Teğmen
04 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Warrior açmayı düşünüyorum da axe specialization ne kadar fark yaratıyor? Önemli mi
Bir iphone noobu olarak elime bir Iphone 3G geçti. Para vermedim o yüzden 3GS alsaydın 4 alsaydın demeyin boşuna. Alet çok yavaş. Örneğin mesajlara bastıktan sonra girmesi için geçen süre 3-3.5 saniye. Bu yavaşlık normal mi? Normal değilse napılabilir? 2 yıldır kullanılan bir telefon. Belki ne bileyim noobluktan soruyorum format falan atılmıyor mu hızlandırmaz mı?
Beyler araştırıyorum ama çok bilgi bulamadım bununla ilgili. Eski bir konsol düşmanı olarak bu oyunlar için kendimi konsollara açmak zorunda kaldım. Xbox ve PS3 daha iyiyse kötü olacak çünkü onları alamıycam. Bir arkadaşıma Wii aldırcam ona oyunları ben alcam ve oynıycaz. Ama Wii de oyunlar diğerlerine göre problemli, yok ne biliyim algılama sorunu gibi ciddi sorunlar varsa hiç almıycaz.
Cevap alamazsam gidip en iyisi test etmek olcak. Onun için Wii ile bu oyunları oynatan bi kafe bulmam lazım
2009 Haziran çıkışlı sıfır aldığım Opel Astra’yı satıp otomatik araba almayı planlıyorum. Nedeni annemin manuel araba kullanamaması. En fazla 32000 liraya otomatik araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

Grand cherokee lere çok özenirdim ama vergisi fazla geldi o yüzden mecbur ondan vazgeçtim.

Accordlara hastayım. Kmsi fazla olmayan bir accord bulursam kesin alırım ama annemi çok kmli araç almaya ikna edemiyorum. 80000 km altı lazım yaklaşık olarak. 2005 95000km de accord buldum tam istediğim gibi ama ikna edemiyorum bir türlü. Ustaya falan göstersem belki ikna olur ama yine de çok umudum yok. Artık hurda olmuş arabaya 30000 lira verilir mi diyor bu konudaki görüşlerinizi de merak ediyorum.

Civiclere de sıcak bakıyorum ama güvenliği konusunda ne dersiniz?

Alacağım arabanın performansı benim astradan kötü olmasın, öyle olursa baya sinirim bozulur. Benzer performans yeterli, fazla olursa da hayır demem tabi.

Focuscular kızmasın ama sadece dış görünüş olarak da olsa beğenmiyorum focusu o yüzden liste dışı.
Astradan küçük arabalara da çok sıcak bakmıyorum, mini cooper hariç. Mini cooperların 2004 ve öncesi sanırım tiptroniklerinde arıza çıkarma huyu varmış. Tabi şanzımanın masrafı da fena oluyormuş diye duydum..

2 kişilik arabalar da malesef uygun olmaz insan taşıyorum bolca.

Aradığım özellikleri belirttim. Anlıycağınız SUV da olur otomobil de olur en büyük şart otomatik olması, yokuşta geri kaçırmaması.

