A

Yarbay
24 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 212 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar.
Konu açma sebebim azda olsa bilinç kazandırmak.Bütün herkes bir şekilde risk alıp iş kurmak zorundadır artık.Dünyada dijitaleşme Robotlaşma ciddi derecede artıyor artık.Dünyadaki bütün işleri Robotlar yapıcak İnsanlar Robotları tasarlıyıp yöneticek.Yani Üniversitelerde gidipte abuk subuk kalsik bölümler okuyupta iş bulmayı unutun artık.Biyerde iş bulabilmek için kendinizi iyi derecede nitelikli hale getirmelisiniz.Yazılım öğrenmek gibi 3 4 tane yabancı dil bilmek gibi.Yoksa geriye tek seçeneğiniz kalıyor biyerde sermaye bulup risk alıp kendi işinizi kurucaksınız.Yaklaşık 10 yıl sonra Dünyadaki insanların büyük bir bölümü işsiz kalıcak.Ofiste bütün işlerin yapılacağı prgramlar gelirtirildi bu programlara bir kişi talimat veriyor 5 kişinin yaptığı işi saniyelerce zaman kaybı yaşamadan yapıyor sistem kendi kendine o 5 kişiye ihtyaç kalmıyor artık.Durum bu bende aynıyım biyerdeb risk alıp bir şekilde ticarete atılmayı düşünüyorum.Yoksa işsiz ve aç kalıcam yakın bir zamanda.Durum artık budur işinize geliyorsa.Değişimi kimse değistiremez.Herkes Sosyel medyanın zararlarından dem vurur ama kimse kullanmkatan vazgeçmez.Teknolide öyle herkes zararlarından şikayet edicek ama kimse kullanmaktan vazgeçmiyecektir.
Bu Ülkede cebinde binlerce TL olmadımı hiçbirşeysin.Ne doğru düzgün tedavi olabiliyorsun ne haksızlık karşısında doğru düzgün hakkını arayabiliyorsun.Haksızlık hukuksuzluk adaletsizlik benim her geçengün birazdaha enerjimi tüketiyor gitgide intiharı düşünüyorum.Yani şu hayatın çilesini çekmektense ölmek daha iyidir heralde.Bir haksızlık başıma geldi haklı taraf benim Emniyete gittim ilgilenmemek için ellerinden geleni yapıyorlar neymiş efendim nie geç geldin istersem 1 yıl sonra gelirim yasalarda zaman aşımı die birşey yokmu arkadaşlar! Canım çok sıkkın kendimi hiç güvende hissetmiyorum bu Ülkede.
Merhaba arkadaşlar.

