Şimdi Ara

Babamın kangosuna teyp hoparlör tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Babamda 2006 model kangoo araç var memleketten getirdim. Araca Pioneer veya Sony marka bluetooth destekli ekonomik fiyatlı ve aynı marka artı olarak Nakamıshi hoparlör takımı almak istiyorum.

Sıkıntım şu

Aracın kapılarda hoparlör yeri yok ön göğüste yer var sanırım 10 cm
    arka tarafta ise ocal hoparlör var boyutunu bilmiyorum. Mevcut teyp felaket müzik zevkimi öldürüyor. Ön arka fader ayarı eşit verirsem arka dan ses öne hiç gelmiyor. Önü kıstığımda teybin sesini çok açmam gerekli

İstediğim öyle amfili bass lı sistem değil ama en azından standartın üstünde memlekete gittiğimde düzgün müzik dinlemek

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hangi teyp ve kolon alabilirim.

• forumda yardımcı olacak kimse yokmudur.
  • Arkadaki ovallerin az ses vermesi büyük ihtimalle yanlış bağlantı.
    Bizdede reno kango var öndeki hoparlörler çalıyor ama ses oluşmuyor, kabinleme yok.
    2+1 veya 4+1 lerin uydu hoparlörleri bulursanız kalteli ahşap olanlardan, hoparlörden kablo çekip, torpido altına veya benzeri yere koyunca, kabnli olduğu için ses birden dolgunlaşıp dinlenebilir hale geliyor.
    arkada hoparlör yoktu, orayada kablo çekip, içinde 13cm pioner olan küçük mdf ev tipi kolon koltuğun arkasında, ses çok iyi olmasada aracın içi dinlenebilir hale geldi.

Arkadaki oveler neden az çalıyor, teypten ovalere sağ sol ayrı ayrı kablo gidiyormu, teybin ses çıkış entegre kodu veya marka modeli , ses çıkış gücü ne seviyede. iki adet teyp ile karşılaştım, ikiside sesi az , 70-80 tl ye aldığım yeni teyp tda7388 çıkışlı, kabloyu deyirdiğim anda düğün kolonunna ceryan vermiş gibi hissettim, tabi pioner kenwood sony bir tık daha yüksek güçlü çalar.
    Kısaca ön kontrolleri yapın, arkadaşın arabasında 16cm hoparlör vardı, teybide sesi 40-50 aç boş. yerine ön sağ ve sola içinde 5cm hoparlör olan kolonlar bağladım, sesi 15 den yukarı açamıyoruz. kabinleme önemli. teybe bende çöp gözü ile bakıyordum, hoparlörlerin verimsiz ve kabinsiz olması, teybi çöp yaparmış. teybin iyiymiş abi , nasıl sevindik, bana göre dinleti kalitesi %40 ama ona göre mükembel derecede yeterli,

• Arkadaki kolonların sesini kötü olması sanırım teypden araç İstanbul'a geldi.Abartmiyorum burda bile çekmiyor.Sik sık hisirtili geliyor ses

Önde markasını bilmediğim coaxial hoparlör var kolon çapından sanırım baslar yok gibi

Arkadaki kolonların baglantilarini değiştirdim.Gene aynı

Geçen gün bir tesisatçı ya gösterdim.Ondekiler iyi dedi boşuna masraf yapma dedi.
    Arkalara oval al pandizot üzerine takalım dedi.Arac kış aylarında memlekete gidecek babama pandoizotu çıkarmak istediğinde kabloyu tak çıkar zor gelebilir.Bagajdada yer kaplar diye düşünüyorum

Aklımda pandizota 16 cm kolan taktırmak teyp konusunda ya orjinalini taktıracağım.Olursa arkasında sanki aux girişi gördüm Eğer olursa kabloylada dış bağlantıyı halletmek.

Teşekkürler
  • nctemiz kullanıcısına yanıt
    Arkada 16 lık yer var ise oval e göre daha kibar durur, teyp kendi teybi ise sesi az olabilir, veya kablo tesisatı eskimiş olabilir, güç iletmez. Ucuz Jameson almayın çöp tür,
    Bütçe yeterse ALPINE Pioneer Sony Kenwood alınız,
    ++ Ve eksi doğru olsun, birisi ters olursa bass sesleri yok eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkada kendi hoparlör yeri çok ufak oval 10 cm belkide değil

Hani bagajı kapatmak için panzot varya onun üzerine 16 cm hoparlör çifti alicam Pioneer Sony yada nakamishi marka düşünüyorum.

Teyp elimde Pioneer 6050ub model teyp var filmi bozuktu yaptiricam

• nctemiz kullanıcısına yanıt
    16cm iyi olur, seste çok iyi fark eder, bagajı kabin olarak kullanın, yada kapalı MDF kabin yaptırın, MDF kabin sesi çok arttırır, müzik seti kolonu gibi dolgun ses verir

• Evet kabinden çok panzoiti kullancam .

Kolon olarak tavsiyeniz varmıdır.Nakamishi ilanları var n11 de onlardan 16 cm alayım diyorum.

• jbl cs760 teyp çıkışıyla bile harikalar yaratıyor
  • bizde de kangoo 2004 var ön ve arka hopörlörler patladı. ikisini de pioner 10cm olanlarla değiştim ses kalitesi arttı ama doyuruculuk yok. 10 cm hem verimsiz hem de teyp kötü ses çıkışı az
  • N1_1CE kullanıcısına yanıt
    Ön veya arka yuvaların uygun olanı açtırıp, 16cm yapılabilir. Ses dolgunluğu artar

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    ön konsola o kadar işlem yapılmaz kötü gözükür arkadaya da onu yapacağıma alırım pandizot 4 kayık doldururum içini daha verimli olur
    Benim 200 tl ye bir çift kayık, şimdi oldu 500 civarı.

4 kayık gürültüden başka birşey değil, teneke tangırdaması. sağ ve sol köşeye birer adet oval veya 16cm , yeterli.
    önlere bir çift aynı sağ sol konumda tiwitır da çok iyi olur.
    valla usta ben şöyle yapıcam ön ve arkada pioner 10cm var zaten öne tiwitir alicam dediğin gibi arakaya kayık veya senin dediğin gibi oval bide bass tamamdır.

Sonraaa cengiz baba sanki yanımda konser veriyor
    Önlere iyisinden tiwitır, mutlaka titanyum olsun.
    arkaya ise iki adet oval veya 16cm, bu şekilde Cengiz olur, teyplerde pahalı, iyi teyp veya anfi.
    iyi teyp oval çalar, anfide daha fazlası için
    evet hocam ama çok pahalı dediğin gibi herşey
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.