Şimdi Ara

PS3 - OYUN DİREKSİYONLARI İNCELEMESİ (G25-GT Wheel-Momo) #UPDATED# (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
1
Favori
30.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • G25 ile uyumlu olanları var, ilk mesajdaki beyaz koltuklarda Playseats.. ama sanırım o vites takılacak aparat Extra.

quote:

Orjinalden alıntı: burak reis

geçen hafta mavishop da Playseats koltuk kitini inceledim. G25 ile hatta almayı bile düşündüm. fakat G25 ile uyumlu değil. vites mekanizmasını koyacak yeri yok. exs bir aparat yaptırmanız gerekiyor. o bakımdan vaz geçtim. aklıma gelipde sormadım bu koltukların G25 ile uyumlu olanı varmı diye ??? varmı ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: snomask

ahh bir de şu G25'deki debriyajı Gran Turismo da çalışsa hiç düşünmezdim GT'yi:)

Çalışıyor zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: snomask

ahh bir de şu G25'deki debriyajı Gran Turismo da çalışsa hiç düşünmezdim GT'yi:)

ohooo uyanında balığa çıkalım :)
    debriyaj gt4 ve gt5 prologueda çalışıyor üçgen tuşuna basarsan aktif olur clutch
  • bende birçok oyunda denedim g25 i. ps3 için şunu çok net söylüyorum arkadaşlar. En çok zevk veren oyun formula one. Eğer ps3 ve g25 iniz varsa f1 i kesinlikle oynamalısınız. oyuna sonradan f.feedback update i gelmişti. 33mb yüklüyor ve g25 desteği geliyor oyuna. ne gt5 ne nfs:ps ne dirt ne de burnout. Kesinlikle formula one diyorum emin olun.
    Onun dışında ben bir soru sormak istiyorum. Gt5p demo da debriyaj ı aktif etme gibi birşeyden söz ediyor arkadaşlar. oyuna başlarken "üçgen" tuşuna bas diyorlar. Ama defalarca denememe rağmen böyle birşey olmadı. üçgen tuşu normalde geri vites gibi arabanın geri gitmesine yarıyor. artı illaki kontrolü tam bize verdiği anda mı basmak gerekiyor? Yani bunu söyleyen arkadaşlar bu mesajıma cevap verebilirler mi acaba? Böyle birşey var mı yok mu, bir açıklık getirelim şu işe.

G25 i bağladığınız anda, her oyuna girişte, oyundan xmb ye dönünce her seferinde direksiyon kendini kalibre ediyor. Oyunlar direksiyonun dönüş açısını yani 900 mü 200 derecemi döneceğini kendisi belirliyor. Pc deki oyunlarda bunu ayarlama imkanı da veriyor. Ps3 oyunlarında böyle bir seçeneğe rastlamadım. Önemli değil zaten. Mesela oyun 200 derece ye ayarlamışsa, o sınıra geldiğinizde motorlar daha fazla döndürememeniz için size sınır koyuyor. Bu sınırı rahatça hissedebiliyorsunuz.

ben ocak ayında almıştım. 417 ytl ye. pahalı olabilir ama aldığınıza pişman olmayacağınız bir ürün bu. Son olarak şunları söylemek istiyorum. Poliphony g25 desteğini kasıtlı olarak vermiyor oyunda. sırf oyuna özel direksiyon yapıp daha çok para kazanmak için yapıyor bunu. oyunda ki options da özellikle g25 desteği yoksa oyundan alacağımız tepkileri yarı yarıya kaybediyoruz gibi birşey. Ne demek istediğimi gt5p dan sonra formula one oynarsanız anlarsınız.

Pc de de, race day, gtr2 gibi oyunlarda denedim. Evim müsait olsa, almayı düşünüp te kararsız kalan arkadaşları eve çağırıp denetmeyi çok isterdim gerçekten. Tek başına oyunların zevki çıkmıyor zaten. Bunu bütün oyunlar için söylüyorum. Son olarak şu üçgen-debriyaj olayına bir açıklık getirmek istiyorum. Lütfen arkadaşlar bir yardımcı olun.

PS3 - OYUN DİREKSİYONLARI İNCELEMESİ  (G25-GT Wheel-Momo) #UPDATED#

Edit :Resimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa982 -- 11 Nisan 2008; 20:10:28 >

• Ooo kervanci hocam sende de bi driving hastalığı varmış
  • evet koray dostum hani hastalık gibi birşey bu. normalde de hızlı kullanıyorum arabayı. insanın sanki elinde değil. Bir süre yavaş gitsem de, sonra bir bakmışım yine hızlı gidiyorum.

Arkadaşlar "debriyajı aktif etmek için tam olarak şöyle şöyle yapacaksın, ben bizzat denedim çalışıyor" diyebilen bir arkadaş varmı acaba forumda? Böyle birşey iddia eden varsa hemen çıkarıp test edeceğim oyunda. Cevap veren biri çıkmaz ise böyle birşey yok demektir, sadece söylenti bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafa982

evet koray dostum hani hastalık gibi birşey bu. normalde de hızlı kullanıyorum arabayı. insanın sanki elinde değil. Bir süre yavaş gitsem de, sonra bir bakmışım yine hızlı gidiyorum.

Arkadaşlar "debriyajı aktif etmek için tam olarak şöyle şöyle yapacaksın, ben bizzat denedim çalışıyor" diyebilen bir arkadaş varmı acaba forumda? Böyle birşey iddia eden varsa hemen çıkarıp test edeceğim oyunda. Cevap veren biri çıkmaz ise böyle birşey yok demektir, sadece söylenti bu.