Piyasadaki zombi şirketler ( İş bilmez, müsterisine kaliteli hizmet vermeyen, personeline adam akıllı maaş vermeyen şirketler) yok olmadan bu kriz hiçbirzaman düzelmeyecek. Örnek Metro Turizm: Bütün sosyel medya şikayetci ama adamlara bakın hala deli gibi iş yapıyor nedeni herzaman ucuz olması ve çok sayıda araç kaldırması. Bizim toplum nie böyle hiç anlamıyorum gerçekten. Bir restoran gittin yemeği kötü daha niçin ısrarla o restorana gidilir? Bu şirketler kurumlar devamlı vergi kaçırarak,personelini insan üstü şartlarda çalıştırarak herzaman ayakta kalıyor bir şekilde.Kalmaması gerek arkadaşlar yok olup piyasadan çekilmesi gerek.İnsanlar sadece bağırıyor çağırıyor personele.Bir iş yerinde personel işini doğru yapmıyorsa ve o koltukta yıllarca oturup maaşını almaya devam ediyorsa o işte zombi şirkettir.Bu şirketler devamlı ayakta kalmanın bir yolunu bulurlar hiçbirzaman değişime açık değillerdir.Halk olarak bu şirketlerden hizmet almayı komple bırakmamız lazım.Piyasada boşluk olucak ve onların yerine başka birileri gelip iş yapcak.Benim görüşüm böyledir. Sizlerinki neler merak ediyorum?
İşte budur. Hayatımda toplu taşımada ilk defa doğru düzgün bir insanla karşılaştım.Yaşlı bir hanım efendi bindi otobüste yer yokdu.İnsanlara çok pardon ayaklarım çok ağrıyor zor duruyorum lütfen bana yer verirmisiniz dedi bende dahil 4 kişi kalktı yer verdi.Benim kalktığım yere oturdu.Çok teşekkür ederim evladım dedi. Bende dedim rica ederim hanım efendi keşke herkes sizin gibi anlayışlı olsa bağzıları ahlak bekçiliği yapıyor dedim kadın güldü. Kendi kendine söylenme yok! İnsanları yargılama yok.Düzgün bir insanın yapacağı davranış budur.Bu Ülkede kendini bir halt zanneden yobazlara su bile vermeyin.Toplumdan bu şekilde silinsin gitsinler.
Merhaba arkadaşlar.İçimi dökmek istedim sizlerle paylaşmak istedim.Özel sektörde çalışan bir Güvenlik görevlisiyim.Bu halkın vurdum duymazlığından çok bilmişliğinden oldukca gerildim ve bunaldım.Biliyorsunuz pandemide heryerde bir takım önlemler alındı.Ateş ölçümü,hes kodu gibi.Bizden hem müşteri memnuniyeti istiyorlar hemde kurallara sıkı sıkıya bağlı kalmamızı istiyorlar.Adamın biri gelmiş abuk subuk tartışıyor benle.Diyorum beyfendi bana deil Cumhurbaşkanına söyleyin vay efendim benimle nasıl böyle konuşursun sen! Sizinle hak ettiğiniz gibi konuşuyorum beyfendi dediğimde ben suçlu oluyorum.Napmamız gerekiyor arkadaşlar? Yani İçişleri bakanlığı artık her güvenliğin bulunduğu noktalara Polis koymalı.İnsanların şiddetine maruz kalmak benim bu süreçte pisikolojimi çok aşırı yıprattı sinirlerime ve kendime hakim olamaz konuma geldim.Boşversen olmuyor busefer işini doğru yapmıyorsun oluyor.Yapsak sorunlu bir kişinin şiddetine maruz kalma durumumuz var ve bu durumda gene bizler mağdur oluyoruz.İşveren diyorki müşteri herzaman haklıdır.E tamam haklı adama nasıl kuralları uggulatacaz? Gerçekten artık ne yapacağımı bilmiyorum inanın.Devlet sorumsuz,Halk sorumsuz İşverenler sorumsuz. Kanunlar sert değil.Birçok arkadaşım bana boşver yalandan yap geç ne uğraşıyorsun diyor! Tamam ama oda nekadar doğru nekadar etik? Birilerine korona bulaşsa benim yüzümden olucak buseferde! Çok içim sıkıldı arkadaşlar bildiğiniz gibi değil.
Arkadaşlar yemin ediyorum i nereye gidersem gidiyim var bu tipler.Bu insanlar gerçekten hayattan soğutuyor insanı zaten işyerinde fazla çalışıyoruz birde bu çocuk tiplerin triplerine maruz kaldımı gerçekten çıldırma noktasına geliyosun artık.İşyerinde bir kız var ergen kılıklı herkeze laf atıp duruyor arkadan dedikodu yapıyor ve hakaret edici laflar bunlar ve işin ilginç tarafıda şudur gittim yöneticiye şikayet ettim yöneticinin bu konuda hiçbirşey yapmaması uyarı verip Allahın çoluk çocuğunu işten çıkarmaması.Yani Allah aşkına sizin işyerinizdede böyle tipler varmı sağ sola saldıran kendini çok akıllı çevresindeki insanlar kendisine kötü davranmıyor diye kendini çok artist sanan tipler.Kızdan ben değil bütün operasyon şikayetci bu arada yani çözüm nedir sizce bu gibi insanları niçin inatla çalıştırırlar?
Merhaba arkadaşlar.

Birkere de konu ben açıyim dedim.Hiç konu açmadım( Lütfen Türkçe eleştirisi yapmayın yalvarıyorum )

Bu sabah motorsikletle gidiyorum. Servis yolun ortasında duruyor kalkıcağa zamanda sinyal vermeden direk basıyor gaza. Frene zamanında basamasam üstüme çıkmıştı. Genelde servis ve minibüs şöförlerin de bu olay başıma çok sık geliyor.Bunların plakasını alıp Cimerden yazsam bir sonuç elde edebilirmiyim? Niçin başkasının hayatını tehlikeye atıcak kadar sorumsuzlar bukadar gerçekten anlam veremiyorum.Sizinde fikirlerinizi merak ediyorum.
Bu banka sknavları için ne önerirsiniz.Hangi kitapları hangi dershaneye gitmeliyim. 2 kere girdim başarısız oldum. Sizce ne yapmalıyız bir Mülakat aşamasına gelebilsem çok iyi olucak. Yardımlarınızı bekliyorum.
Selam bence site komple baştan aşağı yenilenmeli. Kullanıcı arayüzü dizaynı falan.

onun dışında Yorum gönderme kısmıda yenilenmeli mesela yorumları detaylıca (renk,gülücük,yazı boyutunu ayarlama vs ) bunların hepsini form sayfalarında yapabiliyorum ama siteni yorum bölümünde yapamıyorum.

Site Donanımhaber form bütünleşik halde tamamen ayrılmalı bence yani Bölüm sonu canavarı tek başına ayrı bir dünya olmalı herşeyi site üzerinden yapabilelim. yani her dakka formlara girmek zorunda kalmak istemem.

benim görüşlerim bunlar.
Merhaba arkadaşlar asasins creed ravalations skidrow sürümünü yükledim.Crack ta yaptım fakat oyun açılmıyor.Update yaptım olmadı.Ondan sonra update siz yaptım yine olmadı.İlk başta karşına bi ekran çıkıyo ondan sonra kapanıyo heralde korsan olduğunu görüp açmasına izin vermiyo sanırsam. Yardım edebilecek biri varsa lütfen şimdiden teşekkürler.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.709
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.613 (Bu ay: 334)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.563 (Bu hafta: 10)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.