Şimdi Ara

Ps2 için tv hakkında (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
139
Cevap
1
Favori
5.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Katılıyorum hocam ben ps4 almak yerine ps3 aldım onun bütün oyunlarını bitirene kadar ps4 ün oyunları oturdu 2 yıl içerisinde çip mip kırdırma işi kolaylaştığı zaman ucuza ps4 alırım 3 5 tane oyunu var oynarım tekrar satarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben PS2'de wining eleven ile büyümüş bir nesiden gelmekteyim... :)

Amacım PS2 alıp, PES 2021'in mümkünse Türkçe spikerli halini sistemin izin verdiği ölçüde en iyi grafik ile oynamaktır.

Maddi nedenlerden değil. Tamamen geçmişteki güzel anıları hatırlattığı için PS2 almak istiyorum.

Sorularım:

1-P2'de sen olsan hangi konsolu neden önerirsin? Ben en son 12 yıl önce slim kullanmıştım. Fat kasaya gerek var mı? Bildiğim kadarıyla 1 fat kasa 2 piyona black slim kasa ve 3 mat slim kasa çıktı... Ben şu anda slim almayı düşünüyorum.

2- P2 için gerçek orjinal kol :) nerden bulabilirim? Ya da kablosuz PS3 Kolu P2'de oynanır mı?

2-PS2'de en iyi görüntüyü nasıl alırım? Yani "mCABLE"dan ya da "RetroTINK 2X-Pro"dan daha ucuz ya da benzeri çözüm önerisi olan var mı?

Evimde yer olmadığı için Tüplü TV alamayacağım. PS2'yi monitörümde ya da Led Tv ünitemde çalıştırmam gerekiyor. Bu nedenle sanırım en iyi çözüm öncelikle aşağıdaki gibi bir dönüştürücü almak sonrasında da "mCABLE"dan ya da "RetroTINK 2X-Pro" gibi upscaler sayılabilecek bir ara ekipman koymak olmalı...

Ps2 için tv hakkında

Tüm önerilere açığım... Saygılar :)

• Vertuu V kullanıcısına yanıt

A- Her kasanın kendine göre avantajı var.

Fat avantajları :

1. Network adaptör ile Hdd takılabiliyor.

2. Garip gelebilir ama fat daha az ısınıyor, daha sessiz.

3. Malzeme kalitesi bariz daha yüksek. ( Özellikle son çıkan slimler iyice kırpılmış scph 9000 serisinden )

Dezavantajları ise boyutu daha büyük. Ayrıca ilk çıkan scph 3000 serisi alınırsa, lazeri sıkıntılı olabilir temiz fat bulmak daha zor.

Not : Birde halihazırda network adaptör ile gelmiyor fat kasalar, internet kablosu takmanız için network adaptör edinmeniz gerekiyor. Sony Dnas serverleri kapadı, internet pek önemli değil gene de bilinsin.

Slim avantajları :

1. Küçük, hakketten baya küçük ve hafif. Sırt çantasına koyulup çok rahat taşınır pek yer de kaplamaz.

2. İnternet bağlamak için network adaptör edinmeye gerek yok.

Dezavantajları ise fata göre bir tık sesli çalışıp ısınıyor, hdd takılamıyor ( ilk çıkan slimlere hdd mod yapılıyor, ama tr de pek yapan yok ) scph9000 serisine belirli date code den sonra fmcb kurulamıyor.

Hdd takılı dvd okuyan bir fat bulursanız kaçırmayın. Daha rahat edersiniz oyun oynama konusunda. Hdd nin yükleme süresi çok daha kısa ve daha sorunsuz.

Slim de ya usb den ya da dvd den oynayacaksınız, God of War gibi boyutu 4.4gb yi geçen oyunlarda dual layer Dvd ye yazmanız lazım, 4.4gb ye yazanlar var ama ara sahnelerde sıkıntı yapabilir, türlü sorunlar çıkabilir. Usb den oynamak keza sıkıntı yapabilir, ayrıca ps2 usb1.1 olduğu için bir hayli yavaş.

Hdd li bir fat kasanın faydasını görürsünüz her türlü. Hdd li bir fat kasa bulamazsanız çipli bir slim alabilirsiniz.

B- Kolu bit pazarlarında, hurdacılarda ( çalışmama ihtimali yüksek ama ucuz, ben 5 tane aldım 1 i sağlam çıktı tane 5 lira ). Yada letgodan da satan vardır. 3 parti logitech in wireless kolu var, bulması zordur ama onu da tercih edebilirsiniz. Piyasada "sıfır" olarak satılanlar ÇAKMA.

