Şimdi Ara

Lg Buzdolabı kullanıcısı var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
73.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Lg marka bi buzdolabı almayı düşünüyorum.Geçen haftasonu inceledim de malzeme kalitesi,kullanışlılığı baya iyi geldi bana..Pek anladığım şeyler değildir aslında..En basiti fitillerin kalınlığı bile baya vardı..

Kullanıcı yorumlarını merak ediyorum..Sorun yaşayanlar ve memnun kalanlar görüşlerini aktarabilirse memnun olurum..

Saygılar.

• Kullanmadım ama şunu iyi biliyorum siemens ve bosch marka buzdolapların iç kapılarında lg nin yaptığı yazar yani eğer ürünler bu markalardan daha uygun rakamlara satılıyorsa lg yi tercih ederdim ...
  • Ben kullanıyorum Lg buzdolabı.
    Malzeme kalitesi çok iyi. ayrıca soğutma ve dondurması da hızlı.
    Tavsiye ederim.
  • Buzdolabının modelini yazmayı unutmuşum: LG GN-M602YVX
  • quote:

Orijinalden alıntı: III.ABDÜLHAMİD

Buzdolabının modelini yazmayı unutmuşum: LG GN-M602YVX

Süpersin benim almak istediğim dolap bu..Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz hocam?
  • mart 2009 dan beri kullanıyorum.
  • O dönemde vergi indirimi yoktu. 1980 tlye 10 taksitle, ankamall lg'den aldım. ben aldım, 1 hafta sonra vergi indirimi yapıldı.
  • Gürültülü mü çalışıyor..Sessizlik ve ışıklandırma konusunda yorumun ne olur?
  • Ses seviyesi 48-49 db olması lazım. çok sessiz diyemem. samsunglar 44 db, sharp 40 db . ben koridora koyduğum için biraz gürültülü. ama yine de rahatsız etmiyor.
    ışıklandırması soğutucu bölümünde 3 adet lamba var, sebzelik kısmındaki ışık sürekli açık. diğerleri kapı kapatılınca kapanıyor.
    buzlukta tek lamba var.
    dijital kontrol sadece soğutucuyu kontrol ediyor.
    ekranda çocuk kilidi, hızlı soğutma ve sıcaklık seviyesi kontrolü var.
  • Anadolu yakasında satan yer var mı?
  • Darty,Elektrolüx ve Teknosa da satılıyor benim gördüğüm..

Bu arada verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..

Samsung Lg kıyaslaması yapıyorum şimdilerde..En basiti daha ucuz olan Samsung modelinin hacmi daha geniş..

Neyse detaylı inceleme yapıcam bu hafta sonu
  • Rica ederim.
    Samsungun buzdolapları da kaliteli. Zaten buzdolabında 3 marka haricine bakmamak lazım bence: Sharp, LG, Samsung. Sharp'ınkilerde dijital kontrol yok, Samsungunkilerse LG'ye göre biraz daha fazla elektrik harcıyor.
    Diğer markaların ya hiçbir modeli kaliteli değildir ya da sadece 1-2 modeli kalitelidir. O kadar. Ama bu markaların buzdolaplarının tamamı aynı standartta(malzeme kalitesi yönünden). Sadece iç hacimleri ve 1-2 özellikleri farklı.
  • LG sonunda buzdolabıda üretti
    bu da ses sistemleri gibiyse alınır.
  • LG buzdolabı üretiyordu zaten. Fakat Türkiyede satılmıyordu, 1-2 yıldır satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: III.ABDÜLHAMİD

Rica ederim.
    Samsungun buzdolapları da kaliteli. Zaten buzdolabında 3 marka haricine bakmamak lazım bence: Sharp, LG, Samsung. Sharp'ınkilerde dijital kontrol yok, Samsungunkilerse LG'ye göre biraz daha fazla elektrik harcıyor.
    Diğer markaların ya hiçbir modeli kaliteli değildir ya da sadece 1-2 modeli kalitelidir. O kadar. Ama bu markaların buzdolaplarının tamamı aynı standartta(malzeme kalitesi yönünden). Sadece iç hacimleri ve 1-2 özellikleri farklı.

LG nin ne kadar harcadığını tam bilmiyorum ama Samsunglar çok harcamaz. Benim RT 58 Samsung var günlük 1.4 kWh tüketimi var. Ama üst dondurucu kısmı büyük. Enerji tüketiminde dondurucu kısmının büyüklüğünü de gözönünde bulundurmak lazım. Arçelik A++ dolap yapmış ama benim dondurucu kısmı nerdeyse onun 1.5 katı kadar büyük. Zaten elektriğin çoğunu dondurucu kısmı harcıyor.

Onun için enerji harcama kıyaslamalarını dondurucu hacmine göre kıyaslamak gerekir.
    Zaten şimdi A sınıfı olmayan dolap kalmadı. Onun için kalite-hacim ve fonksiyonellliğine bakmak daha mantıklı.

Bu aralar sharp ve samsung çok satmaya başladı.

Bir de garanti sürelerine de bakmak lazım. Daha uzun garanti verenler daha avantajlı. Bir arıza yapsa dünyanın parasını istiyorlar çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abavf -- 3 Eylül 2009; 15:08:36 >
  • Benim buzdolabının günlük elektrik tüketimi 1,24kw. ayrıca birim hacim başına yıllık 1kw elektrik harcıyor. 463 L net hacim var, 127L'si buzluk, 336L'si soğutucu ki bu buzluğun biraz fazla geniş olduğunu gösteriyor.
  • LG; Arçelik'in ilk çıkan gri renkli kaliteli no frost buzdolaplarını üreten firmadır, yani aslında yıllardır ülkemizde. Oldukça kalitelidir, hiç düşünmeden alabilirsiniz.
  • LG samsung modellerini önewriyosunuzda peki bunların servis garantileri nasıl

bosch 7 yıl garantili bunlar 2 yıl
  • ALINTIDIR:
    "Garanti Süresi

LG garantisi altinda olup LG A.S yetkili servisleri tarafindan 2 yil garanti hizmeti verilmektedir. 10 yıl motor garantisi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.