Şimdi Ara

projeksiyon için duvara boya önerisi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
12
Favori
40.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu linkte 400 lümen lg led projektörle adamın aldığı performansa bakın gerçekten mükemmel. Anladığım kadarı ile kullandığı boyalar 10-15 dolarlık boyalar ama burada yok maalesef. İşte bunu yakalayabilirsek olay çözülmüş demektir.
    https://www.youtube.com/watch?v=RmgXJvkkqkI
  • Anladığım kadarı ile 00NN 16/000 kodlu düz gri boya, bu boya kodu marshall da var. Fakat metalik dediği boya yok. Bu metalik boya yerine benim araştırdığım kadarı ile ev dekorasyonu için kullanılan akrilik su bazlı gümüş metalik boyalar var. Acaba bunu kullansak olur mu?
  • Arkadaşlar bu metalik su bazlı boyayı galiba buldum direk adres ve tel vereceğim ilgilenen arkadaşlar arayabilir.

ENDEKOSİS-TIXEPAINT CONCEPT STORE-B
    İstanbul Dünya Ticaret Merkezi EGS Business Park B3.Blok No:35 Yeşilköy İstanbul
    Tel: +90 212 220 30 59

Bu tel den Tevrat bey ile görüştüm. Bu metalik boyalardan satıyorlar. İtalyan menşeli Tixe marka argento olarak geçiyor. Bana fiyat olarak 1 litre için 135+kdv dediler. Bu metalik boya ile normal mat beyaz ya da 00NN 16/000 kodlu marshall gri boya ile karışım yapıp denenebilir. İlgilenen ve İstanbul da olan arkadaşlara duyurulur. Ben de denemek istiyorum ama hem maddi hem ev durumumdan dolayı denemem çok zor. Malum apartman dairesi, kira ve hanım faktörü. Sanırım Bursa da da bayileri var isteyen arkadaş internet sitesinden de araştırabilir. yukarıda verdiğim youtube linkinde kullanılan boyalar sanırım bu tarz boyalar olsa gerek.
  • Arkadaşlar John Nob u avforums dan takip ederseniz hem karanlık hem aydınlık ortam için verdiği karışım 3 part metallic 1 part grey şeklinde ilgilenen arkadaşlara duyurulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_26

Arkadaşlar bu metalik su bazlı boyayı galiba buldum direk adres ve tel vereceğim ilgilenen arkadaşlar arayabilir.

ENDEKOSİS-TIXEPAINT CONCEPT STORE-B
    İstanbul Dünya Ticaret Merkezi EGS Business Park B3.Blok No:35 Yeşilköy İstanbul
    Tel: +90 212 220 30 59

Bu tel den Tevrat bey ile görüştüm. Bu metalik boyalardan satıyorlar. İtalyan menşeli Tixe marka argento olarak geçiyor. Bana fiyat olarak 1 litre için 135+kdv dediler. Bu metalik boya ile normal mat beyaz ya da 00NN 16/000 kodlu marshall gri boya ile karışım yapıp denenebilir. İlgilenen ve İstanbul da olan arkadaşlara duyurulur. Ben de denemek istiyorum ama hem maddi hem ev durumumdan dolayı denemem çok zor. Malum apartman dairesi, kira ve hanım faktörü. Sanırım Bursa da da bayileri var isteyen arkadaş internet sitesinden de araştırabilir. yukarıda verdiğim youtube linkinde kullanılan boyalar sanırım bu tarz boyalar olsa gerek.

Birebir aynı boya olduğu şüpheli, John Nob' un kullandığıyla aynı metalik boya olduğunu nereden bileceğiz ?
    Aşağıda ki linkte ki boya, John Nob' un kullandığı boya.
    Konuştuğunuz firma yetkilisine, linkte ki bu boyayı birebir gösterdiniz mi ?

http://www.homedepot.com/p/Ralph-Lauren-1-gal-Silver-Plated-Silver-Metallic-Specialty-Finish-Interior-Paint-ME106/205174710

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 31 Mart 2016; 14:11:38 >

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Linkteki ralph lauren metallic boya iç cephelerde dekoratif amaçlı kullanılan su bazlı bir boya. Şu an Türkiyede bildiğimiz markaların hiçbirinde bu tarz bir boya yok. Benim sorduğum boya da aynı amaçla kullanılan su bazlı bir boya ve uygulama resimlerden gördüğüm kadarıyla görüntü olarak ta benzer boyalar. Bu verilerden yola çıkarak bu boyaların birbirine benzer olduğunu düşündüm. Tabi ki görüştüğüm kişiye bu boyayı gösterme şansım yok. Birebir aynı boya olup olmadığını bilemeyiz fakat ikisi de su bazlı inceltilmeyen ( untintible) iç cephede dekorasyon amaçlı kullanılan boyalar. Denemeden tabi ki bilemeyiz ama benim şu ana kadar bulabildiğim en iyi alternatif bu. İmkanım olsa direk kendim denemek isterdim ama maalesef şu an bu imkana sahip değilim. Bu iş için uğraşan arkadaşlara bir alternatif olur düşüncesi ile böyle bir bilgiyi paylaştım.
  • quote:

Linkteki ralph lauren metallic boya iç cephelerde dekoratif amaçlı kullanılan su bazlı bir boya. Şu an Türkiyede bildiğimiz markaların hiçbirinde bu tarz bir boya yok. Benim sorduğum boya da aynı amaçla kullanılan su bazlı bir boya ve uygulama resimlerden gördüğüm kadarıyla görüntü olarak ta benzer boyalar. Bu verilerden yola çıkarak bu boyaların birbirine benzer olduğunu düşündüm. Tabi ki görüştüğüm kişiye bu boyayı gösterme şansım yok. Birebir aynı boya olup olmadığını bilemeyiz fakat ikisi de su bazlı inceltilmeyen ( untintible) iç cephede dekorasyon amaçlı kullanılan boyalar. Denemeden tabi ki bilemeyiz ama benim şu ana kadar bulabildiğim en iyi alternatif bu. İmkanım olsa direk kendim denemek isterdim ama maalesef şu an bu imkana sahip değilim. Bu iş için uğraşan arkadaşlara bir alternatif olur düşüncesi ile böyle bir bilgiyi paylaştım.

