Şimdi Ara

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
28
Favori
88.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pb60g için 3d gümüş perde olur mu acaba bilginiz var mı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Orijinalden alıntı: Ftaha

...stor perdelerde gerdirmeli model var mı ?

motorlu tensioned modellere bakın ama maliyet daha da yükselir.

pb60g 500 ANSI lümen olduğu için 3d gümüş perde mi yoksa gri konsantras mı olur acaba bilginiz var mı... ve 3d gümüş olursa kaliteli olup olmadığını nasıl anlarız önereceğiniz bir marka yada firma var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ftaha -- 22 Mart 2015; 2:20:52 >
  • Ftaha F kullanıcısına yanıt
    Kalitelisini anlamak kolay değil,piyasada çok fazla gümüş perde satılıyor ,hepsinin kimyasalı boyası farklı,
    En garantisi demo ederek almak,gümüş perdelerin gain oranı min 2.5 olduğu için kontrast ve ışık gücü
    artırıcı etkisinden dolayı elinizde ki cihazın performansı bir nebze artacaktır ama mucizeler beklemeyin
    piyasada gümüş perdeleri şu anda cihazınızın maliyeti ile aynı fiyata hatta biraz daha fazlasına bulabilirsiniz.
  • Ftaha F kullanıcısına yanıt
    @Ftaha, 500 lümenlik cihaz için gri kontrast perde alırsan seni üzer. Gümüş perde de maliyetli olur. Senin için doğru tercih mat beyaz perde ...
  • Ben aslında bu projeksiyon olayını sevdim. iyi bir perde alıp sonra ilerde makine de değiştirebilirim. Ancak 3d gümüş mü gri konstrast mı alayım onu bilemiyorum. Birde bu profesyonel perdelere bir projekksiyon da önerebilir misiniz?

bu işimi şimdilik görür mü ?

http://www.projeksiyon.com/urun/detay/xblack--xgs-240--240x200-glass-beads-storlu-perde-1814:3740

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ftaha -- 22 Mart 2015; 23:01:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dış ortam için portatif gece gündüz için kullanılabilecek, 2 taraftan 3 ayaklı veya geçici olarak zemine sabitlenebilecek perde önerilerinize ihtiyacım var.
    Yardımcı olabilecek firma veya arkadaşların PM atmasını rica ederim.
  • BARIŞA ÖZLEM kullanıcısına yanıt
    @BARIŞA ÖZLEM, portatif tipte fastfold perdeler işini çözeceğini tahmin ediyorum. Önden ve arka yüzeyden yansıtma yapabilirsin. İstersen gümüş yüzey seçme imkanı da var. Link ten inceleyebilirsin.

http://www.projeksiyonperdesi.com.tr/fastfold-pmk12
  • storlu perdeye sonradan motor takılabilirmi acaba?
  • Bir tercübemi paylaşayım. Projeksiyon.com dan Sakın ürün almayın.
    Pazar günü xblack perde aldım Projeksiyon.com adresinden. Pazartesi aradım Ne zaman kargolarsınız diye. Dediler ki ürün elimizde mevcut onun için kargo bugün kesin yapılır bu beyana istinaden salı günü işten izin aldım. Salı günü bir kargo takip numarası maili geldi. Kargoyu aradım dedikleri ürün küçük bir dosya nasıl olur dedim, kargoya gittim gerçektende bir dosya ki o da Ürünün Faturası. Firmayı aradım kusura bakmayın ürünü kargolamayı unutmuşuz. ancak bugün kesin kargolarız dediler(Salı günü). Bu gün Çarşamba ve kargo için işten yine izin aldım. Kargoyu aradı. Firmayı aradım ortada Salı günü gönderilen kargo yok. firmayı her aradığımda 10 dakikaya döneceğiz diyorlar ancak ortada dönen kimse yok. Bir kere her aradığınızda başka kişi ve ortada hiç muhatap yok. Siz siz olun projeksiyon.com dan ürün almayın...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni aldığım promacto x11 cihazı ma perde arıyorum constrad gri 240,200 ideal olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

quote:

Orijinalden alıntı: talkie77

Evde sinema odası yaptım.Görüntüyü duvara yansıtarak izliyorum.Perde almak yerine duvarı beyaz veya başka renkte boyayarak kullanmayı düşünüyorum.Sizce olur mu?Şu an duvar açık yeşil renkte ve beni fazla rahatsız etmiyor.

bu işin ideali kontrast gri fixed frame projeksiyon perdesi kullanmaktır ancak maliyet olarak o fiyatlara çıkamıyorsanız duvarınızı mat açık griye boyayabilirsniz.

