C

Yüzbaşı
28 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar selam.

Bilgisayarımın hdd si bozuldu, recovery disclerimde zarar görmüş o yüzden yeni hdd alacam ama recovery discim olmadığından windows kuramyorum.

Elinde bu model bilgisayar olan bana recovery dvd si yapıp gönderebilecek yardımsever bir arkadaş arıyorum :(

Varmıdır bana bu model vao için recovery cd si gönderebilecek olan ?

Şimdiden teşekkür ederim...
Arkadaşlar selam benim sorunum biraz büyük. Sorun şu;

Laptopum yaklaşık 30-40 m. mesafeden yere düştü geçenlerde. ve mavi ekran verip kapandı.

Tekrar açmaya çalıştığımda Operatin System is not found uyarısı aldım. Ayrıca biosa girdiğimde bilgisayar hdd yi tanımıyor. Laptopun içini açtım. harddisci söküp tekrar taktım ama değişen bişey yok hala aynı hatayı alıyorum ve bios ta hdd görünmüyo. Ayrıca hdd den ara ara gıcırtı sesi geliyo. Sanırım HDD öldü.

Bu aşamada yapabileceğim birşey varmıdır sizce kurtarma şansım varmıdır ?

NOT: Başka hdd takınca bilgisayar sorunsuz açılıyor.

2.Sorum şu;
elimde boş harddisc var onu laptopa takıp çalıştırıyorum fakat sorun şu.

Boş hdd de recovery bölümü yok. elimde de vaio recovery dvd side yok. yani taktığım hdd ye recovery yapma şansım yok. Bu şekilde yeni taktığım hdd ye nasıl recovery yapıp orjinal windows kurabilirim. İnternet recovery diye birşey duydum o nedir biosta açılışta network boot yapıp direk intenetten recovery dosyalarınmı görüyor pek anlamadım onu açıkçası varmı bilgisi olan bu konuda ?

Şimdiden teşekkürler...
Arkadaşlar selam benim sorunum biraz büyük. Sorun şu;

Laptopum yaklaşık 30-40 m. mesafeden yere düştü geçenlerde. Ve mavi ekran verip kapandı.

Tekrar açmaya çalıştığımda Operatin System is not found uyarısı aldım. Ayrıca biosa girdiğimde bilgisayar hdd yi tanımıyor. Laptopun içini açtım. harddisci söküp tekrar taktım ama değişen bişey yok hala aynı hatayı alıyorum ve bios ta hdd görünmüyo. Ayrıca hdd den ara ara gıcırtı sesi geliyo. Sanırım HDD öldü.

Bu aşamada yapabileceğim birşey varmıdır sizce kurtarma şansım varmıdır ?

NOT: Başka hdd takınca bilgisayar sorunsuz açılıyor.

2.Sorum şu;
Elimde boş harddisc var onu laptopa takıp çalıştırıyorum fakat sorun şu.

Boş hdd de recovery bölümü yok. elimde de vaio recovery dvd side yok. yani taktığım hdd ye recovery yapma şansım yok. Bu şekilde yeni taktığım hdd ye nasıl recovery yapıp orjinal windows kurabilirim. İnternet recovery diye birşey duydum o nedir biosta açılışta network boot yapıp direk intenetten recovery dosyalarınmı görüyor pek anlamadım onu açıkçası varmı bilgisi olan bu konuda ?

Şimdiden teşekkürler...
Arkadaşlar selamlar yaklaşık 30.000-35.000 TL. lik bir bütçem var ve araç bakıyorum. Yeni fiesta, polo gibi araçlara baktım fakat 2007 model dizel volvo c30 çok daha kaliteli ve çok daha mantıklı bir tercih gibi geldi gözüme. Fakat bununla ilgili birkaç sorum olacak...

1. Öncelikle piyasada birçek farklı modelini gördüm. 1.6 Premium, 1.6 Advance, 1.6 R-Design modelleri var. Bu modeller arasında ne farklar vardır ve en üst olanı hangisidir.

2. Araçta ne gibi donanımlar vardır. Donanım olarak boş bir araçmıdır?

3. Bu aracın kronik bir sorunu varmıdır bana aldıktan sonra çok masraf çıkarırmı. Yoksa sorunsuz bir araçmıdır.

4. Dizel motorların yakıt değerleri oldukça ekonomik geldi gözüme. Dizel şehiriçi 5-6 lt. gibi değerler gördüm. Bu araç için biraz düşük geldi ama hakikaten bu değerler doğrumudur?

5. Bu aracın benzinlisimi yoksa dizelimi idealdir. Benzinli motorun çok yaktığını duydum. Birde dizel motor daha performanslıymış sanırım.