GT5 başlığına yazsan daha hızlı cevap bulabilirsin bence.
    Bu arada bende de var o hastalık. Daha çok agresif kullanmak yönünde

• evet GT5 O KADAR!!!! başlıgında da bir sor istersen sanırım dahahızlı cvp alırsın bende bi araştırim bakim ne çıkacak
  • http://www.youtube.com/watch?v=6g2YS5jA4m8
    yahu bu video da adam debriyajın etkisini özellikle göstermiş. Ama bu prologue b.disc ver. yani demo değil. Farkeder mi ki? Nasıl debriyajı aktif hale getireceğiz ya, yok mu yardımcı olacak kimse şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa982 -- 11 Nisan 2008; 21:57:33 >

• quote:

evet koray dostum hani hastalık gibi birşey bu. normalde de hızlı kullanıyorum arabayı. insanın sanki elinde değil. Bir süre yavaş gitsem de, sonra bir bakmışım yine hızlı gidiyorum.

öncelikle nissan gt-r r35 gibi bir aracın orginal versiyonunda manuel vites olmadığı içi haliyle debriyajda yok.
    yani eğer arabanın orginal versiyonunda manuel vites seçeneği yoksa oyunda g25 sahibi isen manuel vites seçebiliyorsun ancak debriyaj aktif olmuyor

mesela acura nsx aracını alıyorsun
    g25 vites seçeneğini tiptronikten manuel vites konumuna getiriyorsun
    yarış başladıktan sonra sixaxisden üçgen tuşuna basıyorsun yada g25de hangi tuşun üçgen ise ona basıyorsun debriyaj aktif oluyor bu kadar basit

• g25 gerçekten mutiş debriyaj ve vites harika olmuş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mydonose

quote:

öncelikle nissan gt-r r35 gibi bir aracın orginal versiyonunda manuel vites olmadığı içi haliyle debriyajda yok.
    yani eğer arabanın orginal versiyonunda manuel vites seçeneği yoksa oyunda g25 sahibi isen manuel vites seçebiliyorsun ancak debriyaj aktif olmuyor

yarış başladıktan sonra sixaxisden üçgen tuşuna basıyorsun yada g25de hangi tuşun üçgen ise ona basıyorsun debriyaj aktif oluyor bu kadar basit

Way be, bakın bunu bilmiyordum. G25 desteklenmiyor ama destekleniyor.
    Hem de arabanın orjinaline bakılarak.
    G25'e destek istiyoruz KAZU

• http://www.gtcockpit.com/ bakınız bunlarda sparconun ürünleri bende bu setten var tabi koltuk yok bi ara sanayide yaptırmayı düşünmüştüm sandelyecinin birine fakat uğraşamadım evde bunu koyabileceğim bi yerde yok şu an zaten bu direksiyon gt4 te çok başarılıydı şimdi gt5 in siparişini verdim bekliyorum
  • ben gecen sene normal ofis koltugu kullanarak bir playseat yaptım..

baya uzun süre kullandım ama sonra sıkıldım..

forumda da ilanım vardı playseat in birebir ayarlanabilir şekilde yaptım hatta çizimlerini ve ölçülendirmesini kendim yaptım demirci bi arkadasımla da uyguladık.. cok basarılı oldu..

forumdan sattım daha sonra..
  • quote:

Orjinalden alıntı: OffLineR

quote:

Orjinalden alıntı: Mydonose

quote:

Way be, bakın bunu bilmiyordum. G25 desteklenmiyor ama destekleniyor.
    Hem de arabanın orjinaline bakılarak.
    G25'e destek istiyoruz KAZU

oyun g25i full olarak destekliyor sadece options menüsünde çıkmıyor ve tuş atama ayarları yapılamıyor benim demek istediğim olay gerçekçilikle ilgiliydi
    mesela atıyorum tofaş doğan 1.6 slx aracımız var. şimdi bu arabanın otomatik vites seçeneği var mı? yok. işte bu adamlar eğer bu aracı alıp oyuna koyarsa otomatik vites seçeneğini koymuyorlar çünkü orginalinde yok. aynı şekilde nissan GT-Rdada debriyaj yok dolayısıyla oyundada aktif edilemiyor.
    sonuçta bu adamlar araçları bire bir test edip doğru veriler ile oyun yansıtıyorlar. gerçekte varolmayan debriyajlı GTRı oyuna sallamasyon veriler ile koyabilirlerdi ama oyun gerçek bir simulasyon oyunu olduğu için bunu yapmıyorlar.

• arkadaşlar gt5 te arabayı kaldırırken ayağımızı debriyajdan çekme hassasiyetimizin oyunda bi etkisi oluyormu hani yarım debriyaj ile son gaz kalkarsak patenaj çekmemesi lazım normalde.gt5 tede oluyormu umarım anlatabilmişimdir
  • Mydonose Çok haklı, GT5 NEY GERÇEKSE ONU SUNUYOR!! HATTA GERÇEKTEN DE ÖTE!! O KADAR!
  • aldim arkadaslar oyunu. debriyaj olayini iyice inceleyeceyim.
  • bende almaya karar verdım g25 sızce su anda guncel fıyatlardan alınır mı yoksa beklenır mı?mesela 400 lıra 12 taksıt gıbı bır fıyat yakalanırsa alınır mı?yoksa daha 300 lere falan duser mı bu set?
  • arkadaşlar şu anda satılan playseat ürünleri(meyhem arkadaşımızın dediğine göre) eski modeller..özellikle direksiyonu sabitlediğimiz platformlar çok kullanışlı değilmiş...ve titreşimi fazla oyunlarda direksiyon buradan klayabiliyormuş..(ne kadar iyi sabitlensede..ve metal bir platform olsada...)
    yeni modellerde playseat bu problemi gidermiş..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.