Şimdi Ara

Ps3 için Headset (7.1)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.713
Cevap
7
Favori
83.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ben ps3 e kulaklık almayı düşünüyorum da bu sonny nin eylülde çıkaracağı kulaklık fena değil gibi.7.1 headset kullanan biri bana yardımcı olursa sevinirim.

http://www.mapmodnews.com/article.php/PS3-7.1-surround-headphones-coming

Bu tarz bir kulaklık nasıl olur yani daha önce pc de fln kullanan varmı? sormamın amacı bende bi tane skullcandy kulaklık var müzikte fln iyi ama ben sesi 3 boyutlu gibi almak istiyorum.7.1 kulaklık bana bu desteği verir mi ayrıca

(mikrofon konusunda da).Mesela ben nokia bi mikrofon kullanıyorum boyuna takmalı olanlardan

http://www.gold.com.tr/compare1/2a.asp?CATEGORY=44&MARK=LOGITECH&urunid=88426

mikrofonu açınca bütün evin içindeki sesler onuda bırak dışarıdaki sesler bile duyuluyor (daha doğrusu ben ne duyarsam aysını karşıya gidiyor) buda rahatsız edici bir olay bunun bi ayarı varmıdır yada bu headset alınca düzelirmi? Benim istediğim şey sadece benim sesim yada aynı odadaki sesler ne bir şekilde karşıya gitsin.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Sony wireless 7.1 headset Türkiye çıkış tarihi Ocak 2012

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=0CIBNuKs_4s&context=C3e3e4deADOEgsToPDskIFiy_GiRhdTKUaXB4ry702 ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shynoobi -- 26 Aralık 2011; 18:39:52 >

• Ps3'ün orjinal headset'i en iyisi ama virtual 7.1 gerçek 7.1 istiyorsan paraya kıymak gerekiyor. Sony nin kini alırsan hoparlör yanında var zaten.
  • Piyasadaki en kaliteli gerçek surround kulaklık Sharktoon X-tatic olması lazım. 5.1 gerçi ama ses kalitesi oldukça iyi. Ses seviyesi de öyle. 300 lira civarı bir fiyatı vardı en son.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Piyasadaki en kaliteli gerçek surround kulaklık Sharktoon X-tatic olması lazım. 5.1 gerçi ama ses kalitesi oldukça iyi. Ses seviyesi de öyle. 300 lira civarı bir fiyatı vardı en son.

Hocam açıkcası siberia v2 varken ben yüzüne bakmam
  • Siberia V2 surround ses veremiyor ki. DTS desteği, decoder'i falan da yok. Ben gerçek 5.1 ses veren kulaklıklardan bahsediyorum. Yoksa normal kulaklıklar arasında Sennheiser'dan başkasını tanımam.
  • Peki bu mikrofon konusun da ne diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeyitKoyuncu

Peki bu mikrofon konusun da ne diyorsunuz?

Mikrofon sesinin de seviyesi ayarlanabiliyor. Düşük seviyelerde tutmak çözüm olabilir. Ayrıca bazı gelişmiş kulaklıkların mikrofonlarında gürültü engelleme seçeneği bulunuyor. Bu sayede çevre sesleri engelleniyor ve sadece konuşan kişinin sesi karşıya iletiliyor.
  • quote:

Siberia V2 surround ses veremiyor ki. DTS desteği, decoder'i falan da yok. Ben gerçek 5.1 ses veren kulaklıklardan bahsediyorum. Yoksa normal kulaklıklar arasında Sennheiser'dan başkasını tanımam.

ps3 için falan bilmem fakat gamer kulaklık alınacaksa hem tanıdığım oyuncuların hemde profesyonel takımlardakı oyuncuların tercihi hep steelseries 7h veya siberia v2 den yana oluyor ayrıca sennheiser in ürünlerini beğenmiyor hocam.hediye olarak gelen sennheiser pc350 kulaklığı hiç beğenmemiştim sonra hemen gamecom777 yime dönmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: First-Level

quote:

Siberia V2 surround ses veremiyor ki. DTS desteği, decoder'i falan da yok. Ben gerçek 5.1 ses veren kulaklıklardan bahsediyorum. Yoksa normal kulaklıklar arasında Sennheiser'dan başkasını tanımam.

ps3 için falan bilmem fakat gamer kulaklık alınacaksa hem tanıdığım oyuncuların hemde profesyonel takımlardakı oyuncuların tercihi hep steelseries 7h veya siberia v2 den yana oluyor ayrıca sennheiser in ürünlerini beğenmiyor hocam.hediye olarak gelen sennheiser pc350 kulaklığı hiç beğenmemiştim sonra hemen gamecom777 yime dönmüştüm.

