Şimdi Ara

PS4 MÜ PC Mİ ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben en eski pc ve ps1 kullanıcı olarak.

Bu soru biraz göreceli bir kavram.

sadece oyun oynamak istiyorsun ağırlığın multimedia ise ps4 alabilirsin. Ama ps4 ün yanında mutlaka en az 40-42 inç 102-106 birde tv alman gerekecek. lg web os lu tv lerini tavsiye ederim hatta bazı ucuz 4k tv de olabilir. o zaman tam tadına varırsın. bende ps3 ve 55 139 cm 55ub850v 4k tv var. gerçekten konsolun verdiği rahatı pc vermiyor. en etkiliyici tarafıda joystick öyle güzel zamanlarda titriyorki o an grafikleri bile önemsemiyorsun.

gta5 konsol için yapılan daha sonra pc ye uyarlanan oyun grafik konusunda ben çok takılmadım. pc kullanan arkadaşım vardı oda geldi gördü çok detaycı birisi olmasına rağmen çokta kötü değil dedi.

eğer pc de internete gireceğim herşeyi yapacağım dersen pc de alabilirsin.
  • Allah için 2,5 milyara dizceğin kasadan hayır bekleme
    Açık net değiştirmek zorunda kalıcan ilerde. O bütçeyle ya git ps4 al yada bütçe arttır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yasimdan beri ps oynarim ps1 2 3 hepsi elimden gecti ama ps4 almak yerine yazin pc alicam İnşaAllah nedeni basit sony multiplayer için her yıl 150tl vermemi istiyor oyunlar desen 200 250tl e makinede ucuz değil eskiden konsol ucuzluktu avantajdı şimdi tamamen zarara döndü
    Not:eksileyin para bayılmaya bayılan ps ve sony fanları ama şunu bilin ki sony bu haltları yemeden önce en sevdiğim markalardan biriydi
    Not:ps2 bende 11 yıldan uzun süredir var hala oynuyorum arada ps4 alsam makina 10 yılda kendini katlıyor haaa pcye göre oyun fiyatlarıyla birlikte 3 4 yılda kendini katlar yani zarar bu makina zarar xbox one bile daha mantıklı en azından yıllık 50tl daha ucuz

• klavye takılmadığı için oyunları dünyanın parası olduğu için PC kırdırırım dersen güncellemelerden sonra oyunlar açılmıyor çoğu
  • bende yıllardır oyun için konsol kullandım xbox 360 çok iyiydi hakkını verelim ama ps4 oyunları aşırı pahalı üyelikler çok pahalı. tamam exc. oyunlar var ama yine pc kadar zenginlik yok. sanırım ben de 1200 verip konsol alacağıma 2500 verip pc alacağım kısa vadede daha masraflı duruyor ama uzun vadede dx12 ile birlikte pc ekran kartları uçacak.
  • Dostum eğer ps4 ve bilgisayar arasında kaldıysan sana her türlü bilgisayarı öneririm çünkü ps4 oyunları her zaman 50-60 TL daha fazla ama daha fazla para vermek yerine 3-4 ay beklersen o oyunu daha ucuza bilgisayarda alabilirsin :) Bilgisayardan bir çok şey ps4 den sadece oyun oynayabilirsin belki internete girmek falan ama kesinlikle bilgisayar almanı öneririm
  • Ps4 ve pc sahibi olarak cevap vereyim. İşlem yapmaktan çok oyun oynayacaksan ps4 almalısın. İki gün önce bilgisayarım bozuldu ve şu an tüm işlerim yarım kaldı, şimdi günümü ps4 le geçirsem de aklım biligisayarımda. Bunun yanında 4 senede bir pc değiştirir oldum, bakayım sorun yine anakarttan ise bu alacağım 4. Pc olacak. ama konsol öyle değil temiz kullanıldığı sürece bir 10 yıl kullanılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oguzalper06 O kullanıcısına yanıt
    2500 bütçeyle pc al doğru bir tercih yaparsan oyunlarda rahat edersin ayrıca oyun dışında her şey için pc kullanabilirsin bende ps3 alacaktım onun yerine 6-7 ay sonra pc alma kararı aldım 700 lira konsola verip her oyuna 100-150 tl vermektense her zaman her işimi görebilecek 2500 tl lik bir notebook alacağım konsol alsaydım 700 lira konsol
    4 oyun alsam 350-400 lira oyuna para versem işimi görecek kadar ucuz ama memnun edecek kadar iyi bir tv alsam 1000 tl ye aldığımı varsayıyorum 2000 lira tuttu zaten
    ki konsol alsam bile illa ki pcye ihtiyaç duyacağım senin durumun nedir ama ben ihtiyaç duyacağım üstüne 2000-2500 lira daha harcamam gerekecek benim o kadar bütçem yok olsa macbook pro alırım zaten o yüzden ben 2500 liralık bir notebook alma kararı aldım sende iyi düşün ve kendin için iyi olanı seç artılarını eksilerini araştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzalper06

neden pc mantıklı dusunursek 1.500 tl son sürüm ultra grafik ayarlarında oyun oynuyabılıryorsun ama pc de bu geçerlı deyıl

Git 1500 liralık pcde witcher 3 ü maximumda aç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahin1905 -- 19 Temmuz 2015; 20:13:33 >
  • Uncharted 4 ü oynayamayacaksan niye para veriyorsunki?