Kablosuz orjinal ps3 kolu malesef oynanmıyor usb den denedim, acaba dedim piyasada satılan ps2 ve ps3 destekli wireless kolların adaptörü iş görür mü o da olmuyor.

C- Ekran konusunda CRT bambaşka bir tecrübe, çok da zevk aldım değdi açıkçası 50kg tüpü taşımama.

Ha ama yer yoksa, hdmi dönüştürücü, 10tl lik komponent kablodan farksız verdiği görüntü kalite açısından. Anca takacağınız ekranda komponent yoksa tercih edilmeli. Takacağınız ekranda komponent varsa direkt ucuza piyasadan playstation için komponent kablo alıp bağlayabilirsiniz.

Retro tink e 130 dolar vermeye gerek yok, bol scanline li tüplü televizyon efektini görmek istemiyorsanız.

Özet : Komponent desteği olmayan Lcd - Led monitör veyahut Tv kullanıyorsanız araya başka bir framemeister tarzı upscaler sokmadan Hdmi to Ps2 iş görür.

Komponent girişi varsa zaten direk playstation komponent kablosu alıp geçin kullanın.

Hdd li fat bulursanız fat kasa alın. Bulamazsanız çipli bir slim Ps2 için tv hakkında 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psfat -- 21 Ocak 2021; 22:48:37 >

• Ps3 ü komponent le tüplü tv ye bağladım ve sonuç

Ps2 için tv hakkında

Başta hayal gördüğümü sansam da ps3 te 4k Lcd Tv + Hdmi ikilisinden Crt + komponent kullanarak daha keskin ve net bir görüntü aldım. Ama önceki Sony Fx66 Crtimde bu kadar net bir görüntü yoktu ve araştırmaya koyuldum. Şuanki Crtm Sony KV-DR34M69. Öğrendim ki bu Tv, SDTV denilen sadece 480i/240p desteği bulunan Tv lerin aksine dikey 575p çözünürlük desteği var. Bu Tv lere EDTV yani enchanted definition deniyor. SDTV den HDTV ye geçiş döneminde üretildi bu Tv ler bu yüzden sayıları az. Lakin sayıları az olsa da var biri de şans eseri bana geldi :)

Bu EDTV ler ile komponent kullanılarak 6. ve 7. Nesil konsollardan gayet verim alınabiliyor öğrenmiş oldum. Ama 480i SDTV olup ta komponent desteği olan Crt lerde var bu Tv lerden verim alınabilir mi bilemem.

Bu EDTV muhabbeti tam sweetspot denilecek bir olay. Hem SDTV lerde olan scanline etkisi HDTV lerdeki gibi azalmıyor hemde 480 dikey çözünürlükte progressive tarama özelliği var bu da komponent destekli cihazlara yarıyor.

Ama benim tv de komponent yanında rgb scart desteği olmadığı için 5. Nesil ve öncesi cihazlarda kompozit e mahkumum. Edtv olup ta rgb desteği bulunan Tv varmı bilmiyorum dikkatinize.

Daha fazla konsol ve oyunlardan fırsat buldukça fotoğraf eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psfat -- 15 Mart 2021; 22:26:46 >

• fat ın crt fetişizm i sapıklık boyutuna ilerliyor...

ps3 ün genel olarak oyunlardaki çözünürlüğü sadece 1280x720 herkes ps3 ps3 diyor ama gerçek bu.

millet marka delisi...4k makina verin yanına adı pilleysitteşın deelse almazlar.

• Az daha zorlasam Sony kapıma super fine pitch widescreen 34Xbr960 hd crt göndercek

Bu arada kullandığım kablo Ttaf ın beyaz komponent kablosu. Bu kablo çift şiltli yüzde 99.9 oksijensiz bakır iletkene ve pvc dış cekete sahip. 2 metre ve altın kaplama uçları var. Baya kaliteli bir kablo orjinali aratmaz. Kargo dahil 50 ye satılıyor kaçmaz.

Narita olarak geçen veya markasız kargo dahil 20 25 tl ye satılan kablolardan bende de var seste cızırtı yapıyor mümkün olduğunca kaliteli kablolara yönelmek lazım. Analogda kablo kalitesi farkediyor.

https://www.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/ttaf-ps3-erkek-komponent-video-r-l-sound-kablo-2m-99004_pdp_437799279

İhtiyacı olan alsın geçsin kullandığım kablo bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psfat -- 15 Mart 2021; 23:56:34 >

• tercüme edeyim.

norting grumman exchange kablolar seksenbesbin desibel elekro santifrujik baskıya eğimli nitrit yüklü parcacıklarla destekli komponentlerden oluşmuş yüzeysel bir çözüm sunuyor bununla birlikte bakır aralıklarının sentezi kozmik yapıda nüansal degerler ve sistemik farklar açısından antemik ve nitritemik iletken yapıyı reaktif ölçekte arttırarak müspet bir sonuca havale ediyor......bilmem anlatabildim mi

vah vaaah...