6. Bu fiyatlara başka bir araç öneriniz varmıdır. 2005 modelden sonrası ? (Ford, Fiat, Renault gibi markalar tavsiye etmeyin lütfen)

C30 ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Özellikle 1.sorunun cevabını çok merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden...
arkadaşlar selam 2012 wolkswagen polo tdi trendline modeli ile ilgili birkaç sorum olacak bu modeli kullanan arkaşlar cevaplarsa memnun olurum

1. bu modelde dikiz aynalarını ayarlamak elektronikmidir yoksa aynaların yanındaki kulakçıklarlamı yapılıyo. trendline modelinde ayna kontrol düğmesi yokmu ?

2. trendline modelinde dikiz aynalarında ısıtma varmıdır ?

3. poloda uzaktan kumandalı anahtar yokmu standart olarak ? bikaç videoda uzaktan kumanda değilde manuel anahtarı kilide sokarak açtıklarını gördüm uzaktan kumanda sistemi yokmu ? anahtarı şu tipik sustalı wolksvagen anahtarından değilmidir ?

4. torpidosu soğutuculumudur ?

şimdilik kafama takılan sorular bunlar arkadaşlar kullanan arkadaşlar bi yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler şimdiden
Arkadaşlar selam şu an bende şirket aracı olarak kullandığım Renault Symbol 2012 Model 1.5 Dizel Authentique modeli var. Şirketim araç değişimi yoluna gitti ve yeni 2012 kasa WW Polo Dizel 1.2 Triendline model araçlar kiraladı. Banada dilersen sendeki aracı poloyla değiştirelim diyorlar. Sormak istediğim sizce performans olarak hangi araç daha iyidir ?

Tip ve konfor bakımından WW Polo tartışmasız diğerine oranla çok daha iyi zaten symbolün tipini hiç beğenmiyorum acayip çirkin bir tipi var komfor desen oda yok. Polo bu yönlerden çok daha mantıklı geliyo ama motorunun 1.2 olması düşündürüyo. bendeki reno 1.5 ama belkide polonun 1.2 si renonun 1.5 inden daha iyi performans gösteriyodur o konuda pek bilgim yok. Sizden ricam bu iki aracı performans olarak kıyaslayabilirmisiniz ? Maksimum hız, çekiş vs. gibi yönlerden bir kıyas yapabilirseniz ona göre kararımı netleştiricem. Teşekkürler...
Arkadaşlar selam geçenlerde buradan düz araç ile ilgili bir konu açmıştım son derece faydalı oldu benim için ankaraya gittim düz aracı getirdim o konuyu görenler hatırlicaktır olayı :)

Şimdi şöyle bir sorum olacak size. Çok sıkışık trafikte ilerlerken debriyajı sürekli kavrama noktasında tutup ayağımı hafif frenden çekince araca hiç gaz vermeden yavaşça gidiyor araç. trafikte bu şekilde kullandım hep. debriyajı kavramaya kadar çekiyorum. araç titremeye başlayınca ayağımı frenden çekip hiç gaz vermiyorum ve araç hafif hafif ilerliyo durunca tekrar fren yapıyorum ve yarım debriyaj bekliyorum.

sorum şu. bu olayın araca herhangi bir zararı varmıdır. yoksa zaten bu şekilmidir bunun usülü ?
Arkadaşlar öncelikle herkese selam. Senelerdir araç kullanırım fakat ehliyeti aldığımdan beri manuel araç kullanmadım benim aracım otomatik. Fakat yeni işe girdiğim şirket bana 2012 model 1.2 dizel polo verecek ve manuel vites bir araç. Haftaya ankaraya gidip genel müdürlükten aracı alıp istanbula getirmem gerek ama manuel konusunda ciddi acemiyim otomatiğe alışmış biri olarak :) Şimdi manuel ile ilgili birkaç sorum var bu konularda kafamdaki soru işaretlerini giderirseniz çok memnun olurum.

1. Manuel vites araçta hangi hızlarda vites attırmak gerekir. örnek şu hızda 2 ye geç şu hızda 3 e şu hızda 4 e diyebileceğiniz hız limitleri nelerdir. Ve manuel vites araçta vites attırma zamanı geldiğini motorun sesindenmi anlarım yoksa daha kolay bi anlama yolu varmıdır. bi gösterge falan.

2. Diyelim 4.viteste 100 km hızla gidiyorum. 300 m ilerde kırmızı ışık var hızımı düşürüyorum. bu durumda frene basıp hızım düşerken sırayla vitesi önce 3 sonra 2 sonra 1 e almam gerekmiyor değilmi ? yavaşlayıp ışıkta durup o şekilde direk 4 ten 1 e yada boşamı atıcam vitesi ? yoksa sırayla 1 e kadar önce 3 soora 2 sonra 1 mi yapıcam bu konuda kafam karıştı :)

3. Dik bir yokuştan aşağı inerken 1.viteste mi inicem ? motor freni beni yokuştan indirirmi yoksa birde ayaklamı frene basmak gerekir ? Birde ayakla frene basarsam araç istop edermi ?

4. aracı frenlerken araç sadece duracak kadar yavaşlarsa debriyaja basmam gerekir değilmi ? yani mesela 80 le gidiyorum ama araç çıktı 40 a düştüm bu sırada debriyajla işim yok değilmi ? sadece 0 a ineceksem debriyaja basıyorum sanırım ?

