Şimdi Ara

YENİ GELEN BANDROL VERGİSİ HAKKINDA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hepimizin haberi vardır ki, olmayana aşağıda link var, yurt dışından getirilen elektronik cihazlara ek bir bandrol vergisi getirildi. Benim sorum şu, bu bandrol yurt dışından gelen yolcu için de geçerli olacak mı? Olacak ise satın alma tarihi mi baz alınacak yoksa yurda giriş tarihi mi? Örneğin 2020 den önce yurt dışına çıkıp laptop alan ve dönüş tarihi ocak olan biri bu vergiye tabi mi? Tabi ise bu verginin tahsilatı havalimanında mı olacak? Peki yeni alınan bilgisayar ile yurttan çıkarken yanımızda olan bilgisayar nasıl ayırt edilecek? Kafamda deli sorular var. Yardımcı olabilen olur mu acaba.

https://indigodergisi.com/2019/12/bandrol-ucreti-yurt-disindan-getirilen-elektronik-vergi/

• Bence o is yurumez. Uygulanamaz bir vergi bu. Pratikte uygulamasi cor. Ne yapacaklar? Havaalanlarinda valiz valiz acip laptop-ipad mi arayacaklar simdi. IPAD'im var, Turkiye'den aldim. MacBook var Turkiye'den aldim. Ne yapacagim kanitlamak icin yanimda dosya dosya fatura mi tasiyacagim elektronik esyalarimla beraber. Almisim 2-3 sene once Neyse dedigim gibi uygulamada yurumez bu is
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.