Merhaba bende evıme sınema bolumu yapmayı dusunuyorum. Perde boyutunu 3 metrelık bır perde olarak dusunmekteyım ve uzaklıgı ıse projeksyon makınasından yaklasık 5.5 metre uzunluguna kadar yerım mevcut. Sinema perdelerını arastırken belırlı markalar uzerınde duruluyor sormak ıstedıgım bırkac soru var bu konu ıle ılgılı sıze
    oncelıkle Xblack ıle codegen ın urunlerı arasında fark varmıdır ? Bazı forumlarda sadece marka ısımlerının farklı oldugu ama aynı perdeler oldugu soz edılıyor ama ısın pırı oldugunuz ıcın sıze sormak ıstedım.
    Bir diyer sorumda sız prolyte ile specta yı daha cok onerıyorsunuz yada bana oyle geldı bunun xblack yada codegen ıle ayıran ozellıgını acıklayabılırsenız tam bır bılgıye sahıp olup ona gore bır secım yapabılırım.
    En son soracagım soruda sıze bu projecksyon perdelerıne yakısır fıyat konusunda cok ucmayan benı guzel bır sekılde tatmın edecek bır ıkı projeksyon cıhazı onerınız varmıdır.
    cvplarınız ıcın sımdıden tsk ederım

• quote:

Orijinalden alıntı: aslan001

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: talkie77

Evde sinema odası yaptım.Görüntüyü duvara yansıtarak izliyorum.Perde almak yerine duvarı beyaz veya başka renkte boyayarak kullanmayı düşünüyorum.Sizce olur mu?Şu an duvar açık yeşil renkte ve beni fazla rahatsız etmiyor.

bu işin ideali kontrast gri fixed frame projeksiyon perdesi kullanmaktır ancak maliyet olarak o fiyatlara çıkamıyorsanız duvarınızı mat açık griye boyayabilirsniz.

Merhaba bende evıme sınema bolumu yapmayı dusunuyorum. Perde boyutunu 3 metrelık bır perde olarak dusunmekteyım ve uzaklıgı ıse projeksyon makınasından yaklasık 5.5 metre uzunluguna kadar yerım mevcut. Sinema perdelerını arastırken belırlı markalar uzerınde duruluyor sormak ıstedıgım bırkac soru var bu konu ıle ılgılı sıze
    oncelıkle Xblack ıle codegen ın urunlerı arasında fark varmıdır ? Bazı forumlarda sadece marka ısımlerının farklı oldugu ama aynı perdeler oldugu soz edılıyor ama ısın pırı oldugunuz ıcın sıze sormak ıstedım.
    Bir diyer sorumda sız prolyte ile specta yı daha cok onerıyorsunuz yada bana oyle geldı bunun xblack yada codegen ıle ayıran ozellıgını acıklayabılırsenız tam bır bılgıye sahıp olup ona gore bır secım yapabılırım.
    En son soracagım soruda sıze bu projecksyon perdelerıne yakısır fıyat konusunda cok ucmayan benı guzel bır sekılde tatmın edecek bır ıkı projeksyon cıhazı onerınız varmıdır.
    cvplarınız ıcın sımdıden tsk ederım

