Şimdi Ara

Protein Tozu Kullananlar / Zararını Görenler / Faydasını Görenler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
12
Favori
221.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 666ll

quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

yoktur demek ne kadar yanlışsa vardır demekde bir o kadar yanlış!

sonuçta doğal olmayan bir fabrikasyon ürünü alıyorsunuz... tabiki zararı olacaktır... zehir mi bu hemen etkisini göstersin uzun süreli kullanımlarda 1-2 yıl gibi karaciğer başta olmak üzere böbrek parankiminede zarar veriyor evet.....

ama abartmadan abanmadan normal şekilde kullanım en iyisi....vücududa dinlendirerek...

çalıştığım hastaneye 25 kilo veren bi hasta gelmişti check up için ultrason tahlillerinde 6 ay boyunca lekarnetin kullanım sonucu böbreklerinde hasar oluşmuştu... raporunu ben yazdım....

Ben toz kullandığım için günlük 1 tane olmak üzere enginar hapı kullanıyorum (karaciğer açısından) bi yararı olur mu ? boşunamu kullanıyorum

ne desem yalan olur uzman değilim o kadar.

• arkadaşlar spora başlayalı 2 ay oldu haftanın 5 günü gidiyorum, aşşa yukarı 10 kg fazlam var, protein tozu kullanmayı düşünüyorum fakat fazla kilomuda vermem lazım protein tozu kullanırsam kilo vermem yavaşlar mı ve kaliteli bir protein tozu tavsiyeniz varmı
    teşekkürler iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666ll

quote:

sonuçta doğal olmayan bir fabrikasyon ürünü alıyorsunuz... tabiki zararı olacaktır... zehir mi bu hemen etkisini göstersin uzun süreli kullanımlarda 1-2 yıl gibi karaciğer başta olmak üzere böbrek parankiminede zarar veriyor evet.....

ama abartmadan abanmadan normal şekilde kullanım en iyisi....vücududa dinlendirerek...

çalıştığım hastaneye 25 kilo veren bi hasta gelmişti check up için ultrason tahlillerinde 6 ay boyunca lekarnetin kullanım sonucu böbreklerinde hasar oluşmuştu... raporunu ben yazdım....

Ben toz kullandığım için günlük 1 tane olmak üzere enginar hapı kullanıyorum (karaciğer açısından) bi yararı olur mu ? boşunamu kullanıyorum

enginarın hapı bir işe yaramıyor suyunu içebilirsin çok faydalı

ant sonrası yıkımı önlemek içinde glutamin kullanın

• ON kullandım bende yararı oldu mu bilmiyorum ama sivilce yaptı bende. 3-5 gün oldu kullanmayalı sivilceler azaldı.
  • quote:

Carnitine zaten vücutta üretilen bir aminoasittir. Hiçbir işe yaramadığı gibi l carnitinenin dışardan alımıda zararı olmaz. 25 kilo veren birisinin böbrekle ile ilgili sorunu olması gayet normal. Supplement fazlası böbreğe değil karaciğerde yağlanmaya yol açar. Fonksiyonları öğrenin. Hastane çalışanı olmuşsunuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

Carnitine zaten vücutta üretilen bir aminoasittir. Hiçbir işe yaramadığı gibi l carnitinenin dışardan alımıda zararı olmaz. 25 kilo veren birisinin böbrekle ile ilgili sorunu olması gayet normal. Supplement fazlası böbreğe değil karaciğerde yağlanmaya yol açar. Fonksiyonları öğrenin. Hastane çalışanı olmuşsunuz..

sen gelmiş bana burda birde laf mı öğretmeye çalışıyorsun??

Vasfınıda söylesen de öğrensek keşke! nefrolog musun?

yoksa şarlatan mı?

gelmiş birde fonksiyonların ne işe yaradığın bilin felan filan demişsin ne diyorsun ne anlatmaya çalışıyorsun?

Ben yazımda yağlanmadan bahsettim mi? hayır! peki ne alaka

(Supplement fazlası böbreğe değil karaciğerde yağlanmaya yol açar). Fonksiyonları öğrenin. bu sözle bilgisiz cahil olduğunu anlıyorum..

