Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (1041. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39.025
Cevap
166
Favori
1.050.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scaletti

Herkese iyi forumlar...

PS Vita ilk çıktığında aldım. Wi-fi modeli..Arkadaşın aklına uyduk US PSN hesabı açtım.

Yalnız şöyle bir gariplik oldu. Ps store dan 3 tane oyun aldım.. asphalt, rayman origins, street fighter x tekken...Yükledim oynadım..Sonra başka oyunlara yer açmak için oyunları sildim. Aradan 15 gün geçti tekrar yükliim dedim bir de baktım ki oyunlar ps storeda sanki daha önce almamışım gibi sadece buy butonu var. İşin kısası Sony aldığım oyunlara çöktü:) Çok uğraştım ama çözüm bulamadım bir fikri olan var mı?

Aldığım oyunlar plus felan değildi.

ps store gir
    sağ alt köşedeki tuşa tıkla
    download list seç,
    açılan pencereden indir oyunu
  • Eyvallah arkadaşlar çok teşekkür ederim akşama deneyecem;)
  • takaslık wrc 3 rally var 100 liraya aldım takas tekliflerinizi bekliyorum istanbul bayrampaşadayım.
  • Arkadaşlar gelecek hafta vita alacağım ama travel mi starter mı alayım travel deki çanta çok önemli benim için ama ülkemizde tek satılmıyor bir aarkadaşım çok ucuza bulmuştu bir ara satan olursa fazlalıktan falan haber verebilir misiniz ?
  • 1 sorum daha olacak...Yukarıda arkadaş aslında cevaplamış ama teyit etmek istiyorum.

Bende 8 ve 16 gb lık 2 tane hafıza kartı var. İkisi ilede us psn kullandım. Şimdi kartlardan birinde tr psn kullanmak istersem nasıl bir işlem yapmam gerekiyor?
  • quote:

1 sorum daha olacak...Yukarıda arkadaş aslında cevaplamış ama teyit etmek istiyorum.

Bende 8 ve 16 gb lık 2 tane hafıza kartı var. İkisi ilede us psn kullandım. Şimdi kartlardan birinde tr psn kullanmak istersem nasıl bir işlem yapmam gerekiyor?

Bidliğime göre hafıza kartını formatlaman gerekecek
  • quote:

1 sorum daha olacak...Yukarıda arkadaş aslında cevaplamış ama teyit etmek istiyorum.

Napıcaksın vitayı 3ds kullan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezara_kabul

quote:

Napıcaksın vitayı 3ds kullan :)

Saygılar abicim:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Alper21***

quote:

Kullanmak istediğin kartı formatlaman gerekli. Hesap değiştirmek istediğin zaman da vitaya format atacaksın.
  • Soru; Ps3'üme plus sayesinde vita oyunu indirdim diyelim,sonra bunları vitaya atarken hem ps3 hemde vita hesabımın aynı olmasına gerek var mı?..Yani TR psn den Ps3'e indirdiğim bir oyunu UK psn'i olan bir vitaya atabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalarca

Soru; Ps3'üme plus sayesinde vita oyunu indirdim diyelim,sonra bunları vitaya atarken hem ps3 hemde vita hesabımın aynı olmasına gerek var mı?..Yani TR psn den Ps3'e indirdiğim bir oyunu UK psn'i olan bir vitaya atabilir miyim?

Her iki cihaz da plus aldığın hesap olmak zorunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gintoki

quote:

Orijinalden alıntı: Yalarca

Soru; Ps3'üme plus sayesinde vita oyunu indirdim diyelim,sonra bunları vitaya atarken hem ps3 hemde vita hesabımın aynı olmasına gerek var mı?..Yani TR psn den Ps3'e indirdiğim bir oyunu UK psn'i olan bir vitaya atabilir miyim?

Her iki cihaz da plus aldığın hesap olmak zorunda.

