Şimdi Ara

Ps3 için Headset (7.1) (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.712
Cevap
7
Favori
83.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar malumunuz bugün kanyondaki sony bayisine gittim ancak elim boş ve mutsuz bir şekilde geri döndüm;

Hepsi sony telefonla arayıp teyid almıştım, kanyondaki mağazada kulaklıgın olduğuna dair ama gittiğimde acı gerçekle karşılaştım ürün kalmamış.

Ancak şunu belirtmek istiyorum bir arkadaş vardı forumda , orda Selçuk bey var çok ilgili vb. şeyler söyleyip DH den geldiğini söyle ilgilenirler felan demişti.

Kısacık bugünkü tecrübemi paylaşıcam başlamadan önce amacım kötülemek,yüceltmek nede bir taraf olduğumu belirtmek için değil , olanı gerçek bir şekilde yapıcı eleştirisel şekilde yazıyorum.

-Öncelikle mağazaya yaklaştığımda kapısının kapalı olduğunu gördüm bi an mağaza kapalı mı içeride çalışma mı var düşünmeden edemedim.( Kar yağıyor hava biraz soğuktu ondan olabilir.Bilmeyenler için kanyon açık bir avm)Çünkü her mağazanın kapısı açık hava perdesi havalandırması var.
    -Mağazaya girdiğimde beni kimse karşılamadı karşı masanın etrafında 3-4 kişi hararetli bir şekilde konuşuyorlardı.Bozmamak için aradığımı kendim bulmaya çalıştım o arada hala yanıma kimse gelmedi.(Beni görebiliyorlar)
    -Fazla oyalanmadan alıp çıkmak için içeri girdikten 3 dk sonra onların ilk dakikada demesi gereken MERHABA ps3 kulaklığı almak istiyorum dedim.
    -Gelen cevap kısa ve netti hemde fazla net ; YOK!(Bu arada hala benle ilgilenen yoktu masanın ordan cevaplar geliyor 4-5 metre mesafe.
    -Şaşkın bakışımla diğer şubelerinizde var mı diye sordum?
    -Gelen cevap; yoktur sanırım diye geldi.
    -Nasıl yani?
    -Gelen cevap;en fazla stoğu biz çekmiştik bizde yoksa hiç bir şubede yoktur dediler.
    -Tekrar sormak istiyorum dedim sisteminizden yada farklı bir şekilde hangi şubelerde var söyleyebilir misiniz.
    -Gelen cevap;Ya dünde bir arkadaş geldi tüm şubeleri gezmiş yokmuş onun için yoktur.Sanıyoruz
    -Ben anlamsız bakışlarla arkamı dönüm giderken masadan farklı bir açıklama daha geldi,Biz diğer mağazaların stoğunu göremiyoruz.vs,vs
    -Ama nafile ben kapıdan çıkmak üzereydim, beyfendinin yetersiz güvensiz ilgisiz açıklamaları arasında mutsuz bir şekilde iyi akşamlar dileyip çıktım.

Sonuç: Belki kötü bir gündeydiler her anlamda olabilir bu ciro,morel,motivasyon veya herneyse ama bu onları İLGİSİZ,GÜVENSİZ,YETERSİZ yapmamalıydı.Olmadı SONY.

Bu arada diğer arkadaş forumdan geldiğini söyleseydin diyebilir ama şubenin standardını görmek istedim.

Peki ne olabilirdi;

Sıcak bir karşılama,ilgili davranış,konuyla ilgili detaylı bilgli aktarımı,sonrasında iletişim bilglilerini alıp geldiğinde bilgi verilebilirdi.

