Yüzbaşı
15 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selamlar,

Malumunuz kurumsal araç satan yerler araçları ekspertiz için dışarıya çıkartmıyorlar. Ancak kendi yerlerinde ekspertize müsaade ediyorlar.

İstanbul' da bildiğiniz mobil ekspertiz hizmeti veren firmalar var mı ? Konuya arama motoruyla baktım ancak çok içime sinen yerler çıkmıyor. Sizlerden tavsiye almak istedim.

Arkadaşlar herkese selamlar,
Şuanda 1.25 ford fiesta benzinli düz vites aracım var. Pandemi sürecinden dolayı şirket 15 gün evden 15 gün işyerinden çalıştırıyor bizi, eşim de sürekli gidip geliyor.
Evde olduğum günlerde covitden dolayı hanımı sabah işe bırakıyorum akşam alıyorum dört kere git gel yapıyorum yani. (İstanbul trafiğinde) Arabayı otomatiğe çevirerek evden çalıştığım günlerde hanımın işe kendisinin gidip gelmesini sağlamak gibi bir niyetim var.
Benim araca baktım şuanda 80-85 yazılıyor bu aracın bu kadar etmesi gerçekten inanılmaz. Bu bütçelere baktım punto otomatikler var, örnek bir ilan ekledim, bu araç ile ilgili bilgisi olan var mı ? Ayrıca bu değişim şuanda mantıksız hiç girme maceraya bırakıp almaya devam et mi dersiniz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-temiz-punto-850915754/detay
Arkadaşlar herkese selamlar, daha önce forumla istişare ederek araç almıştım şimdi de araç alma arefesindeyim, sizlerin değerlendirmelerine ihtiyacım var. Bütçem 80-90 arası. Eşim de İstanbul trafiğinde kullanacağından ve iki tane çocuk olduğundan dolayı dıştan küçük iç hacmi ise ferah tatmin edici bir araç bakıyorum.
Bir de anne babalarımız yazları köylerde yaylalarda yaşıyor, haliyle buralara gittiğimizde altı biraz yerden yüksek araç olmalı.

İki araç arsında kaldım, 2015-2016 otomatik dizel 308 ve sedan focus. Siz olsanız hangisini düşünürdünüz ?

NOT: Bir önceki açıklamayı, şartların değişmesi nedeniyle güncelledim.
Genelde dizele yapılan zamlar benzine yapılan zamlardan 3-5 kuruş fazla oluyor, yakın bir gelecekte benzin ve dizel fiyatları arasında fark kalmayacak gibi duruyor.
Bu rakamlar henüz araç piyasasına yansımadı ancak bu gidişata göre ülkemizdeki dizel fetişizmi bitecek gibi duruyor. (son araçlarımın tamamı dizel)

Tamam fiyatlar eşitlense bile dizelin menzili benzinden fala olacak ama dizelin bakım maliyetlerindeki fazlalığı düşündüğümüzde hiçbir artısı kalmayacak sanki?
Arkadaşlar merhaba,
Aracımda birkaç noktada çizikler var, fırsat sitelerinde komple bakım paketleri satılıyor, örnek olması için bir tanesini aşağı ekliyorum. Aracına bunlardan yaptıran var mı ? Boşa para mı veririz, memnun kalır mıyız ?

PAKET 3 :
Tam Kapsamlı Oto Kuaför + Meguiars Ürünleri ile Pasta-Cila ve Boya Koruma

Detaylı iç - Dış Yıkama
Detaylı Oto Kuaför (koltuklar, tavan, taban, kapı kartonları, bagaj halısı, istetme yerleri, kapı filtreleri) Temizliği
Motor Temizliği (LPG’Lİ ARAÇLAR HARİÇ)
Ozonla Sterilizasyon ve İstenmeyen Bakterlerin Temizlenmesi
Ön torpido hava kanalları ve hava kanal ızgaraları temizliği
Vinly ve plastik aksamlarının komple temizliği ve koruması
Kil ile Boya – Reçine Temizliği
Meguiars 105 nolu kalın pasta işlemi
Meguiars 85 nolu ince çizik giderici pasta işlemi
Meguiars 66 nolu boya koruma işlemi
Jant temizliği ve lastiklerin parlatılması
2014 ibiza vardı geniş arabaya geçelim diye sattım,
2012 Qashgai aldım, benzin yükünden kurtulmak için LPG taktırdım araba gitmez oldu sattım,
2015 Focus aldım rölantide ve kalkışlarda titreme sorununu çözemediğimden (ben çok rahatsız oluyordum servis bu titreme normal seviyede garanti kapsamına sokamayız diyordu) sattım,
2014 Jetta aldım, dolu vurdu, kaskom da yoktu 4-5 bin lira masraf vardı bir de dsg ısınıyordu sattım,

Ben biraz gereksiz mi takıntı yapıyorum acaba, sizi bu nedenler araç sattırır mı ? Hangi nedenlerden dolayı satarsınız ?

NOT: Acil nakit ihtiyacı hariç.
Bir sorum olacaktı arkadaşlar,
Burada konu da açmıştım yaklaşık bir ay önce İ30 aldım, araçtan genel anlamda memnunum ancak bir konuda sizden fikir almak istedim.
Frene bastığımda ve ayağımı frenden çektiğimde, tam dururken ve hareket ederken garç gurç diye ses gelmekte, özellikle yokuş aşağı yolda dur kalk yaparken sürekli bu ses geliyor. Servise götürdüm ancak serviste gayri ihtiyari olarak bu ses normal olur dediler. Balatanın diske sürtünme sesi gibi.
Daha önce iki tane yarı otomatik aracım oldu ilk defa tam otomatik kullanıyorum, video da yükledim, bu ses normal mi ?
https://www.youtube.com/watch?v=EwYbeF2V3Ok
Herkese selamlar,
Hatırı sayılır derecede dolu izi olan Jetta' mı kaskom olmadığından sattım, yerine bu iki araçtan birisini almayı düşünüyorum. Bütçem 70 civarı.
İkisi de dizel otomatik. 2013-2014 arası.
Kia Ceed Consept Plus,
Hyndai İ30 Elite.

İki çocuk var, aklım Ceed almaktan yana ama İ30 iç hacim biraz daha geniş galiba. Siz hangisini önerirsiniz ?
https://www.youtube.com/watch?v=H-xrE5OtdJk

Videonun öncesi yok ama motorcu haklı gibi duruyor, bir Fenerbahçeli olarak Aziz Yıldırım' ı sevmiyorum, ne sinyali diyor, basit trafik kurallarına bile uymuyoruz topluma örnek olması gereken, göz önünde olan insanlar bile bunu yaparsa vay bizim halimize.
Arkadaşlar selamlar öncelikle,
60-65 bandında, çok çok kendimi zorlasam 70 diyelim, 4-5 sene satmadan bineceğim, dizel-otomatik-sedan araç arayışındayım. Gönül Octavia' dan yana ancak bütçem yetmiyor maalesef.
Corolla sedana baktım 90 hp olması beni çok düşündürüyor o kasayı nasıl çekiyor performans kötüdür diye düşünüyorum, forumu kurcaladım bu doğrultuda çok konu var ama bir fikre varamadım, sizin tavsiyeleriniz ne olur ?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 327
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 4.451 (Bu ay: 171)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 443 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.