5. 5. viteste 150 ile gidiyorum. frenlemem gerekti hızımı 50 ye düşürdüm. sonra tekrar 150 ye hızlanıcam. bu durumda 50 ye düştüğüm an vitesi 2 ye alıp sonra tekrar kademeli bi şekilde 5 e mi çıkıyorum ? yani hzım düştüğü anda viteside o hıza göre düşürmem gerek değilmi her seferinde ?

şimdilik aklıma gelen noktalar bunlar arkadaşlar aklıma geldikçe yine sorarım şimdilik bu hususlarda tecribelerinizi aktarırsanız sevinirim çünkü dediğim gibi manuele yabancıyım ve haftaya ankara istanbul arası bir manuel araç getirmem lazım :) yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Arkadaşlar selam benim Honda Integra Otomatik vites aracım var. Aracımda belli bir süredir bazı problemler var bunlar hakkında neden oldukları konusunda fikri olan varsa memnun olurum servise gitmeden önce neyle ilgili olabileceği konusunda bilinçli olmak açısından.

1. Aracım yaklaşık 1 aydan beri bazı zamanlar ilk çalıştırma esnasında devirden düşüp stop ediyo. Normal giderken bişey yok ama durduktan sonra tekrar marş ettiğimde motor titriyo devir düşüyo ve stop ediyo. Her seferinde yapmıyo ama 1 aydan beri aralıklı olarak 5-6 kere yaptı bu problemi. Bazende çalıştırıyorum canavar gibi çalışıyo. Bu sorun neden olabilir ?

2. Aracın motorunda hafif yağ sızıntısı var. Sanırım yağ kaçırıyo. Geçen gün kaputu açıp bi baktım öyle farkettim çok hafif sızıntı var. Bu neden olabilir önemli bir problemmidir? Daha da önemlisi aracın stop etmesi buna bağlı olabilirmi yoksa hiç ilgisi yokmudur ?

3. Klimamda 1-2 gündür bir sorun oluştu. Klima 4 kademeden oluşuyo. Fakat 1 ve 2. kademede çalıştırdığımda klima üflemiyo. Ama 3. kademeye getirdiğimde normal üflüyo. 2 ye getirince üfleme duruyo. Normalde böyle bi sorun yoktu 1.kademedede normal çalışıyodu ama bikaç gündür 1. ve 2. kademede iken üflemiyo. Bunun sebebi ne olabilir ?

4. Aracım selektör yapmıyo. Bütün farlar normal çalışıyo uzunlarda gayet normal çalışıyo ama selektör yapmıyo. Hiçbir sorun yoktu bi anda selektör yapmamaya başladı. Bu neden olabilir. Acaba sigorta falanmı öldü ? Aracın selektörü için ayrı bir sigorta varmıdır yoksa farlar ile aynı sigortayamı dahildir.

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için
Arkadaşlar selam özellikle aramızda hukukçu arkadaşlar var ise özellikle onlardan yardım istiyorum bir konuda çok acil.

Yaklaşık 1.5 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum. Şu sıralar şirket anlaşmalı olduğu bazı kurumlar ile anlaşmasınız feshettiği için kriz içerisinde ve bunun aşmak için de çözümü biz çalışanlarına ücretsiz izin teklif etmekte bulmuş.

Bana da yazılı bir belge gönderdiler 1 aylık ücretsiz izine çıkmamı teklif ediyorlar. Bu belgeyi imzalayıp göndermemi istiyorlar. Şimdi benim bununla ilgili birkaç sorum var.

- Öncelikle bunu kabul etmek zorundamıyım ? İş sözleşmesinde böyle bir madde olmadığını biliyorum. İnternetten de okuduğum kadarıyle böyle birşeyi kabul etme gibi bir zorunluluğum yok. Ama emin olmak için bir kez daha sormak istedim bunu kabul etmek zorundamıyım ?

- Kabul etmez isem bana herhangi bir yaptırımda bulunabilirler mi ?

- Eğer bana gönderdikleri belgeyi imzalayıp göndermezsem otomatik olarak bunu kabul etmemiş mi sayılıyorum yoksa benim de bir dilekçe yazıp kabul etmiyorum diye göndermem gerekirmi ? Yoksa bu belgeyi imzalamamam yeterlimidir ? Yazılı bir belge göndermelimiyim eğer göndermezsem otomatik olarak kabul mu etmiş sayılırım ? Yoksa herhangi bir şey yapma zorunluuluğum yokmu sadece bu belgeyi imzalamamam yeterlimidir.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim çok acil bir konu cevaplarsanız sevinirim teşekkürler...
Hakkında
Hakkımda:
A0153B3BBCC44D28BE26FB47F3A2F6B7.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.310
İkinci El Bölümü Mesajları: 502
Konularının görüntülenme sayısı: 298.293 (Bu ay: 1.106)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.