Şimdi Ara

Kia Ceed & Hyundai İ30 arasında tercih

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 28
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • turkeril (7 mesaj) özgürwilly (7 mesaj) orhan1461 (6 mesaj) UçamayanHollandalı (5 mesaj) caner_24 (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (27 mesaj) Mobil (19 mesaj) Tablet (5 mesaj) Mini (10 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1159 Mesaj
    Benzer bir ikilemde kaldım ama düz vites istediğim için i30 aldım, hatta şuan ikinci i30'umu kullanıyorum. İki araç da mekanik olarak aynı, görsel farklılıklar var. i30 biraz daha alımı satımı fazla olan bir araç ama ceed daha tarz bir görüntüye sahip özellikle iç kısım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    705 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

quote:

Orijinalden alıntı: caner_24

2013 model Kia ceed Concept plus aldım 1,5 ay kullanıp sattım. yakıt düşük değil, konfor yok, 128 hp ama hantal bence, performansıda beğenmedim. zaten önceki sahiplerinden biri km ile oynamış, bilmeden sattım başıma bela oldu.

Km ile oynanmış ne idü belirsiz bir araç alıp bunlar böyle diye yorum yazan bir kitlenin olduğu forum ortamında bu konular ne kadar sağlıklı tartışılır 🤔

Ne idü belliydi, fiesta dan aşina olduğum B segment konforunda, kronik göğüste cızırtı ve arkadan gelen lak luk sesleriyle götünü kaldıramayan bir C segment. Az yaksa bari neyse, önceki arabam 2001 model E39 kasa 3.0 motor bmw ile aynı yakıyordu.

Hayır benim Kia da mı bi sıkıntı var yoksa hepsimi böyle diye facebook gruplarında ve forumlarda araştırdım, aynı şikayetleri okudum hep.

Km konusuna gelince 50 bin km de feleğin çemberinden geçmiş olan araçlarda var, 300 binde gayet diri bakımlı araçlarda var. Başka daha modelli ceed kullanıp test etmesem benim arabada bi sıkıntı var deyip ikna olabilirdim ama ceed bu kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    705 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

2013 model Kia ceed Concept plus aldım 1,5 ay kullanıp sattım. yakıt düşük değil, konfor yok, 128 hp ama hantal bence, performansıda beğenmedim. zaten önceki sahiplerinden biri km ile oynamış, bilmeden sattım başıma bela oldu.

Km ile oynanmış ne idü belirsiz bir araç alıp bunlar böyle diye yorum yazan bir kitlenin olduğu forum ortamında bu konular ne kadar sağlıklı tartışılır 🤔

Ne idü belliydi, fiesta dan aşina olduğum B segment konforunda, kronik göğüste cızırtı ve arkadan gelen lak luk sesleriyle götünü kaldıramayan bir C segment. Az yaksa bari neyse, önceki arabam 2001 model E39 kasa 3.0 motor bmw ile aynı yakıyordu.

Hayır benim Kia da mı bi sıkıntı var yoksa hepsimi böyle diye facebook gruplarında ve forumlarda araştırdım, aynı şikayetleri okudum hep.

Km konusuna gelince 50 bin km de feleğin çemberinden geçmiş olan araçlarda var, 300 binde gayet diri bakımlı araçlarda var. Başka daha modelli ceed kullanıp test etmesem benim arabada bi sıkıntı var deyip ikna olabilirdim ama ceed bu kadar.