Yardımlarınız için saolun umarım başlık ilgi görür

Ekleme: Attan inip eşeğe binmek istemiyorum, daha iyi bi ata binmek güzel olurdu
Video oynatması benim için lüks, olmasa da olur.
İhtiyacım olan şey tüm şarkılarımın aynı yerde toplanması hatta çoğunlukla arabada aux girişine takarak kullanacağım. Arabaya 50 tane cd yazıp onlarla boğuşmam mümkün değil.
Yaklaşık 40gb müzik arşivim var ve gün geçtikçe büyüyor. Sadece müzik oynatabilen, video desteği olmayan bir cihaz için 64gb yeterli olur heralde. Ama video desteği varsa 64ten fazla olması gerekir diye düşünüyorum kapasitenin. 3tb arşivim var sonuçta.
Eğer ucuza alabilceğim yoksa 500 lira belki verebilirim ama gönül ister ki 200 liraya kapatalım şu işi. Daha kulaklık da alırım çünkü.
.flac falan oynatabilen bir cihaz var mı bir de? Yıllar evvel 32gb ipod almıştım video da oynatırdı, çaldırdım hala içim acıyor aklıma geldikçe..
Veteranda oynadım 3 saat falan. Sonra menüde Lower Difficulty diye bir seçenek fark ettim. Zor geçtiğim bir yeri hardened seviyesinde geçiyim dedim. Bi kere lower yaptıktan sonra veterana dönemedim. Tekrar veterandan devam etmenin yolunu bilen varsa yardımcı olabilir mi? Saolun şimdiden
Siyah araba aladım şimdi temizliği derdine düştüm. Arabanın üstünde su lekeleri oluyor, toz oluyor. Bunları şöyle üstünkörü silmek için kullanabileceğim, arabayı çizmeyecek bir bez var mı? Bezle şöylece silsen düzelcek gibi oluyo bu kirler. Bir de içini silmek için de gerekecek böyle bir şey. Bir de meguiarsın falan quick cilaları oluyor onlardan da alıp arada bir arabayı parlatmayı da düşünüyorum
Öncelikle bu başlığın opel karalama başlığına dönmemesini istiyorum sizlerden. Gereksiz tartışmalara yol açıp konu kitlenebilir. Başka bir forumda da benzer bir başlık açtım cümleler biraz copy/paste olacak kusura bakmayın.
--------------------------------------------------------------------------------

Finallerim olmasına rağmen arabayı gidip Pazartesi günü 14.30da teslim aldım. Sonra hemen okula sınava çalışmaya gittim. Heyecandan sınav falan yalan oldu zaten. Sınav çıkışı aldım arabayı 2 dakika gittim hararetle ilgili olduğu belli olan bir ikaz lambası yanıp sönmeye başladı. Kenara çektim kaputu açtım. Antifriz fokur fokur kaynıyor. 5 dakka sonra falan söndü lamba. Sonra tekrar deneyeyim dedim 1 dakika daha gittim tekrar lamba yanıp sönmeye başladı.

Saat 19.30 20.00 arasıydı. Bana verilen numaraların hepsini aradım. Satın aldığım Ankara Reis, servis, opel assistance gibi numaralar ne varsa. Hiçbiri cevap vermiyodu saatten heralde diye düşündüm. Opel Assistance 24 saat açık diyorlar halbuki. Daha sonra klimayı sonuna kadar açıp denedim arkadaşımın tavsiyesiyle, bu sefer 2 dakika sürdü lambanın yanması. Mecbur kaskoyu aradım araba Reis'in parkına çekildi. Çekici ile çekilip park edildikten sonra motor suyunu kontrol ediniz tarzı bir uyarı vardı ekranda. çekilmeden önce yoktu bu. Antifriz bir şekilde bitti veya az mı koyuldu bilmiyorum. 3 saatimi falan çaldı tabi bu final dönemimde.
Sıfır arabanın böyle bir şey yapmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Bugün servise soktuk arabayı. Arabanın fan motoru bozukmuş. Bildiğiniz fabrikasyon hatası, ayıplı ürün. Bayiiyle konuştuk. Fan moturunu garanti kapsamında değiştirmekten başka yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler.

Hararet yapmış bir arabanın motoruna zarar gelmiş olabilirmiş, contası gevremiş olabilirmiş. İlerde bu sebepten dolayı sorunlar yaşayabilirmişiz. Bunu başka bir opel servisinde çalışan tanıdığımız söyledi. Bayiidekiler kesinlikle öyle bir şey olmaz emin olun tarzı şeyler söylediler ama ben güvenemiyorum tabii ki. Tedirgin tedirgin kullanmak istemiyorum arabayı "aha 50000kmye geldik bakalım ne zaman motoru elimize alıcaz" demek istemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu hararet ve motora gelen hasar konusunda?

Opelin İzmir-Torbalı'daki ana merkez tarzı bir yerini aradık. Biz bu arabayı istemiyoruz yenisini verin falan dedik işte önce olmaz dediler. O zaman yasal yollara başvururuz diyince daha yetkili birine bağlamaya çalıştı bağlayamadı öğle tatiliydi sanırım. Yarın adam akıllı konuşcaz. Yenisini verceklerini açıkçası hiç sanmıyorum. Dava işine girersek kesin kazanırız gibi geliyor, bu tarz davalar genellikle tüketici lehine sonuçlanıyor. Ama onunla uğraşmak istemiyorum artık. Bu benim ilk arabam ve daha kullanamadım bile. Arabasızlığa dayanamıyorum. Dava 1-2 sene sürse hayatta dayanamam. Sanırım dava sürerken arabayı kullanma ihtimalim varmış ama onu tam olarak öğrenmem gerekiyor.

