Şimdi Ara

PROFİLO BD3058W3VV DERECE IŞIĞININ SÜREKLİ YANIP SÖNMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
26.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıktaki model buzdolabı 5 aylık 4 dereceye ayarlı çalışıyordu.taki 2 gün önce kendi kendine 4 derecede yanan ışığın kendi kendine yanıp sönmeye başlayyıncaya kadar sorun nedir acaba servis çagırmadan önce sorayım dedım belkı bır bılen vardır.
    not: sogutma fonksıyonu yukarı taraf normal sadece dondurma bolumu tam olarak sogutmuyor galıba ben oyle anladım yıycekler hafıf çözuldu gibi.

• hocam bu dolabi bende yeni aldim sorun neymis hallettiniz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hallettik hocam profilo servisi aradım durumu izah ettım.1 kac tane sebep soyledıler onları yaptım soyledıklerının ıcınde yakın zamanda elektrıkler arka arka kesılıp geldımı dedıler evet dedım ozaman 2-3 gun bekleyın duzelmezse ararsınız bakarız dedıler.gercektende 2 gun sonra duzeldı.

yanı elektıklerın gelıp gıtmesınden cıhaz hafıf kafayı yedi ama düzeldi :):) bosch sıemens profılo grubunda bu tur elektrık kaynaklı sorunlar olabılıyormus forumlarda okumustum.ama cıhazdan son derece memnunuz.
  • ayn durum benim başımda da var.2 gün önce buzluğun buzlarını temizdelik.(tuz döküp bekledi) fakat 2 gün çalıştıktan sonra soğuk ayar tuşu yanıp sönmeye başlamıştı.Üst düğmeden buzdolabını kapatıp açtım düzeldi.Bugünde ışık tekrardan yanıp sönmeye başlamış ve o işlemi tekrar yapmama rağmen ışık sönmedi.Ayrıca motorda çalışmıyor.Buzdolabı soğutma yapmıyor.Öyle kaldık.Garantisi de bitti.

Fikri olan var mı?
  • muhammet atış M kullanıcısına yanıt
    Işığın yanıp sönmesi 2 gün sonra düzeliyor ama motorun calismaması tuhaf

• ECDAD_OSMANLI kullanıcısına yanıt
    motor düne kadar çalışıyordu aslında ne olduysa bugün oldu.ışık tekrar yanıp sönüyor.Motorda ses yok.Bir forumda kartın üstündeki kondanstör vs değiştirin düzelir diyorlar.Bakalım ne yapacağız.
    https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bosch-buzdolab%C4%B1n%C4%B1n-i%C5%9F%C4%B1klar%C4%B1n%C4%B1n-yan%C4%B1p-s%C3%B6nmesi.59602/
    Eğer ki parça değişimi falan diyorlarsa forumlarda sakın denemeyin .bu arada orijinal servisi çağırıp fiyat alın

• quote:

Orijinalden alıntı: ECDAD_OSMANLI

Eğer ki parça değişimi falan diyorlarsa forumlarda sakın denemeyin .bu arada orijinal servisi çağırıp fiyat alın
    Dediğin gibi yaptım hocam servis geldi baktı kontrolünü yaptı gaz basıncını ölçtü dedi ki gaz kaçağı var bu tamir olmaz.Rapor yazdı.Profiloya bildirecekler.Onlarda bana değişim teklifi ile geleceklermiş.Sanırım yeni buzdolabı için bir miktar ödeme yapmam gerekiyor.Buzdolabının fiyatı şu anda 2900 TL civarında.Bakalım ne kadar teklif yapacaklar.Konuyu güncelleyeceğim.Bilgi sahibi olalım diye.

Not:Buzdolabı 4.5 yıllık.Buzdolabının garantisi biteli 1 yıldan fazla oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet atış -- 28 Haziran 2019; 16:53:21 >
    Hayırlısı olsun sıfır eşya fiyatlarıda bu aralar çok arttı güzel bir fiyat verirler de işiniz görülür geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ECDAD_OSMANLI

Hayırlısı olsun sıfır eşya fiyatlarıda bu aralar çok arttı güzel bir fiyat verirler de işiniz görülür geçmiş olsun
    Eyvallah hocam teşekkür ederim.Bakalım bekliyoruz.Sonuçlanınca tekrar yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammet atış

Dediğin gibi yaptım hocam servis geldi baktı kontrolünü yaptı gaz basıncını ölçtü dedi ki gaz kaçağı var bu tamir olmaz.Rapor yazdı.Profiloya bildirecekler.Onlarda bana değişim teklifi ile geleceklermiş.Sanırım yeni buzdolabı için bir miktar ödeme yapmam gerekiyor.Buzdolabının fiyatı şu anda 2900 TL civarında.Bakalım ne kadar teklif yapacaklar.Konuyu güncelleyeceğim.Bilgi sahibi olalım diye.