bildiğim kadarı ile codegen ve xblack aynı fabrika çıkışlı ürünler, türkiye ye aynı firma getiriyor,
    arasıdaki farklar,
    xblack in tüm modelleri cam tozludur. codegen de ise bazı modeller cam tozlu genellikle beyaz yüzeyli bir üründür.
    xblack perde led projeksiyonlarda tercih edilen bir ürün, benimde ilk kullandığım(hatalı seçim olarak düşünüyorum) perde xblack ti, potlaşma falan çok yapmıyordu, ama sonraları kontrast gri perde kullanınca anladım ki xblackte siyah diye birşey alamıyormuşum meğer,
    iki perdeyi aynı anda deneyince bu fark çok rahat anlaşılıyor, bende xblack perdeyi ve gt750 cihazımı elimden çıkarmıştım, çok ucuz bir fiyata bi arkadaşa verdik, şuan hala kullanılıyor, sonuçta fiyat performans açısından çok güzel bir sistem aldı,
    codegen ise beyaz yüzeyi ile daha çok sunum perdesidir, ev sineması için tavsiye etmiyorum,
    ev sineması düşünüyorsanız kontrast gri perde tercih edin, (prolyte, specta vb.)
    led cihaz değil normal lambalı bir ürün tercih edin,
    çözünürlüğü 1080p olsun, hafif aydınlıkta izlerim diyorsanız ışık gücü de biraz yüksek olsun, ayrıca kontrast ne kadar yüksek se o kadar iyi,
    ben uzun yıllardır optoma kullanıyorum, gayet memnunum, sizede optomanın ev sineması için en son çıkardığı fiyat performans cihazı optoma hd26 yı tavsiye edebilirim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 31 Mart 2015; 23:22:44 >

• Merhaba arkadaşlar konu başlığı biraz geride kalsada ben yinede buradan yardım almak istedim durumu iyi anlatmak için biraz uzun tutacam kusura bakmayın şimdiden Şimdi; ben ilk çıktığından beri Lg pa70g kullanıyorum ve çok da memnunum cihazdan... ilk zamanlar stor perde ile sonra perde bozulunca duvarda izliyorum uzun zamandır duvarda da iş görüyor ama perde bana göre daha iyi oluyor... aslında hep aklımda şu mdf den panel yapan arkadaşların işinde kaldı gözüm ama işde iş güç zamansızlıktıktan bu güne kadar böyle idare ettim... şimdi benim ölçülerim yaklaşık olarak 2.5m mesafeden yaklaşık olarak 76" yani diyogonel olarak 195cm falan bir görüntü alıyorum... ve tam ekran olarak ben hep tam ekran da kullanıyorum pj yi kurarken ona göre tavana monteledim... ekranım wide screen 16:9 değil yani kare şeklinde belki 16:10 falandır yani eş kenar kare olmasa da o şekilde diyebilirim kısaca standart ucuz yollu 180*180 perde bir bir oturuyor görüntü taşma falan yok çünkü ilk kurduğumda da 180*180 perdeye göre milamal ayarlamıştım

durum bu şimdi önerime geçeyim....

elime bu sefer duvara monte edilebilien değilde ayaklı seyyar 180*180 pj perdesi geçti acaba diyorum bunu ayaklarını iptal edip direk duvara mı montelesem yada brandasını alıp mdf ye çaksam çerçeve yapsam etrafına öylemi çaksam??? hangisi daha iyi olur? önceki deneyimlerimde de gördüğüm bir olumsuz yön var ise perde zamanla dalgalanma kırılma yapıyor... mdf ye onun için daha bir sıcak bakıyorum ancak şimdi ben öyle bir milimal yaptım ki ilk kurulumu mdf yapsam bile onu duvara direk tutturmam lazım sanırım yoksa askı aparatı ile falan yapsam her çıkıntı benim sabit görüntümün panelden dışarıya taşmasına sebep olacak ee askı aparatı da nerden baksan 5cm yakın pay var çitasıydı oydu buydu derken 6-7cm bulur bu durumda benim açımdam hiç iyi olmaz mdf yi ona göre geniş tutabilir kestiririm ama bu seferde perde küçük gelir diye düşünüyorum sizce ne yapmalı

• Arkadaslar duvari beyazami boyamak lazim yoksa gri rengemi cevap verirseniz sevinirim kingreis kardes konuya ugradigin yok hani verdigin sözler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adorer -- 19 Nisan 2015; 11:04:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