Tekrar belirtmek istiyorum amacım kötülemek değil,muhtemelen ilerleyen zamanlarda eksiklerini de gidereceklerdir.Kimse yanlış anlamasın ama Sony'den mecbur kalmadığım sürece alış veriş yapmıyordum bugün iyice perçinleşti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prenskaan -- 17 Ocak 2012; 5:09:51 >

• Öncelikle burdaki konuşmalarım tamamen kişişeldir.Lütfen firma ile bağdaştırmayın.

ilker_xxx Bey fiyatlarımızı kafamızdan belirlemiyoruz.Burdan bakıp da fiyat ayarladğımızı sanıyorsanız yada düşünuyorsanız bu piyasa ile ilgili herhangi bir bilginiz olmadığını düşünüyorum.(299 TL Sony'nin açıkladığı fiyattır.Normal şartlar altında bu fiyattan birazdaha uygun fiyata satıyoruz piyasayı takip ediyorsanız ama ps3 kategorisinde biraz sıkıntılı dönemlerimiz oldu Sony karşı bazı ürünler'de ondan dolayı fiyat şuanda bu seviyelerde )

Fiyat konusuna gelince Morfare Nakit=250 Taksitli = 265 Civariydı yanlış hatırlamıyorsam.Biz 299'dan satıyoruz.(Sitemiz'de nakit fiyat yok biz taksitli fiyat üzerinden fiyatlarımızı belirliyoruz.Ayrıca tekçekim fiyatlarını düşürüp müşteri çekmeye çalışmıyoruz bizdeki fiyatlar nettir.Genelde 10 kişi'den 9'u taksitli alır.)

Ayrıca morfare eski olabilir internet sitesi bizden eski olabilir belki bilmiyorsunuz diye söylüyorum. Akmerkez Mağazamız Sony Center olarak açılan ilk bayidir.Ha burdaki amaç eski yeni ayrımıda değil yada biz daha eskiyiz daha iyiyiz de değil herkezin verdiği bir hizmet vardır siz kendinize en yakın hangi firmayı hissediyorsanız ordan alırsınız.İnternet'te birçok firma mevcuttur herkezin fiyatları birbirinden farklıdır.Herkez verdiği hizmet kalitesin'de piyasa göre fiyatlarını sunar.

Ayrıca ben orayı'da uyarıcaklar derken konuları bildiğim için konuşuyordum.Bize nasıl bazı ürünlerde sizlere aktardığım gibi fiyatları belirli seviyelerin altına sattırmıyorlarsa orayıda uyaracaklarını biliyordum.Serbest piyasa diyecekler bazılarını evet serbest piyasa var kimse fiyatlara karışamaz gibi gözüküyor.Hatta Sony'e mail'de attınız size klasik bir cevap vermişler ama belirli seviyelerin altında ürünleri sattırmazlar bu böyledir.Sony için değil çoğu firma için geçerlidir.Ben dürüst cevaplar vermeye çalıştım size hep ama anlayana tabiki.

Ayrıca bir sonraki sipariş'de yardımcı olacağımı söyledim.Her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz.Ben'de sizin gibi çok oyun oynadım sizleri iyi tanıyorum oyun oynayan kişiler grubundan geldik onun için yardım etmeye çalışıyorum elimden geldiği kadar her konuda.

Ayrıca Morfareyi şikayet ettiğimize dail bir bilgi varmı elinizde ? Zaten bu tür firmalar rakipdir birde galyana getiriyorsunuz.Siz kendiniz gidip Sony bilgi maili atmışsınız bu ürün'de zaten.

D&R o infamous yada killzone3 her edition paketi ilk satıldığı zaman bir alttaki paket fiyatından satılmıştır.Çok açık ve nettir.D&R bunu anladığında ürünü kaldırmıştır.Ha sonra'dan bir kampanya yaptılar ayrı konu 99 tl mi ne satıldı bize öyle bir fiyat indirimi yapılmadı maalesef.

C-TRanger GT5 signature örneği vermiş ilk zamanlar geliş fiyatıyla sonradan gelen fiyatlar farklıdır.Biz ilk zaman heralde 150 alıp 300 satmadık.Böyle bir kar çeşidi yok maalesef.Bu her üründe böyledir şu anki alacağınız fiyatla 3 -6 9 ay sonrasına değişirki bu oyun piyasasında 1.5-2 ay sonra oyun fiyatları düşebiliyor.

Sayfa 30'dan beri okuyup yazılanlara cevap verdim.

Ayrıca Morfare burada reklam falan vermez küçük işlerle uğraşmaz demizsiniz.

