  • fikirtepe ve gülsuyu yok :D
  • Karabayır da oturuyorum yavaş yavaş temizlenmeye çalışılıyor operasyonlar falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuriyama Mirai

Zeytinburnu çırpıcı tepebağ nerde kardeş
    Karagümrük
  • Tehlikeli olmayan yeri mi var? Ankaradan gezmeye gittim, Sultanahmet iyi dediler orayı göreyim dedim sabah 8'de gasp ediliyordum az daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

Tehlikeli olmayan yeri mi var? Ankaradan gezmeye gittim, Sultanahmet iyi dediler orayı göreyim dedim sabah 8'de gasp ediliyordum az daha.
    saydıklarının hepsine elimi kolumu sallaya sallaya girerim çıkarım
    yumruk mesafesinden yakına kimse yaklaşamaz
    en kötü ateş açarız
  • Fikirtepe? Sanayi? Parseller? Kasımpaşa?
  • onlerden
  • Devletin bunlara karşı müdahale içinde olmayışı çok büyük bir utançtır. Polis giremiyorsa yakıp yıkıcaksın.
  • Diğerlerini bilmem de Sultanbeyli gerçekten berbat. Uzun süre Üsküdar Acıbadem'de yaşamış biri olarak Acıbadem İstanbul'un en güzel semtidir bana göre. Ataşehir de kesmedi beni. Mesleğimi elime alınca tekrar Acıbadem'e taşınacağım inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myalperen -- 13 Aralık 2015; 23:06:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

Tehlikeli olmayan yeri mi var? Ankaradan gezmeye gittim, Sultanahmet iyi dediler orayı göreyim dedim sabah 8'de gasp ediliyordum az daha.
    Güzel olmuş,eline sağlık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Karagümrük

karagümrük eskisi gib değil dostum :)
  • tüm dh olarak toplanıp giremeyiz buralara korku filmi gibi yerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCapedCrusader

Devletin bunlara karşı müdahale içinde olmayışı çok büyük bir utançtır. Polis giremiyorsa yakıp yıkıcaksın.

Hocam pislik bir yerde kalsın yayılmasın amacıyla hareket ediyorlar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karlo

quote:

Devletin bunlara karşı müdahale içinde olmayışı çok büyük bir utançtır. Polis giremiyorsa yakıp yıkıcaksın.

Alıntıları Göster
    anadolu yakasının gözünü seveyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karlo

quote:

Alıntıları Göster
    kore mahallesi tek geçerim
  • 3 Efes ekstra 1 adet pompalı birde dombıra şarkısıyla giremeyeceğim mekan yok
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.