Şimdi Ara

Arabayı üstünkörü silmek için bez

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Siyah araba aladım şimdi temizliği derdine düştüm. Arabanın üstünde su lekeleri oluyor, toz oluyor. Bunları şöyle üstünkörü silmek için kullanabileceğim, arabayı çizmeyecek bir bez var mı? Bezle şöylece silsen düzelcek gibi oluyo bu kirler. Bir de içini silmek için de gerekecek böyle bir şey. Bir de meguiarsın falan quick cilaları oluyor onlardan da alıp arada bir arabayı parlatmayı da düşünüyorum

• Microfiber bezler işinizi görür. Ancak siyah araba öyle üstünkörü silinmez biraz dikkat gerektirir. Kalan her su damlası özellikle kuyu suyu ise gözünüze hiç de hoş gelmez.
  • Arkadaşım sonax marka mikrofiber bez satın almış ve onunla silmiş arabasını. Çizdiğini iddaa ediyo
  • Eski bi tişört parçası bul ıslatıp devam
  • Arabanın üzerindeki her toz zerre boyayı çizebilir, az tozluyken, silmeden önce bir kova su dökün ya da hortumla su tutarak zararı en aza indirin.

Su yoksa bu amaç için yapılmış, tozların çizmesini azaltan spreyden alın, sıkın ve MF bezle silin. "Meguiars Ultimate Quik Detailer" kaygan bir ortam sağlayarak çizilmeleri en aza indirir...

Güneşin altında kolayca görülen dairesel çizikler nasıl oluyor

-Tozluyken silmekten
    -Fırça ile yıkatmaktan
    -Kirli süngerle yıkamaktan
  • Teşekkürler cevabınız için. Meguiars Ultimate Quik Detailerı sıkınca silersem çizik olmaz mı diyorsunuz yani? Yoksa sen yine de illa su tut mu diyorsunuz?
    Bir de bu meguiarsın ürünlerini Ankara'da bulabileceğimiz bir yer var mı, yoksa internetten mi sipariş verelim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: launch

Teşekkürler cevabınız için. Meguiars Ultimate Quik Detailerı sıkınca silersem çizik olmaz mı diyorsunuz yani? Yoksa sen yine de illa su tut mu diyorsunuz?
    Bir de bu meguiarsın ürünlerini Ankara'da bulabileceğimiz bir yer var mı, yoksa internetten mi sipariş verelim?

Rica ederim.

UQD ile daha risksiz olacağı kesin. Ama elinde imkan varsa öncesinde şöyle bir su dökmek o toz tanelerini boyadan en kolay ve risksiz şekilde uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Yağmur yağdıktan sonra asla aracı bezle silmeyin ya da lastik silgeç vs. ile silmeyin, yağmur havadaki tozu kiri aşağıya indiriyor, bu durumda silmek dairesel çizikleri artırır.

Meguiars ürünlerini ben yurtdışıdan alıyorum, 2-3 ürün birarada alınca posta parası ürün başına azalıyor. (http://www.cleanyourcar.co.uk/detailing-sprays/cat_18.html )

Ama ürün şu an bu linkte de mevcut. Bu ürünü ben her yıkama sonrası her panele 1-2 fıs sıkıp MF bezle siliyorum, su lekesi, kireç kalıntısı, parmak izi kalmıyor, hem parlıyor hem de su itici özelliğiyle boncuklanmaya katkısı var.

http://www.hepsiburada.com/meguiars-ultimate-quik-detailer-hizli-yuzey-temizleyici-ve-koruyucu/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=othrzg-14422

• Eski konuyu hortlattık ama benimde bu konuda sıkıntılarım var arkadaşlar halen forumda ise yardımcı olabiliceklerini umuyorum..

Aynı hatayı bende yaptım sanırım siyah gıcır arabayı tozluyken bi güzel sildim mikrofiber bezle

Buarada önerdiğiniz Meguiars sprey ile yine aynı markanın sarı mikrofiber bezinin siparişini verdim..
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm852020

Şimdi araba biraz tozlu iken bu ürünler ile silebilirmiyim yoksa yine su dökme işine girmemiz lazım mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyclah -- 22 Kasım 2010; 9:03:53 >

• araba tozluyken neyle silersen sil risk olur.gözle göremediğin taş,cam , metal vs. leri uzaklaştırmanın klasik yolu önce az basınçta sonra daha yüksek basınçta suyla akıtmaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyclah

Eski konuyu hortlattık ama benimde bu konuda sıkıntılarım var arkadaşlar halen forumda ise yardımcı olabiliceklerini umuyorum..

Aynı hatayı bende yaptım sanırım siyah gıcır arabayı tozluyken bi güzel sildim mikrofiber bezle

Buarada önerdiğiniz Meguiars sprey ile yine aynı markanın sarı mikrofiber bezinin siparişini verdim..
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm852020

Şimdi araba biraz tozlu iken bu ürünler ile silebilirmiyim yoksa yine su dökme işine girmemiz lazım mı

şu beze 20 lira + kargo parası değer mi hiç.
    bimde var mikro fiber bez 1.5 TL idi en son

• arabayı üzerindeki kir ile silmektense hiç ellememek daha mantıklı. en güzeli yıkamak, bazı benzin istasyonlarında 1 tl ile çalışan su tabancaları var en azından onunla bir yıkayıp ( ayrındıya girmeden kabaca üstündeki tozu kiri almak için zaten 4-5 dk. sürüyor) ondan sonra silmek daha mantıklı
  • Çamur katmanı değil de sadece toz varsa bildiğimiz penyeyi bolca suyla ıslatıp (sıkmadan) aracın üstüne yufka gibi sererim, şap diye yapışır zaten..
    sonra da iki köşesinden tutup çekerim..

Bezi bastıran hiç bir kuvvet olmadığı için çizmeyeceğini düşünüyorum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.