Şimdi Ara

PS4 Pro - LG TV Goruntu ve HDR sorunu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
93
Cevap
4
Favori
28.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Tvden ayar yapmak gerekiyor derken ne gibi bir ayar dostum infoya bastigimizda tamam hdr 4k goruntu diyor baska ne ayar lazim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arada destiny 2 de hdr renkleri cok canlandiriyor gercekten ama iste maalesef azda olsa kararma oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • desi116 kullanıcısına yanıt
    Oyunun renk ve karartma durumuna göre TV den yapılacak ayarlar parlaklık , kontrast ve renk ayarının yapılması yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zack06 kullanıcısına yanıt
    Hocam ps4 için lg'de doğru hdmi girişi hangisidir acaba?

• frknhcml-e kullanıcısına yanıt
    TV lerde genelde HDMI 2 ya da 3 oluyor bir dene istersen

PS4 Pro - LG TV Goruntu ve HDR sorunu

• Sanırım kafamdaki sorular bu konuda cevap bulacak.
    Bilen ve deneyimleyen arkadaşlar cevap yazarsa çok mutlu olacağım :)

Şuan elimde bir Vestel 4k tv var ( 49UA9400 ) salonda kullandığım. İlk PRO çıktığında bu TV'de oynamıştım bir çok oyunu. Sonra PRO'yu sattım fakat şimdi tekrar almak üzereyim.

Sırf bu HDR merakım yüzünden TV'de almayı düşünüyorum fakat bütçem kısıtlı. Alabileceğim en uç tv LG 43UM7450.

Sorum şu.. 3.700 tl verip bu televizyonu almam değer mi? HDR olsun, 4K olarak oyunlardaki grafikler olsun kullandığım Vestel 4K TV'ye göre fark yaratır mı?

Edit : @zack06

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gfblugano35 -- 16 Haziran 2020; 21:36:39 >
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    HDr olayına ozenme bende devamlı kapalı bazı oyunalrda cnku canlılıgı yıtırıyor 4k tamam ama hdr henuz degıl bende ps4 proda oynuyorum samsung hdr 4k tv
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Dostum öncelikle mesajını yeni gördüm.

Vestel bana göre çöp ve hiç alınmaz
    Arkadaşlara ( özelliklerine bakıp ) alın dediğim bu televizyonu alabilirsiniz.

https://www.teknosa.com/philips-43pus650462-43-108-ekran-4k-uhd-smart-tv-p-110019256

Ayrıca HDR teknolojisi çok iyi sayılmaz ben kullanmıyorum . Ama almışken destekli almakta yarar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 17 Haziran 2020; 15:2:48 >
  • tayfa__ T kullanıcısına yanıt

Mi 34 inc monitor aldim ama ps4 proda 4k secenegi cikmiyor acaba neden dir bilen varmi arkadaslar . Youtubede 4 k acan var bu monitorde

• KOnuyu hortlatıyım nedir son durum hdr de arkadaşlar bendeki solukluk devam ediyor :(

• Lg nin hdr si sorunlu çok karanlık

• Arkadaşlar ps4 pro sistemini ekran ayarlarini otomatik olarak birakin tv de ki ayarlara geldiğiniz de tv lerden tv lere farklilik gosterebilir girşler diye bi bolum var orda hdmi portunuzun hangi seceneklerde olacagini secebiliyosunuz hdmi EDID sürümü die bir secenek var onu 2.0 ayarladiğinizda ps4 sistemi otomatik algilayacaktir zaten...

• Arkadaşlar tv den tv ye fark var ps4 pro sistemini otomatik olarak isaretleyin hdcp yi kapatin... Tv nizin GİRİŞLER sekmesine gelin orda bagladiginiz portu ayarlarina giriş yapip 1.4 veya 2.0 secili olup olmadigina bakin yada OTOMATİK EDİD SURUMU YAZAR onlarin 2.0 olduğuna dikkat edin bide kaliteli ses ve görüntı için hdmi (arc veya earc) olan porta takın ps4

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.