Şimdi Ara

PS4 Media Oynatıcısında Türkçe Altyazıları Çalıştırma Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
20
Favori
19.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normalde bende tv ye usb bağlayıp indirdiğim filmleri izliyordum ama 3gün önce Sony Gold 7,1 wireless headset aldım.
    https://www.playstation.com/en-us/explore/accessories/audio/gold-wireless-stereo-headset/

Ses açısından film izlerken çok farklı oluyor. Bu yüzden bende ps4 üzerinden izliyorum artık.

Bu arada altyazılar filmde alt zemini siyah olarak çıkıyor. Bunu bir şekilde düzeştme imkanı varmıdır.

Bu arada bu konuyu açan bu bilgileri veren paylaşan arkadaşımıza teşekkür ederim.

• Altyazilardaki siyah zeminin kaldirilmasi icin sony ye ingilizce bilen bir arkadaş mail atarsa belki güncelleme ile düzelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son updateler ile daha kolay hale geldi mi ?
    Bir arkadaş kullanmak istiyor ama textlerin yapısı ile oynayamaz. WD playerdeki gibi tak izle özelliğine kavuştu mu ?
  • hardiskim deki filmleri ps4 izleyebiliniyor mu ? format ne olmalı , nasıl yol izlemeliyim
  • Son güncellemeyle UTF-8 olayı çalışmıyor sanırım. Hala sorunsuz altyazı ayarlayabilen var mı?
  • @ismailkaya27 harddisk veya flash belleğiniz Ex-Fat veya FAT32 formatlıysa izlenebilir, izleyeceğiniz yol ilk mesajda.

@MUTLUBEY sistem aynı maalesef. arkadaşınız film inidirip altyazı bulabiliyorsa, altyazı kodlamasını da değiştirebilir oldukça basit konuda anlattığım şekilde.
    ,
    @HajHaj şuanda eskisi gibi çalışıyor herhangi bir sorun yok

TV den fotoğraf ekleyeyim:

https://store.donanimhaber.com/6e/a1/f5/6ea1f5d910823741ed97dc9a63d4dc04.jpg

PS4 Media Oynatıcısında Türkçe Altyazıları Çalıştırma Rehberi

• resimler uçmuş, yenilendi.

format ve klasörlemeye ilişkin bilgi eklendi.
  • Arkadaşlar genelde en çok tercih edilen mesela yıfy filmlerinin mkv formatlarında gömülü altyazı olur, bu işlemleri yapsanızda ps4 onu algılar, öncelikle onu mkvtoolnix guı programıyla kaldırmanız gerekli.(filmde gömülü altyazı olup olmadığınıda bu programla görebilirsiniz) sonrasında arkadaşın dediği yöntem işe yarıyor. Ancak dediği gibi siyah font beyaz altyazı şeklinde. Bunu değiştirmek için yine aynı programla altyazınızı gömün ve sadece filmi belleğe kopyalayın. ps4 altyazı ayarlarında içerik tarafından belirlenmiş tikini kaldırın ve altyazı formatınızı istediğiniz şekle sokun. iyi seyirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: reptile22

Arkadaşlar genelde en çok tercih edilen mesela yıfy filmlerinin mkv formatlarında gömülü altyazı olur, bu işlemleri yapsanızda ps4 onu algılar, öncelikle onu mkvtoolnix guı programıyla kaldırmanız gerekli.(filmde gömülü altyazı olup olmadığınıda bu programla görebilirsiniz) sonrasında arkadaşın dediği yöntem işe yarıyor. Ancak dediği gibi siyah font beyaz altyazı şeklinde. Bunu değiştirmek için yine aynı programla altyazınızı gömün ve sadece filmi belleğe kopyalayın. ps4 altyazı ayarlarında içerik tarafından belirlenmiş tikini kaldırın ve altyazı formatınızı istediğiniz şekle sokun. iyi seyirler...

katkınız için teşekkürler.

konu dışı olarak yify grubu faaliyetlerini sonlandırdı diye okumuştum, çok büyük bir dava yüzünden. şuanda taklitleri türemiş sanırım. yts yify ag diye bir sayfa açılmış gerçek olduklarını iddia ediyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi what_tha -- 16 Ocak 2016; 23:27:20 >

• what_tha kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle bir durum var. yts ile ilgili bi dünya muhabbet dönüyoda ben çıkan ürüne bakarım 1080p'yi max 2gb veriyomu veriyo e tamam işte
  • what_tha kullanıcısına yanıt
    vallahi çok iyi paylaşım, ne zamandır bunu arıyodum, peki şöyle bi sorum var, bu telefondan yansıttığımız filmlerdeki altyazıları da görmüyor, bu durumda görebilir mi bu ayarları yapınca?
  • kralkarga kullanıcısına yanıt
    telefondan film yanıstma hakkında bilgim yok hocam. onu da siz deneyip yazın :)
  • PS4 ile uğraşılmaz. Televizyona media player ya da mini pc takın. Keyfinize bakın.
  • Evet ben de tamamen aynı kulaklık olayından dolayı filmler ps4 te izliyorum. Konuyu açan arkadaşın ellerine sağlık konuyu gördüğümden beri türkçe karakterlerde aktif.
    Siyah arka planı da şu şekilde çözdüm hani erişilebilirlikten veya filmi izlerken optionsa basarak altyazı ayarlarına girilebiliyorya işte o noktada ALTYAZILARI İÇERİK TARAFINDAN BELİRLENMİŞ OLARAK GÖRÜNTÜLE seçeneğini kaldırıp herhangi bir yazı stili seçip en iyisi 1 gibi biraz aşağıdaki arkaplan saydamlığını %0 yapmak gerekiyor yani o çerçeve duruyor kaldırma yok ama saydamlığı 0 layarak görünmez yapabiliyoruz ben bu şekilde sorunsuz izleyebiliyorum. Galiba türkçe karakterler açısından en önemli olay altyazının kodlamasını wordpad ile değiştirmek.
  • Hadi biz dh üyesiyiz bi şekilde napar neder çalıştırırız alt yazıyı da gidip araldan 300₺ ye oyun alan insanlar var türkiyede onlar nası becerecek bunları.
    Google da ararmak akıllarına gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Geçen film izleyecektim; tv altyazıyı görmedi nedense, ps4 türkçe karakterleri göstermedi sinir olup telefonu ekrana yansıtarak izlemiştim.
    Artık ps4 te rahatça izleyebilirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Hadi biz dh üyesiyiz bi şekilde napar neder çalıştırırız alt yazıyı da gidip araldan 300₺ ye oyun alan insanlar var türkiyede onlar nası becerecek bunları.
    Google da ararmak akıllarına gelmez

Hocam onlar 1 kere izleyip kebara atacaklari blurayleri de satin alip izliyorlar :)

**koleksiyonculari tenzih ediyorum, kimse alinmasin**

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi what_tha -- 24 Ocak 2016; 12:53:23 >
  • clipconverter.cc den you tube linkini kopyalayip 1080p videolati izliyom sorunsuz seste sorun olmuyor. ama 4k 2k videolari hic acmiyor varmi cozum ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • thsnblt kullanıcısına yanıt
    4k 2k için destek olmayabilir hocam.
  • ots038 kullanıcısına yanıt
    ps4 de usb den film izlerken sesi kulaklığa verebiliyor musunuz? 2 dualsochk 4 olsa ikisine de verir mi?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.