şöyle ki o zaman sana anlatayım...

karaciğerin yağlanması genel olarak beslenmeyle alakalıdır.. Yağlı şekerli bol karbonhidratlı yiyeceklerin tüketimi karaciğerde yağlanmaya neden olur!!!

gel gelelim 25 kilo veren birinin böbreklerinde illa bir problem olur lafına (25 kilo veren birisinin böbrekle ile ilgili sorunu olması gayet normal.)

ben 32 kilo veren biri olarak bunları yazıyorum...

Böbreklerinde en ufak bir problem olmadı!

lecarnetinin zararı işte bu 25 kilo veren kişide yaptığı tahribattır!...

bu son cevabım artık sana laf anlatmakla vakit harcamıyorum... İstediğini istediğin kadar yaz. bu konu kapanmıştır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 27 Mart 2013; 14:08:24 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

sen gelmiş bana burda birde laf mı öğretmeye çalışıyorsun??

Vasfınıda söylesen de öğrensek keşke! nefrolog musun?

yoksa şarlatan mı?

gelmiş birde fonksiyonların ne işe yaradığın bilin felan filan demişsin ne diyorsun ne anlatmaya çalışıyorsun?

Ben yazımda yağlanmadan bahsettim mi? hayır! peki ne alaka

(Supplement fazlası böbreğe değil karaciğerde yağlanmaya yol açar). Fonksiyonları öğrenin. bu sözle bilgisiz cahil olduğunu anlıyorum..

şöyle ki o zaman sana anlatayım...

karaciğerin yağlanması genel olarak beslenmeyle alakalıdır.. Yağlı şekerli bol karbonhidratlı yiyeceklerin tüketimi karaciğerde yağlanmaya neden olur!!!

gel gelelim 25 kilo veren birinin böbreklerinde illa bir problem olur lafına (25 kilo veren birisinin böbrekle ile ilgili sorunu olması gayet normal.)

ben 32 kilo veren biri olarak bunları yazıyorum...

Böbreklerinde en ufak bir problem olmadı!

lecarnetinin zararı işte bu 25 kilo veren kişide yaptığı tahribattır!...

bu son cevabım artık sana laf anlatmakla vakit harcamıyorum... İstediğini istediğin kadar yaz. bu konu kapanmıştır!

Çocuklar gibi mızmızlamak yerine,Bilimsel açıklamasını yapıcaksan buyur tartışalım. Daha ismini bilmediğin şeyleri yazıyorsun ve L-carnitin-böbrek ilişkisinin zerre kadar alakası olmayan şeylerle kurmuşsun..

toz formda ek gıda veya herhangi birşey karaciğere ek yük getirir.. bu normal sindirim enzimlerinin daha fazlası çalışması demektir. Böbrek sorununun teşhisini doktorunmu koydu senmi?

Ben sana ve bunu okuyacak arkadaşlara daha detaylı anlatayım da, hastaneye gelenler sizin torpilli çalışanlara(torpilli diyorum çünkü bu vereceğim bilgiler lisedeki biyoloji kitaplarda mevcuttur),RAPOR yazanlara canını emanet etmesinler..

Carnitin maddesi böbrek karaciğer ve beyinde üretilen tüm memelilerde bulunan aminoasittir. Böbreklerimiz doğal olarak carnitin üretilir ve carnitine yetersizliklerinde (böbrek hastalarında) böbrek carnitine üretemediği için açığı kapatmak için dışardan ek olarak CARNITINE VERILIR.

Anlayacağın dilden konuşmak gerekirse özet:Böbrek hastalarına carnitine verilirken, sen gelmiş buraya carnitin kullandı böbrek hastası oldu diyorsun.

Bu tartışmayı kimin bitirdiği malum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucephalas -- 27 Mart 2013; 16:37:44 >

• Salonda çok emek veriyorsun ve salondan çıkığ tavuk yemek işlenmesi onun kaslara ulaşması en az 2 saat sürer ve bence kas gelişimini geciktirir. Yani fark görmek için aylarca bekleyebilirsin, sabredebilirsen bunu bir dene. Ancak antreman öncesi ve sonrası kullanırsan emin ol 1 ayda kolunda belirgin bir görüntü olur. ama sadece kol değilde, sırt, göğüs bacak bölgesel kaslarda çok önemli, bir bütün durması gerek. kasımpaşa beyoğlu olmasın sonra

