Yüzbaşı
07 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,
biraz saçma olucak ama baya merak ettiğim birşey İkinci el bir mercedes araç aldım diyelim. Araç amg fakat arkasında amg yazmıyor yani sol tarafta sadece model adı var sağ taraf boş. Ben herhangi biyerden sanki fabrika çıkışlı arkasında amg yazıyormuş gibi yazdırabilir miyim?
Arkadaşlar merhaba,
birkaç hafta içinde 2013 veya 2014 model bir A180 alacağım inşallah. Özellikle içi krem beyaz deri olan bir araba almayı planlıyorum zaten. Aracın hayalimdeki halinden bahsediyim . Aracın normal orjinal mercedes jantları, içi krem beyaz koltuklar ve dışı mat siyah kaplama. Bana çok hoş durur gibi geliyor fakat sizin de fikir ve yorumlarınızı almak istedim. Aracı zaten içi krem beyaz koltuk olarak alacağım için sadece mat siyah kaplamaya masraf yapıcam. O da 2000 lirayı geçmeyecek bir işlemmiş araştırdığım kadarıyla.
Ayrıca mat siyah kaplama konusunda da fikir verirseniz sevinirim çünkü çok detaylı bir bilgim yok. Yani mat siyah dediğimiz olay sadece kaplama oluyor heralde. Ve aracın şuanki rengi bir fark yaratmıyor anladığım kadarıyla.
Şimdiden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkürler
Arkadaşlar merhaba,

Biz 3 tane çok yakın arkadaşız ve 3ümüz de üniversite öğrencisiyiz. Ailelerimiz maddi manevi girişimcilik konusunda bizi destekleyebilecek durumdalar çok şükür. Kendi aramızda düşündük ve en sonunda 3ümüz bir ticaret şirketi kurmaya karar verdik. Başlangıç ürünümüzü de bulduk, yani yabancı piyasada yeni satılmaya başlanan bir ürün ve büyük çaplı bir ürün değil. Şirketi kurduktan sonra bu ürünün distrbütörlüğünü alıp sonrasında bu ürünü Türkiyedeki mağazalara pazarlamaya çalışacağız. Bu üründen sonra eğer başarılı olabilirsek sonra daha büyük ürünlerin distrübütörlüklerini almaya çalışacağız. Fakat öncelikli sorunumuz şirketi kurmak Bu konuda araştırmalara başladık fakat bu süreçte bu konuda sizlerden bilgi sahibi olanların yorumlarınızı bekliyorum. Limited şirketinin 10 bin lira sermaye ile kurulabilmesi nedeniyle anonim yerine limited şirketi kurmayı planlamanın daha gerçekçi olduğu kanısına vardık. Fakat internetteki konu hakkındaki çoğu bilginin detay terimler kullanması sebebiyle sizlerin yorum ve tavsiyelerinize fazlasıyla açığız. Kısacası öncelikli tavsiyelerinizin şirketi kurmak hakkında olmasını bekliyoruz. Gümrük işleriymiş falan filan onlar bir sonraki seviyede inşallah Fakat tabi ki genel olarak planımız hakkında da yorum yaparsanız sevinirim.

Şimdiden yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkürler
Arkadaslar merhaba. Konuyu tam dogru yere mi actim bilmiyorum, forumun otomobil kismini ilk defa kulaniyorum diyebilirim
Cok basit bir sorum var. Hayirlisiyla ikinci el 2013 model bir CLA200 alacagiz. Fakat koltuklari normal siyah kumas. Ben ise krem deri dusunuyorum. Bu islem nerde, ne kadar maliyete yapilabilir? Yapilirsa sadece koltuklar mi yoksa on konsol, direksiyon ve ic kapilar da sanki arabayi sifir aliyorken krem deri aliyormus gibi yapilabilir mi?
Simdiden cok tesekkurler herkese yardimlari icin
Arkadaşlar merhaba,
Yaz geldi malum klima almayı düşünüyorum. Doğalgaz filan var zaten yani ısınma amaçlı kullanmayı planlamıyorum. Evim küçük 1+1 55 metrekare. Salona taktırıcam ama tabi yatak odasını da soğutması lazım. Ama ev küçük olduğu için çok güçlü bişeye gerek olmadığını düşünüyorum. Klimalar hakkında pek bir bilgim yok ama daha önce baktığım konularda küçücük yerler için bile 12 btu tavsiye etmişler. E o zaman bu 9 btu lar çok mu kötü? Benim için önemli olan ses çıkarmaması ve tasarımının biraz modern bişey olması. Ayrıca evde sigara filan içtiğim için bu hava temizleyici tarzı bir özellik olursa da çok iyi olur. Tabi fiyat olarak da 1500 üstüne çıkmasa iyi olur. Benim duyduğum kadarıyla vesteller filan çok ses çıkarıyormuş. Mitsubishi ve sharp tavsiye ettiler ama sizlerin fikrini de almak istedim. Zaten bu keşif olayı için seçtiğim markayı keşif için çağrıcağımda modele daha iyi bir şekilde karar verebilirim ama işte önemli olan önce doğru markaya karar vermem. Yani modelden çok marka konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Tabi model tavsiyeniz de olursa tavsiyelerinize açığım.
Yardım eden herkes şimdiden teşekkürler.
Universite ogrencisiyim. İlk arabami almayi planliyorum. 70 bin civari biseyler almayi planliyorum. Mercedes, audi veya bmw markalar oncelikli tercihim. Arabalara cok ilgili bir insan degilim o yuzden performanstan ziyade marka, gorunum filan daha onemli benim icin. Ve tabiki cok yakmamali
Mesela 2006 model, 70000 km de bir slk200 buldum 75000 tl. Tavsiye eder misiniz?
Ayrica aklimdaki en onemli soru; mesela diyelim ben bu 2006 model araci aldim, aracin ic paneli (klima, ekran falan filan onlarin oldugu kisim) degistirilebiliyor mu? Yani o paneli dokunmatik ekran filan yaptirabiliyor muyuz? Telefonu bluetooth la baglamak falan filan bu tarz ozellikler ilgimi cekiyor da, bu tarz ozellikleri eski model bir araca ekleyebilir miyiz? Ve mumkunse fiyati tahmini olarak sizce ne kadar olur?