Neyse işte serviste zaten şu an parça yokmuş Perşembe günü ellerine ulaşırmış. O gün teslim alabilirmişiz. Biz parçayı takmayın araba arızalı dursun bize haber vermeden bir şey yapmayın dedik.

Arabamdan soğudum şu an arabam bile diyemiyorum gerçi, sadece 10 dakka kullandım arabayı. Başlıkta 2 dakka demişim onun sebebi sınavdan sonra 2 dakka sınav öncesi de okul bayii arası maksimum 10 dakkadır.

Şimdi siz olsanız ne yapardınız böyle bir durumda? Bu konuda tecrübesi olan veya sıfır arabanın hatalı diye değiştirildiğini falan duyan, bilen var mı? Ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Tekrarlıyorum başlığı kitletmeyin lütfen opel şöyle kötü falan diyerek

Dipnot: Araba ben bindiğimde 6 km'deydi. Şu an 16 km'dedir. Araba 1.6 115Hp benzinli
Golfün 2. eli çok iyi. Değer kaybetmiyor fiyatları yüksek. Benim almak istediğim bir araç ancak 25000e donanımlısını bulabilcek miyim emin değilim. 5 senelik bir araba almak ne kadar sağlıklı bilmiyorum. İlk defa arabam olacak. Ankara'da ilanlara bakıyorum 26500 yazmışlar 2004 1.6 102hp 50000km altı golf V lere. 25000e nasıl bir golf alabilirim sizce piyasası nasıldır ben anlayamadım
İkinci eli iyi araçların tercih edilme sebebi sanırım ilerde satarken çok değer kaybetmemesi. Ancak ben şu an öğrenciyim. İlerde arabayı satmaya kalktığımda arabanın kaytbettiği 1-2 milyar benim için şu an olduğu kadar önemli olmayacak. Şu an çok daha paraya sıkışığım. Ancak 2 sene sonra mezun oluyorum ve belki 5 sene sonra daha rahatlamış olacağım. Diyorum ki ikinci elde çok tutmayan daha yüksek model daha yüksek donanım bir araç mı almalıyım? Her türlü önerinizi bekliyorum.
Bi sorum daha var. Bazı araçların ikinci elde çok tutulmasının bazılarının da tutulmamasının sebebi nedir ki? Tutulmayan araçlar daha kötüyse tabii ki de onları almak istemem.

Dipnot: C segmenti bir araç istiyorum 0-100 performansı(bu araçlardan çok bişey beklememek lazım kendi aralarında daha iyi olanları kastediyorum) ve dış görünüşü ilgimi çekiyor. Güvenlik tabii ki önemli. Lpg veya dizel tercihim. eski araçlara soğuk bakıyorum çok anladığımdan değil tabi. 2004 sonrası 50000km altı güzel olur
Bu tarz başlıklardan sıkıldığınızı biliyorum ama ilk aracım olacak ve yardıma ihtiyacım var.3 aydır falan araştırma yapıyorum biraz baydım dersem yeridir. 25.000 TL ye araç bakıyorum. Öğrenci arabası olacak. Aradığım özellikler:
Kalkışta iyi olsun. Son hızının yüksek olmasına gerek yok. Sadece 0-80 0-100 performansı arıyorum
B segmenti olmasın. C segmenti tercih ediyorum.
Çok km yapmış veya çok eski de olmasın(2004 sonrası 50000 altı mesela) sorunsuzluk yani
Dizel olsa veya lpg uyumlu olsa da fena olmaz hani
Güvenlik
Hatchback kasa daha çok seviyorum ama yukardaki özellikler varsa ve sedansa sırf bu yüzden vazgeçmem.

Önerilerinizi nedenleriyle birlikte yazarsanız sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden saolun
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 10 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 211
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 25.285 (Bu ay: 94)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.