Alıntıları Göster
    hocam geçmiş olsun, bu sorun dışında memnun musunuz dolaptan? biz de almayı düşünüyorduk da pek yorum bulamadım nette karlanma sorunu oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shade of Death

hocam geçmiş olsun, bu sorun dışında memnun musunuz dolaptan? biz de almayı düşünüyorduk da pek yorum bulamadım nette karlanma sorunu oluyor mu?

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.zaten bu ürünün özelliği karlanma yapması.Yani "lowfrost" özelliği olmasıdır.Özellikle dondurucu kısmı karlanma yapar 6 ayda bir içini boşaltıp buzları temizlemek gerekiyor.Hacim olarak bize yetiyordu.5 kişilik aileler için hacim olarak yeterli olacağını düşünüyorum.Özellikle dondurucu kısmının altta olması çok avantajlı ayrıca bu bölüm oldukça geniş.

4.5 yıldır kullanıyoruz.Hacim ve kullanım olarak sıkıntı yaşamadık fakat üst kapı açılır tarafı alt ucu paslanmaya başlamıştı.Ayrıca dondurucu bölümünün altıda aynı şekilde paslanmaya başlamıştı.7 yıllık garanti yapılırsa sorun olacağını düşünmüyorum.ücretsiz kapı değişimi yapacaklarını düşünüyorum.Alacaksanız mutlaka 7 yıllık uzatma yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet atış -- 30 Haziran 2019; 20:12:50 >
  • Arkadaşlar yeni dolabımız geldi.1400 TL peşin ödeme ile aynı dolabın INOX rengini aldım.Gelmesi biraz uzun sürdü.Bugün teslim edildi.Stokta olmadığından dolayı bilginize.
  • Bendede Profilo Lowfrost buzdolabı var. Kurban gelmeden fişi çekip temizledik, fakat daha sonra 2 gün geçmesine rağmen üst dolap 18 derece ve ışık yanıp sönüyor
    problem ne olaki bilgisi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

Bendede Profilo Lowfrost buzdolabı var. Kurban gelmeden fişi çekip temizledik, fakat daha sonra 2 gün geçmesine rağmen üst dolap 18 derece ve ışık yanıp sönüyor
    problem ne olaki bilgisi olan varmı
    Fişi çekip tekrar taktiysaniz 3_4 gün içinde düzeliyor ışıklar sabitleniyor korkacak birşey yok

• ECDAD_OSMANLI kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam inşallah dediginiz gibi olur.
    Bayramda telaş yarattı, esnaflar açık olsa derin dondurucu alacaktım, bugün alt dondurucu -10 üst kısım 16 derecelerde geziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammet atış

Alıntıları Göster
    Arkadaşım aynı dolap bende de var. 7 yıllık garanti de yapmıştım. Alt buzluk kısmının tırnakları kırıldı. Parça üretilmiyormuş. Fiyat teklifi verecekler buna göre yeni buzdolabı alabilirsiniz dediler. Almışken Nofrost alayım diyorum. Hemde bu model sorunlu gibi. Üsteki buzluk rafı daha büyük ve alta ağırlık yapıyor. Dolayısıyla tırnaklar dayanmıyor. Ağır olan altta olsa daha daha az yük biner tırnaklara.

Sen ne kadar verdin. Birde Profilo marka başka tavsiyen olur mu?

• emurat E kullanıcısına yanıt
    Hocam benim garanti bitmişti.Ben aynı dolabın INOX olan modelini aldım.1400 TL ödeme yaparak aldım.Ama benim aldığımda ÖTV indirimi vardi.Çünkü normal fiyat üzerinden hesaplama yapıyorlar.Bu modeli kullanıyorum sadece buzluk kısmında kendi teknolojisi Low frost olduğu için karlanma yapıyor.Başka sorun görmedim.Ben memnunum.Bende Noftros alayım dedim ama elektrik sarfiyatının yüksel olması iç hacminin az olması ve fiyatı biraz daha yüksek olduğundan bu modeli aldık tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet atış -- 10 Eylül 2019; 8:36:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.