Şimdi Ara

PS3 - OYUN DİREKSİYONLARI İNCELEMESİ (G25-GT Wheel-Momo) #UPDATED# (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
1
Favori
30.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu düzenek işini nasıl halledicez yahu?canımı sıkmaya başladı düşündükçe,kendi kanaatımca 15dk sonra bel ağrısı falan oluşacak düzenek kurmassak ve işkence haline gelicek oyun oynamak.
  • dostum bel agrıması olabılıyor ama...ne kadar zaman gecıreceksınkı zaten basında en fazla ıkı saat oynarsın o suredede cok onemlı bı sıkıntı olmaz sanırım..bosver takılma boyle seylere yoksa playseat e kadar gıder senın olayın
  • Driving force pro'ya yavaş yavaş alışıyorum. Online'da hep birinci olmaya başladım...kahretsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Driving force pro'ya yavaş yavaş alışıyorum. Online'da hep birinci olmaya başladım...kahretsin

Sesi rahatsız ediyormu ? Birde aşırı geri toplama olayına bir çözüm bulabildinmi?
  • HiGHWAYMOUSE Dostum teşekkür ederim cevap için, alışmana sevindim Ben odamda oynayacağım için tekrar toplama derdim olmayacak sürekli açıkta duracak

xavi06

Hocam ne 2 saati yaw bende bi direksiyon olsa şimdi hele hele G25 olsa sabahlarım yaw
  • Driving force pro'yu gt4 ten beri kullanıyorum çok memnunum gayet başarılı bir set diyebilirm. yolu tam anlamıyla hissetmenizi sağlıyor ben sürekli manual transmisyon ile oynayıp vitesleri vites kolundan değilde R2-L2 ile değiştiriyorum. bu set diğerlerine oranla yarışlarda size mutlaka avantaj sağlayıp virajları mükemmele yakın almanızı sağlıyor (tabi biraz alıştıktan sonra)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

quote:

Driving force pro'ya yavaş yavaş alışıyorum. Online'da hep birinci olmaya başladım...kahretsin

Sesi rahatsız ediyormu ? Birde aşırı geri toplama olayına bir çözüm bulabildinmi?

Sesi fazla sorun değil dostum. Oyunu biraz sesli oynayabilecek ortamdaysan zaten duymazsın bile.

Bu benim direksiyonda aşırı toplama değilde yavaş toplama var. Eğer direksiyonu yaklaşık 360 derece den fazla çevirdiğin durumlarda etkisi olan bir şey. Bu durumada oyun içinde spin falan atmadıysan çok nadir karşılaşırsın.

Örneklersem: Araba kaymaya başladı sende direkisoyunu hızla geri toplaman gerekiyor işte bu durumda direksiyona senin hızla müdahele etmen gerekiyor kendisi yavaş topladığı için .

veya yolda kaydın ters döndün. Şöle 1. viteste yol içinde döneyim dedin. Burada 500-600 derece döndürmen gereekebiliyor. bU durumda direksiyonu fazla çevirebilmek geri toplamak zorlaşıyor.

Tam bakamadım, eğer oyunda ve optionsta mevcut ve dönme açısını düşürebilirsem buda hallolur gibi geliyor.

Biraz aceleye geldi umarım anlaşılır.

• üstadlar en önemli soru şu benim için oynadığım ve hatırladığım kadarı ile daytona pistinde yolun bir bölümünde hafif yükseklik var ve araba ordan geçerken 2 saniye falan yaylanıyor o esnada g25 size bu yaylanma hissini veriyormu?titreşim ile?yada herhangi bir pistte ?asfaltın verdiği çıkıntılar g25 titriyormu?
  • Highwaymouse hayırlı olsun dostum. İyi günlerde güle güle kullan. Ben de bu setle g25 arasında kararsız kaldım. Görüşlerin benim için çok önemli. Olumlu görüş bildirirsen yarın bir arkadaşın kutusunda setini 143 YTL'ye alacağım. Açıkçası 400 YTL bir direksiyon setine vermeye acıyorum.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

quote:

Sesi fazla sorun değil dostum. Oyunu biraz sesli oynayabilecek ortamdaysan zaten duymazsın bile.