• 2500 lira bütçeyle pc'yi uçurursunuz. Tabii ki de pc.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ps4 tabiki
  • Neden pc.

Masaüstü toplarsan kendine o paraya, daha sonra yükseltme gibi bir lüksün var.
    Oyunları, şuanki yatırdığın parayla belki ultrada oynayamaya bilirsin ama parça parça kademe kademe yükseltip çok keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsin.
    Gamepad ve diğer bütün parçalar pc'ye uyarlanabilir ve kontrolcü olarak çalıştırıla bilir.
    Bir oyun oynamak için yüzlerce para vermene gerek yok.
    Oyun Harici kullanıma uygundur.
    Ps4' gibi internette gezinmek için 100 kere gamepada basmak zorunda kalmazsın.

Neden Playstation.

O para verildikten sonra ps'nin keyfi ap ayrı tabi internetten oynuycaksan.
    Çıkan çoğu oyun ilk ps platforma çıkar. Tabi parayı veren düdüğü çalar.
    Vırttır cırrtır kurulum derdiyle uğraşmazsın. Hata bildirimi almazsın.
    Jailbreak yaparsan para gibi bi sorunun olmaz 10 liraya en kral oyunu alır oynarsın, Ama netsiz ne kadar zevk verir bilemem.

Sonuç.

Pc Tekil Kullanım içindir. Tek başına oynansa bile insanı baydırmaz. Kullanım kolaylığı sağlar. Para verdikçe değeri artan bir altyapıdır.
    Pc Oyunları ps oyunlarına göre daha cüzi fiyattadır. Bazı oyun platform'larında steam gibi 120 liralık oyunları 15 20 liraya bile alabilirsin buda sana orjinal oyun oynatma gibi bir güzelliktir. İllegal oyunlarıda oynamak mümkündür. Şuan Acaba kaç kişi orjinal gta 5 alıp oynamıştır merak ediyorum açıkçası.

Ps Çoğul Kullanım içindir. Tekil oynansa bile Bir kaç zamandan sonra bayar.(Tabi Bu sadece jailbreak için geçerlidir.) Orjinal oyunla oynansa tadından yenmez Üst Seviye deneyim yaşarsın.
    Kaymak gibi oyun ve üst sıra deneyim için. Biraz zengin olmak gereklidir. Yeni çıkan üst seviye bir oyuna kim 200 lira verir tartışılır. 5 tane çıksa hepsinide oynamak istesen platformdan pahalı olur. Buda o kadar cüzü rakamlara alınıp oyun firmalarına kazandırdığı paraları göz ardı ettiremez bizlere. Açıkcası oyun platformlarını aldığmız zaman bizleri orjinal oyuna mahküm ederler.

Bana kalırsa Pc'der geçerim geleceğede yatırım yapmış olursun. En azından daha sonra istemediğin parçaları satar üstüne biraz koyar yükseltirsin.
    Çünki Ps'nin pes ve bir kaç oyun dışında özelliklede god of war serisi pc'ye çıkmadığı için yüzlerce kez almayı düşünmüşümdür. Ama Bir kaç oyundan başkada bir farkı ve ekstratı yoktur bana göre.
    Neyse fazla konuştum herkeze iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MicMage

hocam 2500 tl bütçe varken ps4 almanız aptallık olur malesef . Ps4de cıkan tüm oyunlar 30 fps kilitli cıkıyor nerdeyse spor oyunları vs hariç ve oyunlar pcdekine göre ultra ayarlarda değil. örneğin yeni çıkan project cars oyununun ps4 grafikleri,pcdekine göre mediuma denk geldiği açıklandı ve yeni çıkacak coğu oyunda böyle olacak diye düşünüyorum veya gta 5 oyun 30 fps kilitli ps4 te ve şehir içlerine girince 20-15 fps arasına bile düşürüyor.... ancak 2500tlye toplayacagınız sistemde bunları yaşamazsınız..

Project cars ps4 te medium high grafikler de açıyor diye biliyorum sitenin birinde bi tablo görmüştüm gölge kalitesi filan med/ high arasında gözüküyor du + oyun yağmurlu havalarda 40-50fps arası açık havada ise ortalama 55-60fps de çalışıyordu eğer oyun 30fps olsaydı çok rahat high/ultra grafikleri verir diye düşünüyorum bu arada pc almak bence de daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzkayra 85 -- 11 Ağustos 2015; 17:05:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• masa ütü bilgisayarın performansı hiç bir şeye değişilmez derim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzalper06

neden pc mantıklı dusunursek 1.500 tl son sürüm ultra grafik ayarlarında oyun oynuyabılıryorsun ama pc de bu geçerlı deyıl

+1 ben olsam ps4alırım .hatta ucuza kaçıp 3 almıştım:)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.