Şimdi Ara

5.1 Sistemin sağ surround çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pioneer bcs424 sistemin sağ arka hoparlörden ses gelmediğini farkettim. Kabloları, ek yerlerini filan kontrol ettim. Ana ünite üzerinden çıkışları değiştirdim, hoparlörlerin yerini değiştirip denemeler yaptım. Ulaştığım sonuç sistemin çıkışında veya kablolarda sıkıntı yok, hoparlör çalışmıyor. Sebep ne olabilir, tamir filan olur mu, hoparlörün içinde sigorta vb basit bir çözüm olabilir mi? Bilgili arkadaşlar yol gösterirse memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hoparlörü açsam, kontrol edebileceğim bir şey var mıdır? Yoksa servise mi götürmek lazım?

• uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    Tabiki servise götürün.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

Hoparlörü açsam, kontrol edebileceğim bir şey var mıdır? Yoksa servise mi götürmek lazım?

tandıık eski tip bir tv tamircisine götürün ampermetreyle ölçüm yapsın. hoparlor yanmış olabilir. geçmiş olsun. yada sen bağlarken mandala bağlıyorsun ya belki hoparlor üstündeki mandal bozulmuştur. bir yerinden içinden kopmuştur. hiç bir şeyde problem yoksa hoparlor yandı muhtemelen. onuda ancak bir ampermetre ile kontrol edebilirsin. ampermetre sende yoksa her elektronikçide vardır. git bir yere bir sigra ikram et. iki dkka söküp baksın.
  • can-can-can kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim baktırayım bir ara.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.