Bu benim direksiyonda aşırı toplama değilde yavaş toplama var. Eğer direksiyonu yaklaşık 360 derece den fazla çevirdiğin durumlarda etkisi olan bir şey. Bu durumada oyun içinde spin falan atmadıysan çok nadir karşılaşırsın.

Örneklersem: Araba kaymaya başladı sende direkisoyunu hızla geri toplaman gerekiyor işte bu durumda direksiyona senin hızla müdahele etmen gerekiyor kendisi yavaş topladığı için .

veya yolda kaydın ters döndün. Şöle 1. viteste yol içinde döneyim dedin. Burada 500-600 derece döndürmen gereekebiliyor. bU durumda direksiyonu fazla çevirebilmek geri toplamak zorlaşıyor.

Tam bakamadım, eğer oyunda ve optionsta mevcut ve dönme açısını düşürebilirsem buda hallolur gibi geliyor.

Biraz aceleye geldi umarım anlaşılır.

• quote:

Orjinalden alıntı: sabriaga

Highwaymouse hayırlı olsun dostum. İyi günlerde güle güle kullan. Ben de bu setle g25 arasında kararsız kaldım. Görüşlerin benim için çok önemli. Olumlu görüş bildirirsen yarın bir arkadaşın kutusunda setini 143 YTL'ye alacağım. Açıkçası 400 YTL bir direksiyon setine vermeye acıyorum.

Sağolasın dostum...

Aslında durum açık.

Birinci belli, ikinci en iyide belli...

G25 alamıyorsan, ondan sonraki en iyi olan force pro'yu alacaksın

Hele 143 milyon gibi bir fiyata gayet uygun. Tabi bir sorunu yoksa.

Ölümlü dünya...bir denemek lazım.

• Evet doğru diyorsun bu fiyata en azından driving force proyu da deneyelim
  • arkadaslar yaklasık ıkı saattır oynuyorum durmadan muhtessem bısey bu g25 alabılen alsın kesınlıkle dıreksıyondakı kendını toparlama olayını cozdum arkadaslar sayesınde herkese mınnettarım ...
  • biraz geç oldu ama net oldu xavi06 hayırlı olsun dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: condemned2

üstadlar en önemli soru şu benim için oynadığım ve hatırladığım kadarı ile daytona pistinde yolun bir bölümünde hafif yükseklik var ve araba ordan geçerken 2 saniye falan yaylanıyor o esnada g25 size bu yaylanma hissini veriyormu?titreşim ile?yada herhangi bir pistte ?asfaltın verdiği çıkıntılar g25 titriyormu?

Benim titreksiyon g25 değil ama senin için biraz turladım Daytona'da...

O bahsettiğin yükseklik olan yeri yavaş yavaş dolaşıp sağa sola bakmama rağmen tam tespit edemedim. Yalnız şu varki hani daytona pistinde yolun bazı kısımları yana eğimli ve aynı yolun düz kısmıda var. İşte o eğikten düze veya tersi geçişler yaptığımda oyunda arabanın kafası sallandığı gibi bunu direksiyonda bana yansıttı.

Ayrıca viraj kenarlarındaki kırmızı beyaz kısımlardan geçtiğimde debu hissiçok güzel yansıtıyor direksiyon.

Arkadan bir araba çarptığında veya bariyerlere vurduğumuzda vs. bunu yansıtmasıda oldukça iyi.

Araba sola veya sağa çekmeye başladığında verdiği tepkiden rahatlıkla durumu tahmin edebiliyorsun.

Çimenlerin üzerinde yalpalayarak geçerken direksiyonun tepkileride iyi.