Biraz önce dediğin yerle bende görüştüm.

Bu metalik boya dan 125 gr lık olanları da varmış. 6-7 Euro civarı bir fiyat imiş.
    Maksat denemek olduğu için 125 gr yeter. Dükkanları Okmeydanı Perpa da imiş.

Denemeden bir şey söylemek mümkün değil.
    Müsait bir zaman da gidip alıp denemek lazım.

• Bana hiç 125 gr. dan bahsetmedi ama olması güzel. Deneme amaçlı 125 gr yeterli olur. İstanbul da yaşayan bu iş ile ilgilenen arkadaşlar varsa deneyelim lütfen hatta 6-7 euro ise alan arkadaş bana da alsın irtibata geçsin denemek istemezse bana göndersin küçük bir mukavva da deneyelim.
  • quote:

Bana hiç 125 gr. dan bahsetmedi ama olması güzel. Deneme amaçlı 125 gr yeterli olur. İstanbul da yaşayan bu iş ile ilgilenen arkadaşlar varsa deneyelim lütfen hatta 6-7 euro ise alan arkadaş bana da alsın irtibata geçsin denemek istemezse bana göndersin küçük bir mukavva da deneyelim.

Yarım kilosu da 11 Euro + kdv dedi.

Pek umudum olmasa da, olma ihtimali de var.

Yine de paylaştığın için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 31 Mart 2016; 15:30:43 >
  • quote:

Bana hiç 125 gr. dan bahsetmedi ama olması güzel. Deneme amaçlı 125 gr yeterli olur. İstanbul da yaşayan bu iş ile ilgilenen arkadaşlar varsa deneyelim lütfen hatta 6-7 euro ise alan arkadaş bana da alsın irtibata geçsin denemek istemezse bana göndersin küçük bir mukavva da deneyelim.

Banka havalesi ile ödeme yaparsak, adrese de gönderiyorlarmış.
  • Hocam görüştüğün kişi benim görüştüğüm kişi ile aynı kişi mi? Tevrat bey değil mi ? Banka havalesi ile ilgili onunla mı görüştün?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagatay_26 -- 31 Mart 2016; 15:43:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar John Nob un şu yazısını çevirebilecek ingilizcesi iyi olan bir arkadaş var mıdır?

+The Faz The flat-grey "Grey Tabby" is a regular CIL/Delux/Glidden color otherwise called "OONN 16/000"..I used a really cheap brand that doesn't have much pigment in the paint, so I'd recommend either sticking to the cheaper stuff OR slightly increasing the amount of metallic used IF you can find a similar metallic.
    Finding a good metallic can be tricky depending on the area you live. It'll need to be water-based instead of the typical oil-based, and for the ratios of paint/metallic I'm using it'll almost surely need to be a tintable metallic or tintable pearl which you can buy without tinting..or an actual pearl could work although it'll lighten the overall color unless you mix it with a darker grey or flat black instead of OONN 13/000 GreyTabby. If you can only find a silver metallic (already tinted and obviously silver-looking) then you'll BOTH need to use a darker colored flat paint to balance out the lighter silver color AND you'll almost surely need to decrease the amount of metallic used to something like a 1:1 ratio instead of the 2parts metallic and 1part paint 2:1ratio I used..because the pre-tinted silver metallics tend to contain a much higher concentration of metallic material in them, so you use less.

A fellow on youtube by the name of James Galindo is making some great paints and I believe he's found some Austrailian ingredients he likes/recommends along with many other regions outside the US. So he might be a good person to ask as well if you haven't already.

• İstanbulda olan arkadaşlar o boyadan numune alıp denese ne iyi olur. en azından işe yarıyorsa bizde alalım. Bu meselede çözülmüş olsun :)
    Eğer gerçekten işe yarıyorsa gri bir renkle karıştırmadan bile tek başına etkili olacaktır.
  • quote:

Hocam görüştüğün kişi benim görüştüğüm kişi ile aynı kişi mi? Tevrat bey değil mi ? Banka havalesi ile ilgili onunla mı görüştün?

Evet, Tevrat bey.
  • Arkadaşlar bende bir boya buldum 70ml lığını alıp denemek istiyorum.
    http://www.cadenceboya.com/106-Antrasit-Gumus-Yaldiz-Boya-120MLcc,PR-4136.html

hepsiburada ve n11 dede satılıyor.
    su bazlı ve bizim ralplauren boyaya çok benziyor ve fiyatı çok uygun bir bakarmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esode

birde bu renk tonu var.
    http://www.cadenceboya.com/234-Aqua-70ML-Metalik-Boya,PR-4618.html

Bu boyayı denedim ben, tam bir hayal kırıklığı.

Hiç boşuna deneme.
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Aynı markanın şu ürününü denedinizmi?
    http://www.cadenceboya.com/102-Gumus-Yaldiz-Boya-120MLcc,PR-4138.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: esode

Aynı markanın şu ürününü denedinizmi?
    http://www.cadenceboya.com/102-Gumus-Yaldiz-Boya-120MLcc,PR-4138.html

Yok, bunu denemedim.
  • Bahsettiğim boyadan aldım yarın elime ulaşır tahminim. Denememi yapıp sonucu burada paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.