Cevap için teşekkürler.
  • Cihaz dün elime geçti genel olarak çok beğendim, iyi kötü yeterli sayıda oyunda var ama düzgün bir araba yarış oyunu yok. Umarım Sony Gamescom'da bombayı patlatır da bir Gran Turismo yada Driveclub oyunu duyurur Vita için. Sonuçta bunlar aylarca tek başına Vita kullandırtacak oyunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

Cihaz dün elime geçti genel olarak çok beğendim, iyi kötü yeterli sayıda oyunda var ama düzgün bir araba yarış oyunu yok. Umarım Sony Gamescom'da bombayı patlatır da bir Gran Turismo yada Driveclub oyunu duyurur Vita için. Sonuçta bunlar aylarca tek başına Vita kullandırtacak oyunlar

Most Wanted?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elluin

quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

Cihaz dün elime geçti genel olarak çok beğendim, iyi kötü yeterli sayıda oyunda var ama düzgün bir araba yarış oyunu yok. Umarım Sony Gamescom'da bombayı patlatır da bir Gran Turismo yada Driveclub oyunu duyurur Vita için. Sonuçta bunlar aylarca tek başına Vita kullandırtacak oyunlar

Most Wanted?

Most Wanted videolarını izledim ve diğer versyonlarını oynadım, sarmadı pek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Kullanmak istediğin kartı formatlaman gerekli. Hesap değiştirmek istediğin zaman da vitaya format atacaksın.

Hocam dün 8 gb lık kartı formatladım. Psvitayı da formatladım. Sonra tr psn i kurdum sıkıntı yok buraya kadar.

Ama daha sonra 16 gb lık kartı taktım (US Psn kurulu olan) bana dediki bu kart vitada kullanılamaz çünkü hesap tr psn ile ilişkili ondan dolayı bunuda formatlaman lazım dedi...

Yani kısacası 2 ayrı hafıza kartı olsa bile 2 ayrı psn hesabı kullanamadım. Atladığım bişey mi var acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam dün 8 gb lık kartı formatladım. Psvitayı da formatladım. Sonra tr psn i kurdum sıkıntı yok buraya kadar.

Ama daha sonra 16 gb lık kartı taktım (US Psn kurulu olan) bana dediki bu kart vitada kullanılamaz çünkü hesap tr psn ile ilişkili ondan dolayı bunuda formatlaman lazım dedi...

Yani kısacası 2 ayrı hafıza kartı olsa bile 2 ayrı psn hesabı kullanamadım. Atladığım bişey mi var acaba?

Niye kartlarda farklı psn kullanıyorsun psnler arası geçiş yapınca olmuyormu ??
  • Alıntı;

Elimizde US psn ile entegre edilmiş hafıza kartı var (buna US hafıza kartı diyelim).
    Birde EU hesabımızla eşleştirmek istediğimiz başka bir hafıza kartı var (buna da EU hafıza kartı diyelim).
    Yani sonuç olarak 2 farklı hesap ve 2 farklı hafıza kartı var, bunlar arasında geçiş yapmak istersen hafıza kartına format atmadan Vita'yı restore etmemiz gerekiyor. Bu işlem de aşağıdaki gibi yapılabilir.

İlk olarak Vita'da US psn tanımlı ve US hafıza kartı takılı, hafıza kartını çıkartıp ayarlardan Vita'yı restore ediyoruz, açılışta diğer psn adresimizi tanımlıyoruz. Cihaz açıldıktan sonra EU hafıza kartını takıyoruz ve şimdi Vita'daki hesap EU ve takılan kart da EU olduğu için kullanıma hazır olması gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken restore ederken hafıza kartına format atmamak yoksa veriler silinir doğal olarak.

Sonuç olarak bu şekilde kullanabilirsin, online pass'ı da oyunu hangi hesaptan aldıysan onunla alman gerekiyor. resistance'i us hesaptan aldıysan online pass'ı da us hesaptan almalısın. tr hesaptan bir wipeout alırsan onun pass'ını da tr hesaptan alman gerekecek.

İki hafıza kartı olduğu için işlem biraz daha kolay aslında, tek hafıza kartı ile 2 psn kullanmak daha da zor oluyor, restore'den önce her seferinde kartın yedeğini alıp sonrasında geri yükleme yapmak icap ediyor.
  • scaletti S kullanıcısına yanıt
    Kartı her değiştirmek istediğinde Vitaya format atmak zorundasın. Kartlara ayrıca format atmana gerek yok. Format atmadan önce kartları Vitadan çıkar. Format işlemi bitip sistem yeniden başladıktan sonra tak.
  • quote:

Kartı her değiştirmek istediğinde Vitaya format atmak zorundasın. Kartlara ayrıca format atmana gerek yok. Format atmadan önce kartları Vitadan çıkar. Format işlemi bitip sistem yeniden başladıktan sonra tak.

Ok hocam teşekkür ederim akşam denicem
  • 
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.