Bu tepkilerdeki eksiklik bence, hani arabanın yol tutuşu azaldığında reelde direksiyon elinde hafifler ya, sonra tekrar yol tutuş iyileştiğinde direksiyonun sertleştiğini hissedersin. İşte bu hızlı geçiş anında tak tak şeklinde direksiyonun kademeli teki vermesi pek gerçekçi olmamış birazda insanı tereddütte bırakıyor direksiyon mu kırıldı şeklinde.

fORCE PRO'nun plastik kalitesinin oyuncak gibi olduğunu söylemiştim ilk izlenimlerim olarak dün. Onu biraz düzeltiyorum...

Direksiyon simitinde kullanılan malzeme kaymayı önleyen bir plastikten yapılmış. Ele oturması güzel. Sıcak havalarda sorun yaratabilir belki bu yumuşak plastik. Ama yeterli bir kalite var. Geri kalan motor ve vites kısmının bulunduğu ana gövdenin oyuncak havası hakkındaki görüşlerimi koruyorum hala.

• condemned2 dostum tesekkur ederım...darısı basına aklında bır suphe kalmasın alet cok guzel...
  • uzun süreli oynadığınıda eliniz terlemeye başlıyor.G25 deri bile olsa bnm elim terliyor ve bir eldiven şart oluyor bu durumda.spor malzemeleri satan bir dükkandan bisiklet eldiveni almanızı tavsiye ederim.hem el terlemiyor hemde insanı havaya sokuyor,kask filan olsa onuda takıcam
    edit :imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamerkan -- 18 Nisan 2008; 0:42:12 >
  • dostum kardesım fransada g25 fıyatını 180 euro olarak soyledı ama yanında bırde kask verıyolarmıs ıcerıye ses falan mı ne verıyomus cok guzelmıs getıreyım yazın dedı ama ben dayanamadım aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: condemned2

üstadlar en önemli soru şu benim için oynadığım ve hatırladığım kadarı ile daytona pistinde yolun bir bölümünde hafif yükseklik var ve araba ordan geçerken 2 saniye falan yaylanıyor o esnada g25 size bu yaylanma hissini veriyormu?titreşim ile?yada herhangi bir pistte ?asfaltın verdiği çıkıntılar g25 titriyormu?

dostum ben senin ne demek istedigini cok iyi anladim. evet dedigin gibi o genis virajlari hizla donerken titresimleri direksiyona yansitiyor. Bunu rahatca hissedebiliyorsun.

Zaten G25 in tuslarina gorev atamak icin (saga sola, geriye bakis gibi) options daki direksiyonlardan Driving Force Pro yu seciyoruz. Tuslari istedigimiz gibi ayarlayip OK diyoruz. DF.Pro da hissedebilecegin herseyi g25 te de hissediyorsun. Ancak daha fazlasini hissedemiyoruz iste. Sorun da burda zaten. Yani sorun derken, bu kadari bile cok iyi su anda debriyajla birlikte. Yalniz direksiyon tepkileri konusunda g25 in tam yetenegini goremiyoruz oyunda. Onun icin diyorum ya G25 i olan herkesin ''Formula One'' oyununu oynamasi lazim kesinlikle.

Formula One oyununda, berhansoylu ustadin bahsettigi hani demisti ya pc de m3 challange diye bir oyun var, araba durdugu yerde gazi kokleyince direksiyon titriyor demisti ya. Iste ayni olay bu F1 de de var. Start baslangicinda mesela, gaz verdikce direksiyondaki titresimi hissediyorsun. Bu titresim gorsel degil. Yani direksiyon saga-sola donmuyor, dokununca hissediyorsun.

G25 bu sekli ile bile Gt5 de cok iyi. Cok keyif verici bir set. Alma imkaniniz varsa mutlaka tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa982 -- 18 Nisan 2008; 14:50:26 >

• mustafa kardesıme sonuna kadar katılıyorum..muhtesem bısey artık araba yarısını kesınlıkle gamepad ıle oynamam...en zor yarısı bıle g25 ıle gececegım
  • hepinizin ilgi alasına çok teşekkürler arkadaşlar.en kısa zamanda bütçem tamamlanınca alıyorum inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.