Şimdi Ara

Mercedes CLA deri koltuk?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. Konuyu tam dogru yere mi actim bilmiyorum, forumun otomobil kismini ilk defa kulaniyorum diyebilirim
    Cok basit bir sorum var. Hayirlisiyla ikinci el 2013 model bir CLA200 alacagiz. Fakat koltuklari normal siyah kumas. Ben ise krem deri dusunuyorum. Bu islem nerde, ne kadar maliyete yapilabilir? Yapilirsa sadece koltuklar mi yoksa on konsol, direksiyon ve ic kapilar da sanki arabayi sifir aliyorken krem deri aliyormus gibi yapilabilir mi?
    Simdiden cok tesekkurler herkese yardimlari icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam forumda Art Car adlı firmanın sahibi Cem bey var. Kendileri 14 Ağustos du galiba o güne kadar yıllık tatilleri var(İstanbul da) . Kendisiyle görüşüp individual ya da istediğiniz gibi deri döşeme seçimi renk uyumu vb şeyleri tartışırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_kullanıcı -- 6 Ağustos 2015; 18:45:33 >
  • NightSLayer kullanıcısına yanıt
    Hocam bende a3 için düşünüyordum ama tayinim Antalya'ya olduğundan öyle kaldı. Hiç düşünmeden art car derim. Suni mercedes delikli orjinal deri de kullanıyor. İstediğiniz her yere döşer. Ben ön arka koltuklar ve iç kapılar için düşünüyordum. Ama orjinal değil daha kaliteli deri istiyorsanız size audi de kullanılan nappa deri'yi tavsiye ederim
    Hatta koltuklar için en güzeli alcantara-nappa deri kombinasyonu. Vücudunuzun temas ettiği yerler alcantara oluyor ve daha şık bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • art car bu işlerde 1 numaradır

• deri döşeme yaptırmadan 2 kere düşünmenizi tavsiye ederim, hele bej deri diyorsanız aman diyim , niye diye sorarsanız yazın pişirir kışın dondurur,bu yüzden ısıtmalı ve soğutmalı sistem yoksa deri döşeme pişmanlıktır ,,, ikinci sebep lüzumsuz pahalı,doğru dürüst bişey yaptırıyım dersin 3-4 bin tl gider,satarken de o paranın karşılığını alamazsın ,, usta ne kadar özenirse özensin sağda solda potluklar görürsün,içine sinmeyen bir yerler muhakkak olur ,,,açık renk deri kiri lekeyi çok belli eder,hele titiz bir insansanız dert sahibi olursunuz ,,,, benim size tavsiyem kısmi deri döşeme olur, deri-alkantra veya deri-kumaş olabilir , kapı içleri,el freni,direksiyon,vites topuzu da deri kaplanabilir
  • Art car Cem bey'e yaptırın, Türkiyede daha iyisini bulacağını sanmam
  • Donald Draper kullanıcısına yanıt
    İletişim bilgilerini verir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: The_kullanıcı

Hocam forumda Art Car adlı firmanın sahibi Cem bey var. Kendileri 14 Ağustos du galiba o güne kadar yıllık tatilleri var(İstanbul da) . Kendisiyle görüşüp individual ya da istediğiniz gibi deri döşeme seçimi renk uyumu vb şeyleri tartışırsınız

Tavsiyeniz çok teşekkür ederim . Ustaları izne çıkardık ama biz e malesef pek öyle iki hafta gibi izin yok ;-) Ancak şu an annemin yanına adaya kaçtım haftaya yine istanbulda olacağım .. 17 si gibi de hayırlısıyla dükkan a iş başı start ını veriyoruz..CLA zaten dış dizayn olarak çok şık bir araç , araç dış rengine bakıp ona göre tabi iç bakalit aksamınada bakarak farklı bir uygulama yapmak mümkündür...

