Şimdi Ara

25000e İkinci eli iyi araç mı almalıyım? Neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Golfün 2. eli çok iyi. Değer kaybetmiyor fiyatları yüksek. Benim almak istediğim bir araç ancak 25000e donanımlısını bulabilcek miyim emin değilim. 5 senelik bir araba almak ne kadar sağlıklı bilmiyorum. İlk defa arabam olacak. Ankara'da ilanlara bakıyorum 26500 yazmışlar 2004 1.6 102hp 50000km altı golf V lere. 25000e nasıl bir golf alabilirim sizce piyasası nasıldır ben anlayamadım
    İkinci eli iyi araçların tercih edilme sebebi sanırım ilerde satarken çok değer kaybetmemesi. Ancak ben şu an öğrenciyim. İlerde arabayı satmaya kalktığımda arabanın kaytbettiği 1-2 milyar benim için şu an olduğu kadar önemli olmayacak. Şu an çok daha paraya sıkışığım. Ancak 2 sene sonra mezun oluyorum ve belki 5 sene sonra daha rahatlamış olacağım. Diyorum ki ikinci elde çok tutmayan daha yüksek model daha yüksek donanım bir araç mı almalıyım? Her türlü önerinizi bekliyorum.
    Bi sorum daha var. Bazı araçların ikinci elde çok tutulmasının bazılarının da tutulmamasının sebebi nedir ki? Tutulmayan araçlar daha kötüyse tabii ki de onları almak istemem.

Dipnot: C segmenti bir araç istiyorum 0-100 performansı(bu araçlardan çok bişey beklememek lazım kendi aralarında daha iyi olanları kastediyorum) ve dış görünüşü ilgimi çekiyor. Güvenlik tabii ki önemli. Lpg veya dizel tercihim. eski araçlara soğuk bakıyorum çok anladığımdan değil tabi. 2004 sonrası 50000km altı güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi launch -- 28 Nisan 2009; 0:02:20 >

• bende max 23000 civarındaa dizel yada lpli bir araç arıyorum dizel üzerinde duruyorum c segmenti için şu başlığı açmıştım b segmentinde corsa ağır basmaya başladı 2007 enjoy corsa 23 24 bin civarında full 90 hp 25000 e benzinli 2006 jetta var focus ghia da iyi corolla dizel 2006 da kafamda açıkcası 1 aydır araştırıyorum bu arada arabamda satılmadı daha başlık burada

VOLKSWAGEN JETTA MI (102 HP LPG İLE) --- FORD GHİA (DİZEL) MI ---TOYOTA COROLLA (DİZEL) MI?

http://forum.donanimhaber.com/m_31206681/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: akademi51

bende max 23000 civarındaa dizel yada lpli bir araç arıyorum dizel üzerinde duruyorum c segmenti için şu başlığı açmıştım b segmentinde corsa ağır basmaya başladı 2007 enjoy corsa 23 24 bin civarında full 90 hp 25000 e benzinli 2006 jetta var focus ghia da iyi corolla dizel 2006 da kafamda açıkcası 1 aydır araştırıyorum bu arada arabamda satılmadı daha başlık burada

VOLKSWAGEN JETTA MI (102 HP LPG İLE) --- FORD GHİA (DİZEL) MI ---TOYOTA COROLLA (DİZEL) MI?

23 24 luk corsa dizel mi benzinli mi ? manuel mi easytronik mi ?
  • Konu çok ilgi görmedi galiba cevap gelmedi
  • kardeş çok karışık yazmışsın sanırım ondan tutmadı konu
  • Yav en azından araç tavsiye etseydiniz. Karışık olmuş hakkaten. Ama çok dallı budaklı bi sürü yere değinmişim her yerden cevap gelebilirdi

başlığı mı değiştirsem? Golf vs Astra falan mı yapsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi launch -- 28 Nisan 2009; 21:51:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: launch

Yav en azından araç tavsiye etseydiniz. Karışık olmuş hakkaten. Ama çok dallı budaklı bi sürü yere değinmişim her yerden cevap gelebilirdi

başlığı mı değiştirsem? Golf vs Astra falan mı yapsam

Aynen öyle .

" Golf mü ,astra mı ? "diye başlık atın,bakın ortam nasıl şenlenir.

Arabasını sermaye olarak ,iş için kullananlar haricinde 2. el endişesi yaşamak son yıllarda pek de manktıklı gelmiyor bana. Çünkü araba sahibi olmak ,yatırım olmaktan bayağı uzun süredir çıktı.

Eğer uzun süre kullanacaksanız,donanımlı,az km'li ve temiz başka araçlara bakmakta fayda var.
    Satarken ,sizin de dediğiniz gibi 1-2 binlira zarar etmemek derdiyle ,km si yüksek ,yaşlı ve konforu eksik bir araba almaktansa ,nisbeten daha yeni,konforlu,bakımlı ve km si az bir aracı tercih etmek daha iyi olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: IFSO

quote:

Orjinalden alıntı: akademi51

bende max 23000 civarındaa dizel yada lpli bir araç arıyorum dizel üzerinde duruyorum c segmenti için şu başlığı açmıştım b segmentinde corsa ağır basmaya başladı 2007 enjoy corsa 23 24 bin civarında full 90 hp 25000 e benzinli 2006 jetta var focus ghia da iyi corolla dizel 2006 da kafamda açıkcası 1 aydır araştırıyorum bu arada arabamda satılmadı daha başlık burada

23 24 luk corsa dizel mi benzinli mi ? manuel mi easytronik mi ?

şu araç mesalahttp://www.sahibinden.com/2007_model_corsa-13WQQaXQQ13718328WQQpXQQdisplayitem
  • focus ghia dizel al . satarkende rahat satarsın tabii araç düzgün ve temizse .ben 3 günde satmıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.