Oyun için haklı olabilirsin ama ben ses kalitesi anlamında söylemiştim. Sennheiser'ın profesyonel modellerinden bahsediyorum. Sennheiser HD 650 modelini inceleyin mesela. Daha ucuza HD 205 vrya HD 448 falan var. Ses kalitesi anlamında AKG ile birlikte piyasadaki en iyi markadır.

• Ben çıkınca Offical Headset'i alacağım.
  • http://www.astrogaming.com/wireless-systems/a40-wireless-systems/a40-wireless-system

Oyun konsolları için dünyadaki en iyi sistem yukarıda linkini verdiğim Astro marka 7+1 kulaklıktır. Kendileri dünyanın en iyi ses sisteminden daha gerçekci ses verdiklerini idda ediyorlar. Wireless sistemdir. Mikrofonu vardır. Basları çok iyidir ve konsollar ile birebir uyumludur.
  • Bu Sony'nin çıkaracağı kulaklık Türkiye fiyatı ne kadar olacak ayrıyetten, oyun seslerini de alacak değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: safa34

Bu Sony'nin çıkaracağı kulaklık Türkiye fiyatı ne kadar olacak ayrıyetten, oyun seslerini de alacak değil mi?

100 dolar olarak çıkıcak yaklaşık 170 lira civarında bişey olması lazım fps modu fln da varmış.Bana kalırsa bu kulaklığı batllefield 3 ve mw3 için çıkarılımuş gibime gelio
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

http://www.astrogaming.com/wireless-systems/a40-wireless-systems/a40-wireless-system

Oyun konsolları için dünyadaki en iyi sistem yukarıda linkini verdiğim Astro marka 7+1 kulaklıktır. Kendileri dünyanın en iyi ses sisteminden daha gerçekci ses verdiklerini idda ediyorlar. Wireless sistemdir. Mikrofonu vardır. Basları çok iyidir ve konsollar ile birebir uyumludur.

Biraz pahalı gibi duruo bu sony nin kulaklığı da bi çıksın ona göre karşılaştırsak daha iyi olcak.

• quote:

quote:

http://www.astrogaming.com/wireless-systems/a40-wireless-systems/a40-wireless-system

Biraz pahalı gibi duruo bu sony nin kulaklığı da bi çıksın ona göre karşılaştırsak daha iyi olcak.

Z5500 den çok az pahalıya geliyor. Apartman dairesinde yaşıyorsan ses sistemini gece açamıyorsun. Hele bizim gibi gece 3 lere 4 lere kadar oynayanlar tv nin sesini bile fazla açamıyor. Bence çevresel ses sistemi veren bir kulaklık her halükarda daha iyi, ben mintonun ossuruktan stereo kulaklığıyla bile oyunun içindeymişim hissi yaşadım. Patlamalar beynimin içinde oluyor sanki, bide yalıtımından dolayı dışarıdaki sesleri kestiği için gerçek dünya ile tüm bağlantınız kopuyor. Heleki karanlık bir odada ekranınız, konsolunuz, çevresel headsetiniz ve gamepadiniz ile bir aradaysanız dünya umrunuzda olmuyor.

Çevresel kulaklık (headset) her halükarda ses sisteminden daha iyi benim görüşüm.