Hangi gruplarmış o , 4 yıldır üyeyim , 2013 ten beri ceedle haşırneşir olan ve çevremde olsun o grupşar sayesinde edindiğim dostluklar çerçevesinde niye böyle birşeyle karşılaşmadım. Haşatı çıkmış leş bir aracı kelepir fiyatına alıp yaşadığın sorunları genellemen , heleki c segmentinde kendini ıspatlamış bir araca bu kadar kolay çamur atman zaten niyetini alenen belli ediyor...

hatırlamıyorum hangi gruplar olduğunu, arabayı hemen sattığım için gruplardan çıktım... bilirsin, kia ceed ile ilgili gruplar işte... orda benimle aynı görüşleri paylaşan arkadaşlar olduğu gibi senin gibi fanatik arkadaşlarda vardı...

kullandığın arabayı eleştirmekten korkma kardeşim, kia sana madalya takmayacak sonuçta :) eleştirdiğim için rakip bir markanın bana madalya takmayacağı gibi... Durduk yerde neden çamur atayım, kullanmış biri olarak tecrübemi paylaşıyorum...

ayrıca sattığım araba hatasız boyasız, garanti kapsamında, bakımları düzenli yapılmış bir arabaydı, tek kusuru km ile oynanmış olması, ki oda muhtemelen uzun yolda yapılmış. zaten 15 gün kullanıp ilana verdim ve 1 ay içinde kar ederek sattım, leş bir araba olsaydı elimde çakardı herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caner_24 -- 21 Ekim 2017; 0:16:42 >

• Yüzbaşı
    705 Mesaj

• Yüzbaşı
    757 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Size katılıyorum, uzun yıllar aynı arabayı kullanmayı düşünüyorsanız ikisi de alınmaz bence, 2015 öncesi model otomatik dizeller benzinli gibi şehiriçi 8-9 lt tüketime çıkıyor. 2015 sonrası çift kavramalı olanlarda şehiriçi dur-kalk yada biraz zorlamada şanzıman ısındı uyarısı veriyor, ileride çift kavramalıların açma potansiyeli sorunlarda cabası. Çevremdeki alanlar kur etkisi sayesinde hemen aldıkları fiyata sattılar, herkesin dediği Kia-hyundai grubu araçlar uzun yıllar binilecek araçlar değil, en ufak zorlanmada hemen kendini salıyor, güven vermiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    705 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanHollandalı

Hata ve kusurları fazlasıyla abarttığını düşünüyorum. 2012 model aracım 5 yaşında benim aracımda da çıt yok. Benden önce iki sahibi vardı 45binde aldım şuan 79bin küsürde hafta içi 80bin olur halen çok diri.

Aldığın aracın paketinden donanımından emin misin? Kasise 80le giriyorsan çokta birşey bekleme her araçta vurma olur.

Kilometre ile oynanmışsa emin ol çok iş vardır o araçta. Merak etme ben 300binde araçta sattım elimde patlamadı bitik haldeydi hemde. Ceed neden gitmesin her şekilde alıcısı var.

Concept plus donanımdı. 80 le niye kasise gireyim, dikkatli ve titiz bir kullanıcıyım.

Siz tık ses yok diyosunuz ama bu forumda pek öyle demiyorlar.

http://www.ceedclubtr.com/forum/teknik-sorunlar-ve-za-mleri-27/arkadan-gelen-ses-2500.html

http://www.ceedclubtr.com/forum/teknik-sorunlar-ve-za-mleri-27/n-konsol-arka-bagaj-sta-sesi-3835.html

• Binbaşı
    1062 Mesaj
    Kia ceed bir arkadasımda vardı.bence araç i30 dan daha güzel.virajlarda falan kötü değildi kesinlikle ve dolu paketi olduğundan olabilir ama iç mekan gayet iyiydi donanımları da azımsanamaz dereceydi.

2. El olayını düşünüyorsanız da düğün için aracı satmak durumunda kaldı arkadasım ve ilana koyduktan 1 hafta sonra satıldı.tabii nasip kısmette var :)

|
    |
  • Yarbay
    2957 Mesaj
    Ceed i30 dan daha kaliteli bi araç. Özellikle concept plus ve imkan varsa premium donanımı sınıfındaki pek çok araçtan iyidir.