kablo kablodur fark etsede o kadar değil fetçim.relax

bunlar geldi aklıma ben masumum

300tl ye kablo aldınız mı görüntü de değişen olmaz tek değişim cüzdanda olur..marketlerde görüyorum acaip fiyatlara millete kilitliyorlar 50 de fazla bu fiyata ps2 bulurum yukarısı şahit

ama linkteki kablo iyi bu arada orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 16 Mart 2021; 19:2:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Psfat

Az daha zorlasam Sony kapıma super fine pitch widescreen 34Xbr960 hd crt göndercek

Bu arada kullandığım kablo Ttaf ın beyaz komponent kablosu. Bu kablo çift şiltli yüzde 99.9 oksijensiz bakır iletkene ve pvc dış cekete sahip. 2 metre ve altın kaplama uçları var. Baya kaliteli bir kablo orjinali aratmaz. Kargo dahil 50 ye satılıyor kaçmaz.

Narita olarak geçen veya markasız kargo dahil 20 25 tl ye satılan kablolardan bende de var seste cızırtı yapıyor mümkün olduğunca kaliteli kablolara yönelmek lazım. Analogda kablo kalitesi farkediyor.

https://www.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/ttaf-ps3-erkek-komponent-video-r-l-sound-kablo-2m-99004_pdp_437799279

İhtiyacı olan alsın geçsin kullandığım kablo bu

ps2 ve ps1 ile sinyal alınabilir mi bu kabloyla?

• JourneyToTheWest kullanıcısına yanıt

Ps2 den alınır. Kabloyu takmadan önce ps2 nin ayarlarından görüntü çıkışı olarak ybpbpr yi seçin. RGB seçiliyken komponent ile bağlarsanız görüntü gelmeyebilir.

Ps1 den ses gelir ama görüntü gelmez. Malesef komponent ile araya RGB dönüştürücü sokmadan veya birşeyleri modlamadan 6. Nesilden eski konsollardan görüntü alamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psfat

Ps2 den alınır. Kabloyu takmadan önce ps2 nin ayarlarından görüntü çıkışı olarak ybpbpr yi seçin. RGB seçiliyken komponent ile bağlarsanız görüntü gelmeyebilir.

Ps1 den ses gelir ama görüntü gelmez. Malesef komponent ile araya RGB dönüştürücü sokmadan veya birşeyleri modlamadan 6. Nesilden eski konsollardan görüntü alamazsınız.

Cevap için teşekkürler, öyleyse ps2 ve ps1 için en idead yine rgb oluyor.Olur da aynı crt'lerden bende bulursam x360 ve ps3 için muhtemelen component kullanırım.Yararlı başlık teşekkürler.

• Logitech'in Ps2 kablosuz kontrolcüsü için 250 TL fazla mı?

@Psfat @pspsexer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertKabuk -- 3 Haziran 2021; 15:51:58 >
  • Ne günlerdi Ps2'de Mario Allstar ve Gta vice city stories oynamayı başaran bir nesilden geliyorum.

• RGB kablo ile 4K Tv'ye PS1 bağladım görüntü gayet iyiydi.

• Herkese selam arkadaşlar konuyu baştan sona okudum. Baya bilgi edindim. Nostalji olsun diye 13-14 sene önce yeğenime verdiğim ps2 yi tekrar geri alcam. Pazartesi kargolayip gönderecek. CD lerin durumunu ve cihazın lenslerin Durumunu bilmiyorum. 82 ekran Arçelik marka LCD tv var.Scat girişi ve Hdmi mevcut altında scat/conponent yazıyor. Resim attırdım kablosu kendi orjinal kutudan çıkan kablo. Ucu scat girişli RGB kablo. Bakalım deneyeceğim.mesajı düzenleyip bilgi vericem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papadoc. -- 4 Aralık 2022; 1:36:24 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • aknctn kullanıcısına yanıt

Hocam aynısını deniyorum görüntü çok bulanık oluyor nedense

• kakakaladze kullanıcısına yanıt

Kablo kalitesinden olabilir mi? Tv de görüntüyü büyütmüyorsunuz dimi

• merhaba,

ps2 konsolumu trinitron KV-14LT1E modeline bağlamak için hepsiburadadan bu linkteki Alfais 4833 Ps2 Tv Av Scart Bağlantı Kablosu satın aldım. görüntüde herhangi bir sorun yaşarmıyım? bu kablo rgb desteklimidir? yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arazion -- 17 Ocak 2023; 20:25:58 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.