Şimdi Ara

Prozac ve alkol

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
33.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Günde 1 doz (20mg) prozaca başlıycam ve doktorumun dediğine göre 3-4 ay boyunca sürebilirmiş. Karaciğer fonksiyon testi ve ekg yaptırdım bir sorun çıkmadı ve ilaca başladım. Prospektüsünü okuduğumda ise alkol kullanımı önerilmez diyor. Acaba 2-3 birada mı zarar verir? Yoksa antidepresana başladım diye daha da fena bir depresyon beni bekliyor

• Yapay Zekanın Yanıtı

Prozac ve Alkol: Bilgilendirme Metni

Prozac (fluoksetin), depresyon ve anksiyete gibi ruh hali bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan bir antidepresandır. Alkol de bir depresandır ve merkezi sinir sistemini yavaşlatır.

Prozac İle Alkol Kullanımı

Prozac ve alkolü birlikte kullanmak tehlikeli olabilir. Bunun nedeni, her iki maddenin de merkezi sinir sistemini etkilemesidir. Birlikte alındığında, bu maddeler uyuşukluğa, koordinasyon kaybına, bulanık görmeye ve yargılama bozukluğuna neden olabilir.

Prozac İçtikten Kaç Saat Sonra Alkol Alınabilir?

Prozac'ın vücudunu tamamen terk etmesi birkaç gün sürer. Bu nedenle, Prozac almayı bıraktıktan sonra en az 24 saat alkol almamanız önerilir.

Prozac ve Alkolün Birlikte Yan Etkileri

Prozac ve alkolü birlikte kullanmak şu gibi yan etkilere neden olabilir:

• Uyuşukluk
    • Koordinasyon kaybı
    • Bulanık görme
    • Yargılama bozukluğu
    • Karaciğer hasarı
    • Nöbetler

Prozac İle Alkol Alınır Mı?

Hayır, Prozac ile alkol alınması önerilmez. Bu maddeler birlikte alındığında ciddi yan etkilere neden olabilir.

Eğer Prozac kullanıyorsanız ve alkol almak istiyorsanız, önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Doktorunuz, güvenli bir şekilde alkol alıp alamayacağınıza karar vermenize yardımcı olacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hayatım kaydı. Eve arkadaşlarım bıraktı. Sabaha kadar sevgilimin adını sayıkladım.
  • ikisi tehlikeli olur. alkol ve antidepresan aman dikkat diyim
  • Alkolün etkisini arttırır olsa olsa, yani ağrı kesicilerle alkol alımı gibi zehirleme, tahtalı köyü boylama gibi yan etkileri yoktur.
  • valla paso uyutacak seni prozac o yüzden içkide içmeyi düşünmeyeceksin hiç

geçmiş olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: recep41

valla paso uyutacak seni prozac o yüzden içkide içmeyi düşünmeyeceksin hiç

geçmiş olsun.

Yoo uyutmuyo aslında. Sadece salak salak gülüp saçma sapan rüyalar görüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Karos N.

quote:

Orjinalden alıntı: recep41

valla paso uyutacak seni prozac o yüzden içkide içmeyi düşünmeyeceksin hiç

geçmiş olsun.

Yoo uyutmuyo aslında. Sadece salak salak gülüp saçma sapan rüyalar görüyorum

ben gözümü açamıyordum valla.

• prozac ağrı kesici miydi anti depresan mı? Eğer anti depresansa kafa zaten güzel olmalı :)
  • Antidepresan. Ayrıca kafamı güzel yaptığını söyleyemem. İntahar bile ettiriyo yani
  • Geçmiş OLsun Kardeşim.
  • alkol zaten başlı başına depresyon üreten bir kimyasaldır....

sosyal içicilik dışında hergün alınan her dozda alkol,özellikle sorunlu kent yaşamında depresyonu arttırıcı etkisinden çok ,depresyon yaratıcı özellikte olduğuna göre ,depresyon tedavisinde alınan ilaçların yararını görebilmek için ,alkolü de az,dengeli ve birinci planda olmadan tüketmek gerekir.

ayrıca depresyon tedavisinde ,depresyonun cinsine göre bazı hobileri..(fotoğrafçılık,resim,heykel yapma,ata binme,yardım derneklerinde gönüllü çalışma ,yeni arkadaşlar edinme gibi..) etkin hale getirmenin çok büyük yararları olduğu da kesindir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.