Arkadaslar duvari beyazami boyamak lazim yoksa gri rengemi cevap verirseniz sevinirim kingreis kardes konuya ugradigin yok hani verdigin sözler :)

projeksiyon cihazınız 1500 AL daha yüksek ışık gücüne sahip ise ve görüntü genişliğiniz maksimum 300 cm civarında olacaksa duvarınızı açık gri ye boyatın,

sonra test amaçlı duvara beyaz A4 kağıt yapıştırın ve projeksiyon cihazınızı açın, aradaki kontrast ve renk dolgunluğu farkını net bir şekilde göreceksiniz,
    daha sonra özellikle siyah ağırlıklı sahnede fotoğraflayıp burda paylaşırsanız kontrast gri ile beyaz arasındaki farkı forumdan arkadaşlarda görmüş olur.
    ben bu deneyi prolyte kontrast gri yüzeyde yaptım. arada dağlar kadar fark vardı. beyaz sahnelerde fark belli olmuyor ancak koyu renkli sahnelerde fark bariz şekilde belirginleşiyordu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

Arkadaslar duvari beyazami boyamak lazim yoksa gri rengemi cevap verirseniz sevinirim kingreis kardes konuya ugradigin yok hani verdigin sözler :)

projeksiyon cihazınız 1500 AL daha yüksek ışık gücüne sahip ise ve görüntü genişliğiniz maksimum 300 cm civarında olacaksa duvarınızı açık gri ye boyatın,

sonra test amaçlı duvara beyaz A4 kağıt yapıştırın ve projeksiyon cihazınızı açın, aradaki kontrast ve renk dolgunluğu farkını net bir şekilde göreceksiniz,
    daha sonra özellikle siyah ağırlıklı sahnede fotoğraflayıp burda paylaşırsanız kontrast gri ile beyaz arasındaki farkı forumdan arkadaşlarda görmüş olur.
    ben bu deneyi prolyte kontrast gri yüzeyde yaptım. arada dağlar kadar fark vardı. beyaz sahnelerde fark belli olmuyor ancak koyu renkli sahnelerde fark bariz şekilde belirginleşiyordu.

Cevap verme nezaketinde bulundugunuz icin tesekkur ederim.kullandigim cihaz 2800 lumenlik bir cihaz.ama duvari griye boyamaya korkuyorum gri duvarin daha iyi gosterecegine karsi inancim yok acikcasi cunku kulaga garip geliyor ama sizdende duyduguma gore griye boyamaya karar verdim deneyelim bakalim. Tekrar tesekkur ederim size

• Merhaba arkadaşlar; elimdeki perde malesef benim mevcut görüntümden 10cm küçük geldi malesef onu değerlendiremiyeceğim onun için şu mdf işine sıcak bakıyorum nedersiniz yardımcı olursanız sevinirim epeydir beyaz duvada izliyorum gayette memnunum da duvarda çerçeveli bir panel olursa daha iyi olacak ne yapmalı acaba
  • Yüksek kontrastlı Gri storlu perde KDV dahil 400 TL.

Projeksiyon perdesi 300*200 ebatlarında, manual storlu ve yüksek kontrastlı gri yüzeyli materyalden imal edilmiştir. Ürün sıfır ve hiç kullanılmamış olup , ihtiyaç fazlası olduğundan satılıktır.Kargo ücreti bana aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mastercodex -- 12 Mayıs 2015; 23:22:28 >
  • Portatif projeksiyon perdesinde son nokta !!

Mastercodex® marka kendi imalatımız özel tasarım, modüler sistem, portatif taşınabilir 3D perdelerimiz sayesinde aktif kalitesinde ister önden ister tersten projeksiyon sistemi olarak Pasif 3D görüntüye hazır olun. Türkiye'de portatif sistemlerde ilk defa uygulanan özel 3D perde yapısı ile sizleri tanıştırıyoruz. Fiyat / Performans açısından dünyadaki muadillerinin çok çok altında bir uygulama ile sizlerle buluşuyor.

Mastercodex® farkıyla çok yakında !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mastercodex -- 12 Mayıs 2015; 23:37:29 >
  • merhaba
    açaçağım cafe için cama yansıtmalı reklam koyacağım ve bu işi projecsiyonlu stor perde ile yapacağım. bu konuda hiç bi fikrim yok. istediğim şey perdeyi cama takacağım projecsiyon cafenin içinden görüntüyü verecek ama insanlar dışardan izleyecek. ne tür bir perde seçmem gerek teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.