Şimdi Ara

PS4-PS5 PLUS [ANA KONU]Nisan: Immortals of Aveum-Minecraft Legends-Skul (822. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.804
Cevap
579
Favori
1.595.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 820821822823824
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gereksiz tartışma. Beğenen beğenir beğenmeyen oynamaz.

Bu arada bu oyun Ps3'te ilk oynadığım oyunlardan biriydi ve çok beğenerek oynamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sp@wn -- 6 Temmuz 2018; 12:11:57 >
  • braveheart655 B kullanıcısına yanıt
    sana ne desem boş, zaman kaybı, daha da uzatırsan troll olduğuna kanaat getireceğim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • codred kullanıcısına yanıt
    Gerçekten de zaman kaybı

Heavy rain e ilişkin görüşlerimi gayet açık bir şekilde dile getirdim. Bunu para vermemiş, daha önce oynamamış biri olarak onyargisiz bir şekilde yaptığımı da düşünüyorum.

Bizzat Heavy rain i yapan adamın ağzından çıkan sözlere itibar etmeyenlere, trophy olarak verilen 'Interactive drama' ya rağmen hayır bu bir interaktif film değil diyen, sen ne anlarsın oyundan falan gibi garip ithamlarda bulunanlara dahi mantıklı cevaplar vermeye çalıştım. Sizin yorumunuza da aynı şekilde yaklaştım. Ama anlaşılan insanların kafasındaki ön yargıları silmek ya da herkes beğendi benim de beğenmem lazım diye düşünenlerin fikrini değiştirmek imkansız.

Son olarak şunu söylerek konuyu kendi açımdan kapatıyorum. Heavy rain bir interaktif drama/animasyon/film dir. Bu durum onun doğrudan kötü olduğu anlamına gelmez. Ancak Heavy Rain i ister bir oyun olarak ister interaktif drama olarak değerlendirelim kanımca başarısız bir yapımdır. Ne mutlu ki bunu test etmesi de bedavadır.

Herkese hayırlı işler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheart655 -- 6 Temmuz 2018; 15:3:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben witcher 3 ü biraz oynayıp sıkılıp bırakmıştım.Birçogunun öve öve bitiremediği oyun beni sıktı. Detroit i oynadım en son, hiç sıkılmadım keyifle oynadım veya filmin ilerlemesi için yardımcı oldum diyeyim :) ondan önce god of war ı oynayıp,bitirmiştim.Bunda bile biraz sıkıldım, sıkılarak bitirdim.

Ben witcher veya god of war dan sıkıldım diye bu onları kötü oyun yapmaz.Mesela bloodborne hiç sıkmadı, harika oyundu. Ama witcherr sıktı. Bu tarz meselesi.Herkesin bir oyun tarzı var.

• Hala izlemeyen varsa hazır bedava olmuşken tüm zamanların en iyi filmlerinden biri olan "Heavy Rain" i kaçırmasın.
    9.1/10 imdb puanına sahip

https://www.imdb.com/title/tt1606610/
    oyundur değildir sen buna takmışsın, bu mevzu dediğim gibi yıllar önce kapandı gitti. hatta ben bildiğin önyargılıydım böyle oyun mu olur diye, 3 sene önce oynadığım bir oyunla bu düşüncem değişti. sonuçta içinde puzzle'lar olan, zamanlama içeren, qte'ler olan, bir rpg gibi seçimler üzerine kendi hikayeni yarattığın birşey var, 3 tane tuşa spam yapıp oynadığın dövüş oyunu oyunsa bana göre bu da oyundur. ha sana göre olmayabilir problem o değil zaten adı ne olursa olsun ister film ister oyun isterse de mahmut. benim yorumunda asıl katılmadığım şey beğenmedim demenden ziyade bu oyunu indirmeye değmez kotanıza yazık izleyin daha iyi gibi tavsiyelerde bulunman. belki adam oynayacak sevecek. bu sıra tabanlı rpg sevmeye birinin "böyle dövüş mü olur bunu oynamayın indirmeye değmez" demesine benziyor. bir de oyunu zamanına göre değerlendirmek lazım 8 sene önceye göre bu oyun(oyun diyorum ama takılma) insanlara yeni bir tecrübe sunuyordu ama şu an dönüp oynadığında tabiki insana eski gelmesi, ilkel gelmesi normal. konu olarak da bir film kalitesinde değil tabiki işin asıl zevki senin de hikayenin bir parçası olman, ama sen kalkıp izleyin diyorsun, bunu izleyeceğime açar güzel bir film izlerim.