• quote:

Orijinalden alıntı: masmas1514

Hocam bende a3 için düşünüyordum ama tayinim Antalya'ya olduğundan öyle kaldı. Hiç düşünmeden art car derim. Suni mercedes delikli orjinal deri de kullanıyor. İstediğiniz her yere döşer. Ben ön arka koltuklar ve iç kapılar için düşünüyordum. Ama orjinal değil daha kaliteli deri istiyorsanız size audi de kullanılan nappa deri'yi tavsiye ederim
    Hatta koltuklar için en güzeli alcantara-nappa deri kombinasyonu. Vücudunuzun temas ettiği yerler alcantara oluyor ve daha şık bence

Size de tavsiyeniz ve güveninizden dolayı çok teşekkür ederim ..Söyledikleriniz tamamiyle çok doğru , krem rengi orj mercedes alman suni derisinin hem delikli hemde düz versiyonları elimizde mevcut .. hatta mercedes te deri sensotek deri olan araçlarında orj bu deriyi kullanıyor.Bu bir alternativdir .. İkinci alternativ yani en üst seviye , bentley nappa hakiki deri ve delikli orj s-line alcantara veya standart düz alcantara da olabilir .. delikli olan alcantara limitli olarak geldiğinden onun yapılma zamanına kalma garamtisi yok..Bu şekildede gayet güzel olabilir fakat delikli antrazit alcantara dersek tek renktir .... alcantara yüksek fiyatlı malzeme olduğundan renk stoğu pek olmuyor .. mesela bende bile şu an için antrazit , füme , lacivert ve bej var .. diğer özel renkler özel spariş yapılarak gelmektedir .. Tekrar çok teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: MKVll

art car bu işlerde 1 numaradır

Çok teşekkür ederiz , eksik olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

deri döşeme yaptırmadan 2 kere düşünmenizi tavsiye ederim, hele bej deri diyorsanız aman diyim , niye diye sorarsanız yazın pişirir kışın dondurur,bu yüzden ısıtmalı ve soğutmalı sistem yoksa deri döşeme pişmanlıktır ,,, ikinci sebep lüzumsuz pahalı,doğru dürüst bişey yaptırıyım dersin 3-4 bin tl gider,satarken de o paranın karşılığını alamazsın ,, usta ne kadar özenirse özensin sağda solda potluklar görürsün,içine sinmeyen bir yerler muhakkak olur ,,,açık renk deri kiri lekeyi çok belli eder,hele titiz bir insansanız dert sahibi olursunuz ,,,, benim size tavsiyem kısmi deri döşeme olur, deri-alkantra veya deri-kumaş olabilir , kapı içleri,el freni,direksiyon,vites topuzu da deri kaplanabilir

Merhablar ;