Sorular sacma gelebilir cunku dedigim gibi cok arabalar konusunda bilgi sahibi bir insan degilim

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..
Universite ogrencisiyim. İlk arabami almayi planliyorum. 70 bin civari biseyler almayi planliyorum. Mercedes, audi veya bmw markalar oncelikli tercihim. Arabalara cok ilgili bir insan degilim o yuzden performanstan ziyade marka, gorunum filan daha onemli benim icin. Mesela 2006 model, 70000 km de bir slk200 buldum 75000 tl. Tavsiye eder misiniz?
Ayrica aklimdaki en onemli soru; mesela ben bu 2006 model araci aldim, aracin ic paneli (klima, ekran falan filan onlarin oldugu kisim) degistirilebiliyor mu? Yani telefonu bluetooth la baglamak falan filan bu tarz ozellikler ilgimi cekiyor da, bu tarz ozellikleri eski model bir araca ekleyebilir miyiz? Ve mumkunse fiyati tahmini olarak sizce ne kadar olur?

Sorular sacma gelebilir cunku dedigim gibi cok arabalar konusunda bilgi sahibi bir insan degilim

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..
İstanbula yeni tasindim. Saclarimi kestirmem lazim. Sacimin modeli klasik yanlar kisa ustler uzun ama adamakilli biyerde kestirmek istiyorum. Parasi cok da farketmez tabi oyle 60-70den de fazla olmamali. Avrupa yakasinda tavsiye edebiliceginiz kaliteli yerler var mi?
Bilgi uni yi kazandim. Muhendislik okuycam, santralistanbul kampusunde yani. Kadikoyde evim var zaten ama orda kalmak istemiyorum cunku cok uzak. Yani hergun kadikoyden eyup'e git gel zor olur.
Araba olucak buyuk ihtimalle ama sonradan. Yani okula ulasimf toplu tasima olarak da, arabayla da kolay olmali. Okuluma yakinlarda ama ayni zamanda duzgun bir semtte ve gunluk gezip tozmalik yerlere yakin nerelerde kalabilirim? Ev istiyorum oncelikle. Kirasi 1500 tl civarinda olmali max. Tek kalicam zaten. Ama ev 2+1 olursa daha iyi olur.
Yurt pek dusunmuyorum ama dedigim tarzda biyerde, katı kuralları olmayan duzgun temiz bir yurt tavsiye ederseniz de dusunebilirim. Yurt olursa da tek kalicam o yuzden inanilmaz pahali biyer olmamasi daha iyi olur.
Simdiden tavsiyeleriniz icin herkese tesekkurler.
70 bininci oldum. Bilgi makine %50 burslu 123 binden alıyor. Rahat girerim yani. Ayrıca Apply BAU diye bir sistem var. Bahçeşehir üni nin kişinin karakterine göre burs vermesi olayı. Form filan dolduruyosun işte. Apply BAU sayesinde de Bahçeşehir endustri muhendisliğinden %50 bursum var. Sizce hangisini tercih listemde daha üste yazmalıyım?
Hakkında
Hakkımda:
•••░║ ★★★ HTC Desire HD Kullanıcılar Kulübü [ Destek | Bilgi ] ★★★║░•••
PS3 PAL 250 gb Slim
Oyunlar: Red Dead Redemption, FİFA 2010 South Africa, GTA 4, GTA 4: EFLC, Killzone 3, MAG, Sports Champions, Racket Sports, COD: Black Ops, GOW 3, LBP 2, Prototype, İnFamous, İnFamous 2, Heavy Rain: Move Edition, White Knight Chronicles, Dead Rising 2, Mortal Kombat 9, L.A Noire
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PS3
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.286
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 287.714 (Bu ay: 1.408)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.