1-Burda biraz reklam yaptığımız doğrudur ama daha çok yardımcı olmak için giriyorum.Sizin istediğiniz olsun girmem bir süre PS3 Kategorisine.
    2-Burayı küçük diye değerlendirdiniz ya Türkiye'de tartışmasız en çok satış yapan firması hepsibura'da ve diğer birçok firma burda reklam veriyor bilmem anlatabildim mi.

GhostEagle arkadaşımız attığı her mail cevaplanmıştır kendisine ulaşmamış sadece ama kızıp sinirlenip laf söylemek kolay oluyor.Bizim satış sonrası hizmetimizde gayet iyidir.

ilker_xxx Bey 30 yaşınıza gelmişssiniz ne iş yapıyorsunuz acaba sizin çalıştığınız firmalar ürün satıyormu hizmetleri nasıl merak ettim doğrusu.

Ayrıca bilin diye bazı kişisel notlar ekliyorum.Sony'e bu kulaklığı okadar sorduk ki artık benim sorularıma cevap vermiyorlar.Ben bilgi almak için koştururken gördüklerim karşışında şaşırıyorum.Kulaklıktan diğer firmaların haberi bile olmuyor yada oyunlar ps3 kategorisi ama ben sizin için araştırıyorum kovalıyorum bildiğim konularda bilgi vermeye çalışıyorum.

Mesela Uncharted 3'de elimizden çıkarmak için acele ettik sony'den ihtar yedik.Kitapçıklar geldi kargosunu ayrı yaptık. 5TL bir kargo deseniz 100 ürün satsak 500 TL Yapar kitapçık için ödenen tutar sadece internet'te satılan her ürün karla satılmıyor maalesef arkadaşlar.

Ben hep farklı olmaya çalıştım arkadaşlar.Hayatımı bu şekilde yaşarım.Onun için farklı şeyler yapıyoruz.Ama herkezin hataları oluyor.Hepimiz insanız.Hatalarımızdan da ders çıkarmasını biliriz.Hizmet sektöründe çalışıyoruz herkez'den daha fazla zor işimiz çünkü gerçekten insanlarla uğraşmak zor biraz daha anlayışlı olunabilir.

• @prenskaan

Arkadaşları tekrardan uyaracağım ama bu şekilde bir ilgisizlik olmaması gerekirdi.Onlar adına özür dilerim.
  • Ayrıca uzun uzun konuşmak isteyenler olur her konuda bir akşam dh kullanıcıları gelir beşiktaş olur taksim olur 10-15 kişi oturup konuşabilirizde her konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sony_urunler

@prenskaan

Arkadaşları tekrardan uyaracağım ama bu şekilde bir ilgisizlik olmaması gerekirdi.Onlar adına özür dilerim.

İlginize teşekkür ederim , uyarınızdan sonra arkadaşlar sony'e yakışan hizmeti verecektir sanıyorum , bu arada yaşım 29 arkadaşlara yapılacak geri bildirimde önemli bir detay olduğunu düşünüyorum...Konuyu da uzatmadan tatlıya bağlayarak kapatıyorum.Tekrardan tşk
  • Bu arada ürünün stok durumu hakkında da bilgi vermenizi rica ediyorum.
  • quote:

@prenskaan

allahı var şimdi ben ataköy galeriadaki sony centıra ne zaman gitsem ayakta karşılayıp alakadar oluyorlar hemen yardımcı
    olabilirmiyiz diye soruyorlar keza telefonlada ulaşsam her telefonuma büyük bir titizlik ve samimiyet içinde cevap veriyorlar asla bu konuda
    sony hakkında şüphem yok
    hatta bir zamanlar sony nin acıbademdeki ana merkezinde bile çok ilgilenmişlerdi
    geçenlerde sony den arayıp hakkınızdaki eksiklikler ve memnuniyetim hakkında bilgi bile aldılar
    bende sony nin türkiyede neler yapması ürünlerindeki baş eksikliğin türkiyeye ihraç ettikleri ürünlerin menülerinin artık
    Türkçe olma zamanının gelipde geçtiğini bilhassa sony sorumlusuna bildirmiştim. ileteceklerini söylemiştiler

aslında sony ürünleriyle alakalı çok yazacaklarım var hem iyi hemde olumsuz yanlarıyla fakat henüz sabah daha afyonum patlamadı
    başka bir zaman inşallah yazarım
    genelde sony den memnunum ürün sağlamlığı bir kere süper kim ne derse desin kalite kalitedir.