Bu işi 20 seneden uzun süredir yapan biri olarak size çok fazla katıldığımı söyliyemiyeceğim ..Beni tanıyanlar çok iyi bilir ki bu işi yaptığımdan dolayı işi savunmam.. sadece tecrübelerimle sabit olarak konuşurum..Öncelikle bej rengi güneşi açık renk olduğundan koyu renkler kadar çekmez .. yani koyu renkler kadar yakıcı değildir.Yazın pişirir ,kışın dondurur tezinize gelirsek .. Bu çok eski zamanlardan kalan bir tezdir ( kliması ve kalörifer yapıları zayıf olan araçlardan kalan .. babalarımızın söylediği bir tez)artık araçlarda klima sistemleri ve kalorifer sistemleri aşırı kuvvetli ve gelişmiş bir durumda olup ..ancak aracınızı güneşin tam altına bırakırsanız , araca ilk bindiğiniz anda sadece deri değil zaten aracın içinin sıcaklığı sizi yakar.. Aracı çalıştırıp klimayı devreye soktuğunuzda ise 5 dakika içinde soğuyan mekanda derininde yakma etkisi sıfırlanır..Bunun yanında zaten mercedeslerde delikli deri opsiyonu kullanıldığından koltuk tamamıyla kumaştanda fazla nefes alır ve terletme nerdeyse sıfır derecelerindedir..Kışında keza araç motoru ve buna bağlı olarak içi ısınana kadar soğuk olur , 5-10 dakika içinde zaten araç ısınır , koltukların deriside vucut ısınıza çıkar..Fiyat konusuna gelirsek standart bir aracın alman orj suni deri döşemesi 1650 tl dan başlar .. aracın işçiliğine malzemesine göre 2200 tl ları pek geçmez..Bu zaten araç firmalarının 1500-4500 euro arası verdiği fiyatlara göre çok daha uygundur .. Mühim olan neye göre pahallı , neye göre ucuz olduğuna bakış açınızdır.Potluklar hususunda da size hiç katılmıyorum .. siz isterseniz bizim ART CAR face sayfamızı bir ziyaret edin derimhttps://www.facebook.com/pages/ART-CAR/184958268249741 ve orjinalden bile potsuz yaptığımız döşemleri görün derim.. Ben özellikle deformasyon olacağını gördüğüm yerlerde kalıplara özel müdaheleler yaptırarak bu potların oluşmamasına dair kalıp hazırlatıyorum.. altta kullandığımız süngerler ve malzemelerse orj döşemelerde kullanılanın çok daha yüksek kalitesindedir.Sonuçta biz araca özel çalışıyoruz ve seri üretim çalışmıyoruz. Açık renk derri kiri belli eder zaten deride kumaş gibi leke problemi pek olmaz .. Nemli bezle silindiğinde çok güzel temizlenir fakat eğer çok titizseniz koyu renkleri tercih etmeniz mantıklı olabilir..Kumaş olayı alcantara dahi olsa deri kadar kolay temizlenmesi kolay bir malzeme değildir .. Spor deri kumaş kombinasyonu tabiki zevke göre uygulanabilir.Birde unutmadan artık son kasa araçlarda kullanılan kumaşlar genelde full sentetik kumaşlar olduğundan nerdeyse deri kadar terletmesi olmaktadır..Birde son zamanlarda araçlarda kullanılan kumaşlarda su damladığında dahi leke problemi baş göstermiştir .. Bir çok müşterim bu kumaş leke problemlerinden çok rahatsız.. Çünkü bu lekeler bir yağmur suyu damladığında dahi oluşmaktadır .. Daha ziyade açık renklerde , volkswagen, bmw ve mercedes gibi alman araçlarında bu durum mevcuttur ..BEN SİZE BİRDE YAPTIĞIMIZ BİR C COUPE Yİ EKLEDİM .. BU YAPILAN İŞÇİLİKLERİMİZ AÇISINDAN BİRAZ OLSUN BİLGİ VERİR DİYE UMUYORUM...

Saygılarımla

A.CEM ADALI
     Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ART CAR -- 8 Ağustos 2015; 4:43:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Art car Cem bey'e yaptırın, Türkiyede daha iyisini bulacağını sanmam

Çok teşekkür ederim .. Elimizden geldiğince en hatasız ve en güzelini yapmaya özen gösteriyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18_Eren

https://www.facebook.com/pages/ART-CAR/184958268249741 ART CAR TEL :0212 2362418/72 A.CEM ADALI GSM : 05423571505 Şu an için ulaşma şansınız donanimhaber ve face sayfamızdan bana olabilir.. 17 sinden sonrasında da şirketten ulaşabilirsiniz .. 17 sine kadar firma kapalı ve senelik izindedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ART CAR

quote:

deri döşeme yaptırmadan 2 kere düşünmenizi tavsiye ederim, hele bej deri diyorsanız aman diyim , niye diye sorarsanız yazın pişirir kışın dondurur,bu yüzden ısıtmalı ve soğutmalı sistem yoksa deri döşeme pişmanlıktır ,,, ikinci sebep lüzumsuz pahalı,doğru dürüst bişey yaptırıyım dersin 3-4 bin tl gider,satarken de o paranın karşılığını alamazsın ,, usta ne kadar özenirse özensin sağda solda potluklar görürsün,içine sinmeyen bir yerler muhakkak olur ,,,açık renk deri kiri lekeyi çok belli eder,hele titiz bir insansanız dert sahibi olursunuz ,,,, benim size tavsiyem kısmi deri döşeme olur, deri-alkantra veya deri-kumaş olabilir , kapı içleri,el freni,direksiyon,vites topuzu da deri kaplanabilir

