Şimdi Ara

Myastenia Gravis Hastalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
2
Favori
230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sahip olduğum hastalıktır. Ben de görülen belirtiler sağ göz kapağında düşme, çift görme ve çabuk yorulma. Mestinon kullanıyordum bir süre kullanmama kararı aldım çünkü sağ gözüm hiç iyi durumda değil. Bakalım ilacı bırakınca düzelecek mi. Sürekli gittiğim bir doktor da yok ayrıca Ankara Şehir Hastanesine giderim ilaç yazarlar. Çok şükür ağır değil bende ki belirtiler. İnşaAllah da ağırlaşmaz. Allah tüm hastalara şifa versin. Bu hastalığa sahip olanlar hayatınızda strese yer yok bunun bilincinde olun. Mutlu olun kendinizle barışık yaşayın. Hayatınızda her şeyin bir düzeni olmalı uyku, yemek... Hiçbir şey de aşırıya kaçmayın duygularda bile. Şimdi psikolojimi baştan aşağı değiştiren yazıyı da paylaşayım. Hastalar risalesini okuyun hastalıkların birer bela değil nimet olduğunu göreceksiniz.

Ey biçare hasta!

Merak etme, sabret. Senin hastalığın sana dert değil, belki bir nevi dermandır. Çünkü ömür bir sermayedir, gidiyor. Meyvesi bulunmazsa zayi olur. Hem rahat ve gafletle olsa, pek çabuk gidiyor. Hastalık, senin o sermayeni büyük kârlarla meyvedar ediyor. Hem ömrün çabuk geçmesine meydan vermiyor, tutuyor, uzun ediyor-tâ meyveleri verdikten sonra bırakıp gitsin. İşte, ömrün hastalıkla uzun olmasına işareten bu darbımesel dillerde destandır ki, "Musibet zamanı çok uzundur; safâ zamanı pek kısa oluyor."
    Said Nursi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.