• Arkadaşlar 250tl alıcam kulaklığı ama satan yer bulamadım.Satan yer bilien biri varsa paylaşabilir mi?
  • Fiyat konusuna gelince Morfare Nakit=250 Taksitli = 265 Civariydı yanlış hatırlamıyorsam.Biz 299'dan satıyoruz.(Sitemiz'de nakit fiyat yok biz taksitli fiyat üzerinden fiyatlarımızı belirliyoruz.Ayrıca tekçekim fiyatlarını düşürüp müşteri çekmeye çalışmıyoruz bizdeki fiyatlar nettir.Genelde 10 kişi'den 9'u taksitli alır.)

--------------------
    Demişsiniz,sizin için durum öyle olabilir ama müşteri için öyle değil ,nasıl olsa insanlar taksitle alıyor deyip fark koyma mantığını anlayamıyorum,niye çoğu site nakit bu,havale bu,taksitte bu gibi ayrımlar yapıyorlarda siz peşinde alsa taksitli de alsa nasıl olsa aynı şekilde geçiririz biz düşüncesindesiniz..Peki gelip nakit almak istese arkadaşlar o sitede yazmayan fiyatınız nedir peki?

Zaten bu tür firmalar rakipdir birde galyana getiriyorsunuz.
    ---------
    Demişsiniz de zaten fiyat politikalarını tepedekiler belirledikten sonra ha siz,ha morfare,ha başka sony bayii ne fark var ki galayana gelesiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 18 Ocak 2012; 0:48:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

Fiyat konusuna gelince Morfare Nakit=250 Taksitli = 265 Civariydı yanlış hatırlamıyorsam.Biz 299'dan satıyoruz.(Sitemiz'de nakit fiyat yok biz taksitli fiyat üzerinden fiyatlarımızı belirliyoruz.Ayrıca tekçekim fiyatlarını düşürüp müşteri çekmeye çalışmıyoruz bizdeki fiyatlar nettir.Genelde 10 kişi'den 9'u taksitli alır.)

--------------------
    Demişsiniz,sizin için durum öyle olabilir ama müşteri için öyle değil ,nasıl olsa insanlar taksitle alıyor deyip fark koyma mantığını anlayamıyorum,niye çoğu site nakit bu,havale bu,taksitte bu gibi ayrımlar yapıyorlarda siz peşinde alsa taksitli de alsa nasıl olsa aynı şekilde geçiririz biz düşüncesindesiniz..Peki gelip nakit almak istese arkadaşlar o sitede yazmayan fiyatınız nedir peki?

---------
    Demişsiniz de zaten fiyat politikalarını tepedekiler belirledikten sonra ha siz,ha morfare,ha başka sony bayii ne fark var ki galayana gelesiniz...

+1

• çokda konudan çıkmadan konu ile ilgili bir soru sormak istiyorum ebaydan türkiyeye kargo fiyatları nekadar acaba 80 ila 90 dolar arasında satılmakda araştırdığım kadarıyla orda ama kargo fiyatlarını bilmiyorum ne yazıkki yada bu şekilde alan oldu mu kulaklığı bu forumdan bilgilendirirse çok iyi olur önceden konuşuldumu bilmiyorum bu soru kusura bakmayın şimdiden
  • o değilde sony_urunler nickli arkadaş çok konuşup hiç bi şey anlatmamış sanki. sonuç olarak bu ürünü öyle veya böyle 250 tl den faturalı bir şekilde satılıyorsa siz neden satmıyorsunuz?
    sony ye hiç dediniz mi böyle böyle bir talep var fiyatı geri çekelim diye?
    madem mağazaya gelip nakit ödeyene ufak bi kıyak var bunu internet satışına da yansıtmamanız neden?
    sony iç piyasalara müdahale edebiliyorsa nerde kaldı serbest piyasa ekonomisi?
    bu durumda piyasayı cartelleştirmiş olmuyor mu?
  • quote:

--------------------

---------

Yok hoacam alakası yok. Bahane boş laf bunlar. Hep söylüyorum başım geleni yine söyleyeyim bu vesileyle.