Merhablar ;

Bu işi 20 seneden uzun süredir yapan biri olarak size çok fazla katıldığımı söyliyemiyeceğim ..Beni tanıyanlar çok iyi bilir ki bu işi yaptığımdan dolayı işi savunmam.. sadece tecrübelerimle sabit olarak konuşurum..Öncelikle bej rengi güneşi açık renk olduğundan koyu renkler kadar çekmez .. yani koyu renkler kadar yakıcı değildir.Yazın pişirir ,kışın dondurur tezinize gelirsek .. Bu çok eski zamanlardan kalan bir tezdir ( kliması ve kalörifer yapıları zayıf olan araçlardan kalan .. babalarımızın söylediği bir tez)artık araçlarda klima sistemleri ve kalorifer sistemleri aşırı kuvvetli ve gelişmiş bir durumda olup ..ancak aracınızı güneşin tam altına bırakırsanız , araca ilk bindiğiniz anda sadece deri değil zaten aracın içinin sıcaklığı sizi yakar.. Aracı çalıştırıp klimayı devreye soktuğunuzda ise 5 dakika içinde soğuyan mekanda derininde yakma etkisi sıfırlanır..Bunun yanında zaten mercedeslerde delikli deri opsiyonu kullanıldığından koltuk tamamıyla kumaştanda fazla nefes alır ve terletme nerdeyse sıfır derecelerindedir..Kışında keza araç motoru ve buna bağlı olarak içi ısınana kadar soğuk olur , 5-10 dakika içinde zaten araç ısınır , koltukların deriside vucut ısınıza çıkar..Fiyat konusuna gelirsek standart bir aracın alman orj suni deri döşemesi 1650 tl dan başlar .. aracın işçiliğine malzemesine göre 2200 tl ları pek geçmez..Bu zaten araç firmalarının 1500-4500 euro arası verdiği fiyatlara göre çok daha uygundur .. Mühim olan neye göre pahallı , neye göre ucuz olduğuna bakış açınızdır.Potluklar hususunda da size hiç katılmıyorum .. siz isterseniz bizim ART CAR face sayfamızı bir ziyaret edin derimhttps://www.facebook.com/pages/ART-CAR/184958268249741 ve orjinalden bile potsuz yaptığımız döşemleri görün derim.. Ben özellikle deformasyon olacağını gördüğüm yerlerde kalıplara özel müdaheleler yaptırarak bu potların oluşmamasına dair kalıp hazırlatıyorum.. altta kullandığımız süngerler ve malzemelerse orj döşemelerde kullanılanın çok daha yüksek kalitesindedir.Sonuçta biz araca özel çalışıyoruz ve seri üretim çalışmıyoruz. Açık renk derri kiri belli eder zaten deride kumaş gibi leke problemi pek olmaz .. Nemli bezle silindiğinde çok güzel temizlenir fakat eğer çok titizseniz koyu renkleri tercih etmeniz mantıklı olabilir..Kumaş olayı alcantara dahi olsa deri kadar kolay temizlenmesi kolay bir malzeme değildir .. Spor deri kumaş kombinasyonu tabiki zevke göre uygulanabilir.Birde unutmadan artık son kasa araçlarda kullanılan kumaşlar genelde full sentetik kumaşlar olduğundan nerdeyse deri kadar terletmesi olmaktadır..Birde son zamanlarda araçlarda kullanılan kumaşlarda su damladığında dahi leke problemi baş göstermiştir .. Bir çok müşterim bu kumaş leke problemlerinden çok rahatsız.. Çünkü bu lekeler bir yağmur suyu damladığında dahi oluşmaktadır .. Daha ziyade açık renklerde , volkswagen, bmw ve mercedes gibi alman araçlarında bu durum mevcuttur ..BEN SİZE BİRDE YAPTIĞIMIZ BİR C COUPE Yİ EKLEDİM .. BU YAPILAN İŞÇİLİKLERİMİZ AÇISINDAN BİRAZ OLSUN BİLGİ VERİR DİYE UMUYORUM...