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antreman sonrasında kas yıkımını önlemek için ilk 30-45 dakika içinde protein alınması gerekiyor. Salondan çıktın 20-30 dakikada evine gittin, güzelce tavuğu hazırladın ya da hazırdı. Yedin, sindirim ve emilim sağlandı yaklaşık 3 saat sürdü. Bu durumda kas yıkımı gerçeklemiş oldu haliyle sen proteini çok geç almış oldun. Abartmadan kullanmak, olumlu etkiye yol açar. Sonuçta al tozu, spor yapma kas çıkacak diye bir olay yok. Toz kas yapar diye bir olayda yok. Emeksiz kas anca sağlam steroid vurmakla olur. Erkekliğinizle şakalaşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerogamer

Antreman sonrasında kas yıkımını önlemek için ilk 30-45 dakika içinde protein alınması gerekiyor. Salondan çıktın 20-30 dakikada evine gittin, güzelce tavuğu hazırladın ya da hazırdı. Yedin, sindirim ve emilim sağlandı yaklaşık 3 saat sürdü. Bu durumda kas yıkımı gerçeklemiş oldu haliyle sen proteini çok geç almış oldun. Abartmadan kullanmak, olumlu etkiye yol açar. Sonuçta al tozu, spor yapma kas çıkacak diye bir olay yok. Toz kas yapar diye bir olayda yok. Emeksiz kas anca sağlam steroid vurmakla olur. Erkekliğinizle şakalaşmayın.

1.Kaslar uykuda yenilenir/dinlenir.
    2.Vücut sabahtan aldığı proretini gece yatıncaya kadar saklar, öyle idrarlada atılmaz fazlası yağa çevilip depolanır.Proteinin vücutta yaklaşık 24 saat kadar kaldığı biliniliyor.
    3.Yıkım kelimeside çok doğru değil onun yerine yorulma (laktik asit birikmesi) desek daha doğru olur.
    4.Kontrollü bi şekilde protein tozuda steroidde kullanılabilir.

• kontrollü bir şekilde protein tozu alınabilir, lakin stereoid için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Açıklayarak yazmakta fayda yoksa buradan okuyup "a tamam zararlı değilmiş başlayayım" diyen hiç bir spor geçmişi olmayan veya 1 sene bile dolduramadan stereoide başlayan tipler çıkıyor. Stereoid vucutta gelinen son noktadan sonra (amino asitler, protein tozları gibi supplementlerle) artık daha gelişim gözlenemediği zaman kullanılabilir.

Yukarıda l-carnitine örneğine gelecek olursak, 25kg vermiş bir hasta var ortada, böbreklerinde sorun olması bana direk problemin yeteri kadar su tüketmeden carnitine kullandığını çağrıştırdı. Ayrıca supplementler (protein karbonhidrat aminoasit gibi) spor yapıldıkça ve kullanım miktarı aşılmadıkça vucuda zararlı olmayan yapılardır. Zaten bir ağırlık antremanı veya kardio sırasında aşırı enerji tüketiriz, bu enerjiyi yağsız yoldan olmak normal yiyeceklerle kolay değil. aynı şekilde bu sporda ilerlemiş kişilerde gün boyu yemek yemek gerektirdiğinden ek bir gıda takviyesidir.

Düzensiz bir kahvaltı bile spora yeni başlamış birisi için problemdir, bu problemi protein tozu kullanarak çözemezsiniz. En azından sabahları yulaf ezmesi,süt,muz bal gibi şeyer yiyerek kahvaltıdan önce de bu supplementleri kullanmanız faydalı olacaktır. antreman günleride antremandan 40dk kadar önce alınıp, ağır bir antremanın ardından 5dk kadar içinde almanız da büyük fayda getirecektir.

• Şu an tahminimce 5. ya da 6. kutu protein tozumu kullanıyorum. Pre-workout, creatin, glutamine ve aminoasit kullandığım dönemlerde oldu.

En yoğun supplement kullandığım dönemde kan testirdi yaptırdım. Her şey kusursuz çıktı. Doktor ise creatini tavsiye etmediğini, büyük molekül olduğu için böbrekleri yoracağını söyledi.