LBP2 yeni çıkmıştı. Sitedeki fiyat 115 TL idi. Gittim Kanyon mağazasına oyunu sordum. Normal versiyon 125, Special 160 dediler. (Fiyatları tam net hatırlamıyorum araştırmam lazım önceki mesajlarımdan, ama sonuçta siteden pahalıydı.) Ben de bindim metroya 2 durak sonraki Cevahir Sony'den aldım oyunu 115 TL'ye. Hem de üzerine fiyat yapıştırılmıştı. Ne kadar dedim adam üzerindeki etikete baktı söyledi zaten. Öyle hiç taksitli şu kadar, nakit bu kadar falan demediler.

Bu durumu forumda belirttiğimde bana, "keşke internet sitesi fiyatını söyleseydiniz yardımcı olurlardı, nakit fiyatını söylediğimizde müşteri o fiyat üzerinden taksit yapmak istiyor'' gibi bahaneler söyledi bu arkadaş. Ben de "o zaman gelen müşteriye nakit fiyatı bu kadar taksitli bu kadar diye söyleyeceksiniz" dedim, tıss ses yok...

Yani durum şu ki yoldan geçerken uğrayan, bilgisi olmayan müşteriye hafif bi giydirme durumu var... Şimdi çıkacak diyecek biliyorum "internet fiyatıyla mağaza fiyatı farklı olabiliyor" falan diye ama önümüzde somut Cevahir Sony örneği var. Adamlar etiket yapıştırmıştı yahu üstüne etiket...

• quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

quote:

--------------------

---------

Yok hoacam alakası yok. Bahane boş laf bunlar. Hep söylüyorum başım geleni yine söyleyeyim bu vesileyle.

LBP2 yeni çıkmıştı. Sitedeki fiyat 115 TL idi. Gittim Kanyon mağazasına oyunu sordum. Normal versiyon 125, Special 160 dediler. (Fiyatları tam net hatırlamıyorum araştırmam lazım önceki mesajlarımdan, ama sonuçta siteden pahalıydı.) Ben de bindim metroya 2 durak sonraki Cevahir Sony'den aldım oyunu 115 TL'ye. Hem de üzerine fiyat yapıştırılmıştı. Ne kadar dedim adam üzerindeki etikete baktı söyledi zaten. Öyle hiç taksitli şu kadar, nakit bu kadar falan demediler.

Bu durumu forumda belirttiğimde bana, "keşke internet sitesi fiyatını söyleseydiniz yardımcı olurlardı, nakit fiyatını söylediğimizde müşteri o fiyat üzerinden taksit yapmak istiyor'' gibi bahaneler söyledi bu arkadaş. Ben de "o zaman gelen müşteriye nakit fiyatı bu kadar taksitli bu kadar diye söyleyeceksiniz" dedim, tıss ses yok...

Yani durum şu ki yoldan geçerken uğrayan, bilgisi olmayan müşteriye hafif bi giydirme durumu var... Şimdi çıkacak diyecek biliyorum "internet fiyatıyla mağaza fiyatı farklı olabiliyor" falan diye ama önümüzde somut Cevahir Sony örneği var. Adamlar etiket yapıştırmıştı yahu üstüne etiket...

Cevahir sony deme usta evime 5 dk adamlar ps3 bilmiyorlardı zamanında, bu işlerle hiç işleri olmaz en ufak bilgileri yok ps3 move sordugumda adam yüzüme baktı one der gibi. O firma bu firma iyi veya kötü derdinde deilim. Maalesef her markada her üründe tutarsızlık var bu ülkede.