Saygılarımla

A.CEM ADALI
     Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk? Mercedes CLA deri koltuk?

doğru haklısın kardeş,ben yanlış biliyormuşum şu anda idrak ettim,, deri döşeme yazın soğuk kışın sıcak tutar ,,,, bu arada koltuk ısıtma ve koltuk soğutma donanımı ise son derece lüzumsuz sistemler olup araba üretici firmalarının sadece müşteriden fazla para yolmak için icad ettikleri lüzumsuz donanımlardır,,zaten aç klimayı 5 dakkada her yer buz gibi değilmi, ne lüzum var böyle şeylere

• quote:

Orijinalden alıntı: NightSLayer

Arkadaslar merhaba. Konuyu tam dogru yere mi actim bilmiyorum, forumun otomobil kismini ilk defa kulaniyorum diyebilirim
    Cok basit bir sorum var. Hayirlisiyla ikinci el 2013 model bir CLA200 alacagiz. Fakat koltuklari normal siyah kumas. Ben ise krem deri dusunuyorum. Bu islem nerde, ne kadar maliyete yapilabilir? Yapilirsa sadece koltuklar mi yoksa on konsol, direksiyon ve ic kapilar da sanki arabayi sifir aliyorken krem deri aliyormus gibi yapilabilir mi?
    Simdiden cok tesekkurler herkese yardimlari icin

Merhabalar ;

Oto deri döşeme olarak seneler evvel açtığım 140 sayfadırda hiç hız kaybetmeden devam eden bir topic var .. Fakat problem yok , sağolsunlar beni bu konudan da haberdar ettiler.Ben size burdanda yardımcı olabilirim.Mercedes-Benz CLA modeli aracınıza içi siyah olduğundan krem rengi orj mercedesin aracınıza kullandığı alman mercedes suni deriyi kullanarak orj deri modelinde döşemesini yapabiliriz.. Orj kaplama şeklinde yapılan bu işlemin maliyeti , sizin CLA aracınız için orta delikli uygulaması dahil standart paket araç 2000 tl dır.Bunun dışında son çıkan koyu kahve veya koyu bordo individual renklerde uygulanabilir .. veya orta dilimlerde alcantara da uygulayabiliriz.Yukarda söylediğim döşemeye mercedesinde deriyi uyguladığı yerler , kapılar ve koltuklar dahildir.. Torpido kaplamasını hiç tavsiye etmem , hem sağlıksız hemde çok maliyetli bir iştir..Sağlıksız dememdeki amaç , ön cam mercek vazifesi yaptığından er ya da geç deride kavrulma ve atma söz konusu oluyor .. Bunun en güzel örneği peugeot 307 cc lerdir .. cc lerde integrele genişletilmiş deri paketli araçlarda torpidosu atmayan araç neredeyse yoktur.. Neden 307 cc yi örnek verdimde porsche yi , ferrari yi vermedim.. genelde cc günlük kullanım aracıdır .. Devamlı güneş e mağruz kalır .. porsche , ferrari gibi araçlar evin tek aracı değildir , günlük kullanımı problemlidir ve genelde hep kapalı garajlarında yatarlar .. peugeotu örnek verme sebebimde bdur..En son deri kaplı son kasa e mercedesin dikişlerden atmış torpidosu da geldi onuda yeniledik .. Kısacası torpido kaplama uygulamasını mecbur kalmadıkça biz yapmıyoruz. Direksiyona gelince döşemeden farklı başlı başına bir el işçiliğidir ..bizde min 5-6 saat sürer.. maliyeti standart dakota tarzı hakiki deri ile 180 tl .. hakiki nappa deri veya hakiki alcantara ile ile 280 tl dır ..