• henüz sadece detroit'i bitirmiş olsam da quantic dream'in yaptığı oyun tarzını seviyorum, konsol almamın sebebi bu tür oyunlar genelde. heavy rain'i de %70ine kadar falan oynadım kontroller dışında gayet iyi bir oyun. kontrolleri berbat gerçekten
  • Gençler birşey soracağım

Bugün itibariyle Xbox'dan PS'a geçiyorum kısmetse. Xbox Live'da normalde hesabı istediğin gibi ülkeden ülkeye değiştiriyorsun ama bu PSN'de mümkün değil, bu yüzden de her ülkeden hesap alıyorsun.

Peki, TR hesabı, USA hesabı ve Endonezya hesabı açtım. Buraya kadar tamam. TR hesabıma da bir adet kardeş ekledim, arkadaş ile ortak PSN üyeliği ödemek için, 179 TL / 2 yani. Fifa da aldık diyelim, 59 TL fiyatı dünyada en ucuz bizde.

Ama ben daha sonra USA hesabım ile de oyun almak istedim? Mesela The Crew 2. Bu hesabıma da arkadaşımı kardeş olarak ekledim. oyunu o da indirsin diye.

benim makinamda 3 hesabımdan birinde yani TR hesabımda PSN Plus üyeliğim var, diğer hesaplarım bundan faydalanıyor, peki arkadaşım ne yapacak USA hesabıyla online oynamak için? Onda PSN plus yok, benim TR hesabımdan faydalnıyordu, ne oluyor bu durumda? onun da TR hesabına benim TR hesabımdan PSN plus üyeliği geçti diye, diğer hesaplarına da bu özellik ekleniyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Red Fox

Gençler birşey soracağım

Bugün itibariyle Xbox'dan PS'a geçiyorum kısmetse. Xbox Live'da normalde hesabı istediğin gibi ülkeden ülkeye değiştiriyorsun ama bu PSN'de mümkün değil, bu yüzden de her ülkeden hesap alıyorsun.

Peki, TR hesabı, USA hesabı ve Endonezya hesabı açtım. Buraya kadar tamam. TR hesabıma da bir adet kardeş ekledim, arkadaş ile ortak PSN üyeliği ödemek için, 179 TL / 2 yani. Fifa da aldık diyelim, 59 TL fiyatı dünyada en ucuz bizde.

Ama ben daha sonra USA hesabım ile de oyun almak istedim? Mesela The Crew 2. Bu hesabıma da arkadaşımı kardeş olarak ekledim. oyunu o da indirsin diye.

benim makinamda 3 hesabımdan birinde yani TR hesabımda PSN Plus üyeliğim var, diğer hesaplarım bundan faydalanıyor, peki arkadaşım ne yapacak USA hesabıyla online oynamak için? Onda PSN plus yok, benim TR hesabımdan faydalnıyordu, ne oluyor bu durumda? onun da TR hesabına benim TR hesabımdan PSN plus üyeliği geçti diye, diğer hesaplarına da bu özellik ekleniyor mu?
    Tek ve kalici cozumu soyleyeyim.

Plusi, ana hesabiniz olarak kullandiginiz hesaba alin. Arkadasiniz bu hesabi primary yapsin sizde secondary kalsin. Cunku ana hesabiniz bu nasilsa. Her oyunu burada oynayacaksiniz. Arkadasiniz plus olan bu hesabi primary yaptigi icin, diger her hesapta plus kullanabilir olacak. Yani diger oyunlari sec olarak oynasa bile plus i olacak. Siz her oyunu primary oynayacaginiz icin ana hesabinizda oynayacaksiniz nasilsa. Sizde de her oyunda plus oluyor olacak tabii.