Hepsisony deki arkadaşın açıklamaları gayet mantıklı, forum da bu konuyu takip edenler ki C-Tranger sen bunların başında geliyorsun bu kulaklık Türkiyeye gelicekmi gelmeyecekmi diye tartışırken selçuk bey çok mücadele etti. Defalarca sony yazdı. Bizede forumda bilgi verdi.

Bu kulaklıgın pahalı olmasının sebebi tamamen Sony türkiye nin suçu, facebook daki resmi fiyat açıklamasını bizlerle sen paylaştın. Umarım Sony türkiye bu üründeki satış politikasını bir kez daha gözden geçirirde yeni parti ürün daha hesaplı ulaşır oyunculara.

• quote:

Orijinalden alıntı: rodrigez21

quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

quote:

--------------------

---------

Cevahir sony deme usta evime 5 dk adamlar ps3 bilmiyorlardı zamanında, bu işlerle hiç işleri olmaz en ufak bilgileri yok ps3 move sordugumda adam yüzüme baktı one der gibi. O firma bu firma iyi veya kötü derdinde deilim. Maalesef her markada her üründe tutarsızlık var bu ülkede.

Hepsisony deki arkadaşın açıklamaları gayet mantıklı, forum da bu konuyu takip edenler ki C-Tranger sen bunların başında geliyorsun bu kulaklık Türkiyeye gelicekmi gelmeyecekmi diye tartışırken selçuk bey çok mücadele etti. Defalarca sony yazdı. Bizede forumda bilgi verdi.

Bu kulaklıgın pahalı olmasının sebebi tamamen Sony türkiye nin suçu, facebook daki resmi fiyat açıklamasını bizlerle sen paylaştın. Umarım Sony türkiye bu üründeki satış politikasını bir kez daha gözden geçirirde yeni parti ürün daha hesaplı ulaşır oyunculara.

Bilgisizlikleri konusunda haklısın. Gidiyorsun bir ürün bir oyun soruyorsun adamların o ürünün icadından haberi yok gibi bakıyorlar. İlk defa duyuyorlar. Eğer yeni çıkacak bir ürün varsa ürün ellerine geçmeden böyle bir ürünün varlığından bi haber oluyorlar. O konuda katılıyorum kesinlikle.... Ama fiyat konusunda dediğim gibi adamlara ne gelmişse, ne denmişse ondan satıyolar. Bak bir oyun sormuştum LB2 alırken verdikleri cevap şu. Bize de yeni geldi zaten oyunlar bilmiyoruz. Kel alaka bir cevap yani. Ama elindeki oyunların hepsinde fiyat vardı. Neyse o yani. Yok taksitli fiyatından söylüyoruz falan yok öyle...

• Selçuk beyin kulaklığın gelmesi icin mücadelesi neyi değiştirir kendi icin bizim icin sanki bizim icin getirmesin geçireceklerse boyle
  • Merlininkazanı incelemiş kulaklığı tıkla
  • quote:

GhostEagle arkadaşımız attığı her mail cevaplanmıştır kendisine ulaşmamış sadece ama kızıp sinirlenip laf söylemek kolay oluyor.Bizim satış sonrası hizmetimizde gayet iyidir.

tabiki sinirlencez dostum bizde mağazacılık yapıyoruz bizimde bayilerimiz var. hiç bir mağazamızda farklı fiyatlar sunulmaz.. ama sony mağazaları olarak bir garipsiniz bir mağazanızdaki fiyatla başka mağazanıdaki fiyat tutmuyor.
  • Kulaklık için sony bayilerine 2. parti ürünler geldi mi ? Geldi ise gördüğüm kadarıyla fiyatlarda hiçbir değişiklik olmamış.
    Selçuk Bey dh den gelecek olanlara yardımcı olacağını belirtmiş. Kendisine teşekkür edeceğim ama bu yardımın hangi çapta ve ne şekilde olacağınıda belirtirse memnun olurum.
    ( 250 TL verecek mi ürünü veya nekadar indirim yapacak?) ona göre yarın akşam ürün varsa gelip almayı düşünüyorum.
  • Aynen bende 250tl alabilirim nakit olarak.Şu kulaklıkta artık indirim yapılsın doğu banktanmı alalım illa
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.