iletişim için :https://www.facebook.co...ART-CAR/184958268249741 ART CAR TEL :0212 2362418/72 A.CEM ADALI GSM : 05423571505 Şu an için ulaşma şansınız donanimhaber ve face sayfamızdan bana olabilir.. 17 sinden sonrasında da şirketten ulaşabilirsiniz .. 17 sine kadar firma kapalı ve senelik izindedir.

Saygılarımla

A.CEM ADALI

• quote:

quote:

quote:

Merhablar ;

Saygılarımla

A.CEM ADALI

doğru haklısın kardeş,ben yanlış biliyormuşum şu anda idrak ettim,, deri döşeme yazın soğuk kışın sıcak tutar ,,,, bu arada koltuk ısıtma ve koltuk soğutma donanımı ise son derece lüzumsuz sistemler olup araba üretici firmalarının sadece müşteriden fazla para yolmak için icad ettikleri lüzumsuz donanımlardır,,zaten aç klimayı 5 dakkada her yer buz gibi değilmi, ne lüzum var böyle şeylere

Benim , yazdıklarınıza , nedenleri ve niçinleri ile verdiğim geniş açıklamalı cevaptan anladığınız buysa , size söyliyebileceğim zaten bir şeyim yoktur...20 seneden fazla süredir bilfiil yaptığım bir işte , bu senelerde edindiğim tecrübeler ve bilgiler de zaten sizinle polimiğe girecek bir durumum söz konusu dahi olmaz..Ben ancak konu hakkında farklı ve altı dolu bilgiye sahip olan kişilerle konuyu istişare ederim .. yinede ilginize teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ART CAR -- 8 Ağustos 2015; 5:41:51 >

• ART CAR kullanıcısına yanıt
    sizi daha önce duymamıştım ancak fotolar muhteşem, böylesini görmeyi beklemiyordum elinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanarch -- 8 Ağustos 2015; 8:57:13 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 18_Eren

https://www.facebook.com/pages/ART-CAR/184958268249741 ART CAR TEL :0212 2362418/72 A.CEM ADALI GSM : 05423571505 Şu an için ulaşma şansınız donanimhaber ve face sayfamızdan bana olabilir.. 17 sinden sonrasında da şirketten ulaşabilirsiniz .. 17 sine kadar firma kapalı ve senelik izindedir.

Merhaba cem bey. Size bir sorum olacak. 2013 corsa d aracim var ve direksiyonunda deformeler olustu. Acaba siz direksiyon da kapliyor musunuz? Daha sonra koltuklari da kaplatmak istiyorum mumkun mu? Birde fiyat olarak ortalama ne kadara maal olur acaba?

• Koltuk ısıtma faydalı oluyor. Kışın biliyorsun arabaya buz gibi. Hem kalorifer hem koltuk ısıtma açıyorsun hemen ısınıyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanarch

sizi daha önce duymamıştım ancak fotolar muhteşem, böylesini görmeyi beklemiyordum elinize sağlık

Beğenmenize çok memnun oldum.Çok teşekkür ederiz. ART CAR facebook sayfasından ve donanimhaber OTO DERİ DÖŞEME topiğinden , günlük , güncel yapılan farklı araçların paylaşımlarını rahatlıkla takip edebilirsiniz.. Bu konuda mercedes-Benz konu olduğundan ve mutlaka hatalı işçilik olacağını iddia eden bir arkadaş olduğundan sadece yaptığımız işlerden örnek bir mercedes döşemesi eklemek istedim .. yaptığımız her döşeme birebir bu ayardadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ART CAR -- 8 Ağustos 2015; 11:16:41 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.