Bu arada bilginiz yoksa belirteyim. Ps4'te xbox gibi hesap ayni sekilde ikiye bolunmez. Bu sekilde primary secondary olarak bolunur. Secondary olan kisi sadece oyunun alindigi hesaptan o oyunu oynayabilir. Baska hesaptan oynayamaz. Primary olan kisi diger her hesaptan o oyunu oynayabilir. Yukaridaki plus cozumunu, arkadasinizin plus hesabi haric diger her hesapta secondary olacagini varsayarak yaptim. Bu plus cozumunde sizin baska oyunlarda secondary olma sansiniz kalmaz. Cunku ana hesabinizdaki plus siz o hesapta secondary oldugunuz icin, diger hesaplarda gecerli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 6 Temmuz 2018; 17:59:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Tek ve kalici cozumu soyleyeyim.

Plusi, ana hesabiniz olarak kullandiginiz hesaba alin. Arkadasiniz bu hesabi primary yapsin sizde secondary kalsin. Cunku ana hesabiniz bu nasilsa. Her oyunu burada oynayacaksiniz. Arkadasiniz plus olan bu hesabi primary yaptigi icin, diger her hesapta plus kullanabilir olacak. Yani diger oyunlari sec olarak oynasa bile plus i olacak. Siz her oyunu primary oynayacaginiz icin ana hesabinizda oynayacaksiniz nasilsa. Sizde de her oyunda plus oluyor olacak tabii.

Bu arada bilginiz yoksa belirteyim. Ps4'te xbox gibi hesap ayni sekilde ikiye bolunmez. Bu sekilde primary secondary olarak bolunur. Secondary olan kisi sadece oyunun alindigi hesaptan o oyunu oynayabilir. Baska hesaptan oynayamaz. Primary olan kisi diger her hesaptan o oyunu oynayabilir. Yukaridaki plus cozumunu, arkadasinizin plus hesabi haric diger her hesapta secondary olacagini varsayarak yaptim. Bu plus cozumunde sizin baska oyunlarda secondary olma sansiniz kalmaz. Cunku ana hesabinizdaki plus siz o hesapta secondary oldugunuz icin, diger hesaplarda gecerli olmaz.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim, fakat tam olarak anlayamadım primary / secondary olayını.

Benim hesabım arkadaşın makinasında da mı tanımlı olmalı?

Sizi eklesem, PSN üzerinden yardımcı olma şansınız olur mu? Gerçi halen kargoyu bekliyorum, güya gelecekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Red Fox -- 6 Temmuz 2018; 18:0:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Red Fox

Teşekkür ederim, fakat tam olarak anlayamadım primary / secondary olayını.

Benim hesabım arkadaşın makinasında da mı tanımlı olmalı?

Sizi eklesem, PSN üzerinden yardımcı olma şansınız olur mu? Gerçi halen kargoyu bekliyorum, güya gelecekti.

Alıntıları Göster
    Olayim beraber oynamak icin de eklemis olursunuz hem. Psn: Tugaytr

• Heavy Rain muhabbetine son noktayı koymak gerekiyor anlaşılan
    Heavy Rain interaktif film değil has oyundur, interaktif film görmek isteyen yallah Night Shift’e

• Son iki aydır verilen oyunlar beş kuruş etmez

• Haklısın çok daha fazlası eder

• zepharoth kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: Turk.Navy

Son iki aydır verilen oyunlar beş kuruş etmez
    Katılıyorum, kütüphaneye ekledim duruyor, indirmeye gerek yok.
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bloodborne ve beyond sonra bu oyunlar bence beş kuruş etmez tabi herkesin kendi fikri zevki ins diğer aylar daha güzel oyunlar görürüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turk.Navy -- 7 Temmuz 2018; 0:54:20 >
    Hocam boşuna nefesini tüketme bu forumda herkesin beğendiği şeyi senin de beğenip övmen lazım. Eleştirirsen linç edilirsin.

Not: Heavy Rain’i para verip gayet severek oynamıştım.

• Absolveri oynadim. Vasat bir oyun. Kotaniza yazik.

• Sony kaşınıyor bence, adam gibi bir şeyler yapmayacaksa sony' de kalmanın anlamı yok.
  • 
Sayfa: önceki 820821822823824
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.