Demem odur ki, supplementleriniz kullanın ama örneğin 2 yıl ara vermeden çok uzun süre kullanmayın. Zaman zaman ara verin, organlarınızı dinlendirin ( ben bazı tatillerde ya da çok yoğun sınav döneminde 2-3 hafta supplement almadığım oluyordu spora gidemediğim için o vakit yeterli )

Eğer bir endişe duyarsanız da gidin bir kan testi yaptırın, içiniz rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neymar Jr.

steroid mi bu kardeşim yok böbrekelr bıtcekte karacıger çökçekte dünde salondakı arkadasım amıno asıt kullanmayı bırakmıs sebep karaciğere zarar veriyormus arkadası oyle soylemiş salondakı hoca duyunca afedersın g*tüyle güldü

Sizin kıytırık merdiven altı salonlarınızdaki ilkokul mezunu hocalar anca orasıyla güler zaten sen de eşlik etseydin keşke.

O ürünün nasıl, nerede, ne şartlarda, içine neler konarak yapıldığını bilmiyorsun.

Karaciğer ve böbreklerin temel görevlerini bilmiyorsun.

Steroid, protein tozu ve amino asit hapları neden zararlıdır bilmiyorsun.

Protein tozunu biliyorsun ama fazla proteinin zararlarını bilmiyorsun.

Umarım bebekleri leylekler getirmiyormuş dendiğinde yanında senin tabirinle g*tüyle gülen olmamıştır. Yoksa sen ona da inanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackGhosen -- 11 Nisan 2013; 7:54:08 >

• quote:

Antreman sonrasında kas yıkımını önlemek için ilk 30-45 dakika içinde protein alınması gerekiyor. Salondan çıktın 20-30 dakikada evine gittin, güzelce tavuğu hazırladın ya da hazırdı. Yedin, sindirim ve emilim sağlandı yaklaşık 3 saat sürdü. Bu durumda kas yıkımı gerçeklemiş oldu

• Ben öğrendiğimi aktardım, çünkü faydasını görüyorum. Sonuçta yalan veya değil protein kas kütlesinin gelişimini ve seviyesini her türlü arttırıyor.
  • quote:

Ben öğrendiğimi aktardım, çünkü faydasını görüyorum. Sonuçta yalan veya değil protein kas kütlesinin gelişimini ve seviyesini her türlü arttırıyor.

Faydasını göremezsin demiyorum ama öyle söylendiği gibi de kaslar hemen yıkıma başlamıyor
  • Benim bu alanda akademik bir eğitimim yok bu yüzden ben bilemem. O videodaki arkadaşın bir akademik eğitimi var mı onuda bilemem. Ben toz kullanmaya doktorla konuşup başladım. Kas yıkımı olayınıda salonun türkiye şampiyonu vg'ci hocası söyledi. Sonuçta kullanacaktım, antreman sonrası iç- akşam yatarken süt ile iç dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikaya_219

quote:

Ben öğrendiğimi aktardım, çünkü faydasını görüyorum. Sonuçta yalan veya değil protein kas kütlesinin gelişimini ve seviyesini her türlü arttırıyor.

Faydasını göremezsin demiyorum ama öyle söylendiği gibi de kaslar hemen yıkıma başlamıyor

Arkadas haklı. Kas yıkımı streoid kullanmıyorsanız öyle kolay olacak bir durum değil hatta cok cok zor bir durum. O kadar hassas olsaydı kas yıkımı inanın bana orta halli disiplin ile o vücudu elde edenler (yeri geldimi bende dahil ) hiç birşey elde edemezdi.
  • quote:

Benim bu alanda akademik bir eğitimim yok bu yüzden ben bilemem. O videodaki arkadaşın bir akademik eğitimi var mı onuda bilemem. Ben toz kullanmaya doktorla konuşup başladım. Kas yıkımı olayınıda salonun türkiye şampiyonu vg'ci hocası söyledi. Sonuçta kullanacaktım, antreman sonrası iç- akşam yatarken süt ile iç dedi.

İç güzel kardeşim içme demiyoruz ki biz de içiyoruz sen sadece kasların yıkıma geçme işini hafife alma

Ha bu arada doktor neden önerdi ve bir rapor falan alabilirsen bu konuda yurtdışından supplement getirtebilirsin diye biliyorum ben ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheGu4rdian

quote:

Orijinalden alıntı: ikaya_219

quote:

Arkadas haklı. Kas yıkımı streoid kullanmıyorsanız öyle kolay olacak bir durum değil hatta cok cok zor bir durum. O kadar hassas olsaydı kas yıkımı inanın bana orta halli disiplin ile o vücudu elde edenler (yeri geldimi bende dahil ) hiç birşey elde edemezdi.

Asıl steroid kullananlarda kas yıkımı olmuyor benim bildiğim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.