|
    |
  • Binbaşı
    1951 Mesaj
    Sıfır alınacak olsa i30 derim yeni kasa olmasından dolayı ama 2. el olunca Ceed derim. Hem içi hem dışı kesinlikle daha şık. i30'un eski kasası içeri çok ses alıyor. Ceed deneme şansım olmadı ama benim Rio bile i30'dan daha sessiz olduğuna göre Ceed kesinlikle daha iyidir.
    |
    |
  • Binbaşı
    1159 Mesaj
    Hyundai, en az arıza veren araç kategorisinde en ön sıralarda ama uzun yıllar binilecek araç değil denilmiş. Tabi burada araçtan haz almak kişiye göre değişir, masraf ettikçe kimisi aracına demek ki daha çok bağlanıyor.
    |
    |
  • Teğmen
    108 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hmrkartal

Megane 4 ile i30 arasında kalıpta çok insanın muhalefetine rağmen İ30 elite plus almış biri olarak mükemmel bir Alman arabası kullanıyor gıbıyım

Mükemmel bir alman arabası değil,
    mükemmel bir kore-uzak doğu arabası kullanıyorsun hocam..
    Şu an kendi sınıfında en iyi araca biniyorsun,alman aracına değil..

selamlar,
    |
    |
  • Binbaşı
    1159 Mesaj
    Cevap kısa ve öz İ30
    |
    |
  • Yarbay
    7980 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: özgürwilly

quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

quote:

Arkadaşlar ilandaki araç ile ilgili düşünceniz nedir ?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-boyasiz-489217402/detay/

Tıpatıp aynısının 2012 72 bin km olanını (boyasız) geçen hafta 68'e verdik ankaraya. Gideri bu gibiydi daha yüksek teklif gelmemişti. Siz yıl ve km'ye göre kıyas ypabilirsiniz.

71.900 TL' ye aracı aldım hocam.

Ceed istedik gönlümüzden o geçti ama İ30 kısmet oldu, herkese çok teşekkürler.

Güle güle kullanın. Cam tavan ile birlikte çok şık duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    308 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Herkese selamlar,
    Hatırı sayılır derecede dolu izi olan Jetta' mı kaskom olmadığından sattım, yerine bu iki araçtan birisini almayı düşünüyorum. Bütçem 70 civarı.
    İkisi de dizel otomatik. 2013-2014 arası.
    Kia Ceed Consept Plus,
    Hyndai İ30 Elite.

İki çocuk var, aklım Ceed almaktan yana ama İ30 iç hacim biraz daha geniş galiba. Siz hangisini önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgürwilly -- 20 Ekim 2017; 8:50:51 >

|
    |
  • Yarbay
    3144 Mesaj
    Eski bir i30 sahibi olarak Ceed derim. Ceed iç tasarımda biraz daha güzel.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    iki araç arasında kaldım ikisinide kullandım iç mekanları inceledim ve gidip ceed aldım.

Şu an satıp 2016 ceed almayı düşünüyorum aracım 2014 çıkışlı 2013 model Consept Plus Dizel Otomatik
    |
    |
  • Yüzbaşı
    308 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar çok sağ olun yorumlar için, bir de yakıt anlamında ceed' in bir tık daha iyi olduğunu duydum arkadaş çevremden, keşke premium pakete gücüm yetse ama 80 Bin civarına çıkmam lazım mümkün değil.
    |
    |
  • Yarbay
    7980 Mesaj
    benim de tip olarak ceed çok hoşuma gidiyor.

bu arada dolu izinden dolayı aracınızı rayiç fiyatın ne kadar altına sattınız?

• Yüzbaşı
    308 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Hocam, Nisan ayında 72.500' e almıştım + 4 Lastik ve jantlara da 2.000 vermiştim, dün aracı 68 Bin' e sattım.
  • Yarbay
    7980 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Hocam, Nisan ayında 72.500' e almıştım + 4 Lastik ve jantlara da 2.000 vermiştim, dün aracı 68 Bin' e sattım.

piyasanın ne kadar altına verdiniz doludan dolayı? vw ikinci eli güçlü olduğu için çok zorlanmamışsınızdır.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.