Astro bu düzenekte en iyisi fakat abd den sipariş vermeniz gerekiyor. Kargosu falan pahalıya geliyor tabi

Bende sony nin yeni çıkacak bu setini bekliyorum. Ps3 le tam uyumlu ve kablosuz. En çok merak ettiğim bas performansı nasıl olacak çok da iyi olacak gibi gözükmüyor neden derseniz; Hoparlörlerin arka tarafı çok ince biraz derin kolon yapısında olmalı derin ve tok bas için
    Çıksın görecez

• quote:

quote:

quote:

Z5500 den çok az pahalıya geliyor. Apartman dairesinde yaşıyorsan ses sistemini gece açamıyorsun. Hele bizim gibi gece 3 lere 4 lere kadar oynayanlar tv nin sesini bile fazla açamıyor. Bence çevresel ses sistemi veren bir kulaklık her halükarda daha iyi, ben mintonun ossuruktan stereo kulaklığıyla bile oyunun içindeymişim hissi yaşadım. Patlamalar beynimin içinde oluyor sanki, bide yalıtımından dolayı dışarıdaki sesleri kestiği için gerçek dünya ile tüm bağlantınız kopuyor. Heleki karanlık bir odada ekranınız, konsolunuz, çevresel headsetiniz ve gamepadiniz ile bir aradaysanız dünya umrunuzda olmuyor.

Çevresel kulaklık (headset) her halükarda ses sisteminden daha iyi benim görüşüm.

Astro bu düzenekte en iyisi fakat abd den sipariş vermeniz gerekiyor. Kargosu falan pahalıya geliyor tabi

Bende sony nin yeni çıkacak bu setini bekliyorum. Ps3 le tam uyumlu ve kablosuz. En çok merak ettiğim bas performansı nasıl olacak çok da iyi olacak gibi gözükmüyor neden derseniz; Hoparlörlerin arka tarafı çok ince biraz derin kolon yapısında olmalı derin ve tok bas için
    Çıksın görecez

Hiç bu açıdan bakmamıştım.

• Saf ses kalitesi için; Grado, Sennheiser, AKG, BayerDynamics, Audio-Technica ..vb.. firmaların modellerine yönelin.

Oyun için Astro Gaming Kablolu/kablosuz A40 , Tritton Ax Pro , Sharkoon X Tatic Digital, Turtle Beach DPX21, PX5(kablosuz) gibi
    marka ve modellere yönelin. (konsol için)

Filmlerde iyi performans için Dolby ve Dts önemli kriterlerdir.

Firebal'da Sharkoon X Tatic Digital ve Tritton Ax 720 garantili olarak satılmakta. Diğerlerini ise yurtdışından getirtmeniz gerektiği ve

gümrükte takılma ihtimali olduğu için pek öneremiyorum. Türkiye'ye gelen tanıdıklarınız var ise iş değişir tabi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: safa34

Bu Sony'nin çıkaracağı kulaklık Türkiye fiyatı ne kadar olacak ayrıyetten, oyun seslerini de alacak değil mi?

100 dolar olarak çıkıcak yaklaşık 170 lira civarında bişey olması lazım fps modu fln da varmış.Bana kalırsa bu kulaklığı batllefield 3 ve mw3 için çıkarılımuş gibime gelio

100$ kanımca abd fiyatı keza amazon.com a baktığınız zaman da 99.99$ dan satılacağını görürsünüz.

türkiye fiyatı 200-250tl arasında olur gibime geliyor.
  • fazla ugrasmaya gerek yok Jabra al gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: MixeR-

fazla ugrasmaya gerek yok Jabra al gitsin

Bakın arkadaşlar ps3 için üretilmiş tüm kulaklıklara headset dendiği için iki şey zaman zaman birbiriyle karıştırılıyor.

1-) Aslında bizim bildiğimiz headset online oyunda arkadaşlarımızla iletişim sağladığımız aşağıdaki blutooth kulaklık oluyor. (ps3 orijinal headset ve jabra bt2035 blutooth headst gibi)

Ps3 için Headset (7.1)

2-) Aşağıdaki ürün ise sanal 7+1 ses verebilen çevresel bir kulaklık ve içinde headsette çakılı yani hem oyunun seslerini veriyor hemde online arkadaşlarımız ile iletişim kurmamızı sağlıyor. (Astro Gaming Kablolu/kablosuz A40 , Tritton Ax Pro , Sharkoon X Tatic Digital, Turtle Beach DPX21, PX5 gibi)

Ps3 için Headset (7.1)

1. ürünü alırsanız sadece arkadaşlarınızın sesini duyarsınız ve sizin sesinizde onlara gider. Oyunun seslerini duyamazsınız.
    2. ürünü alırsanız hem 1. üründeki özellikten faydalanırsınız hemde oyunun sesini duyarsınız.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.