Şimdi Ara

Notebook HDD arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam benim sorunum biraz büyük. Sorun şu;

Laptopum yaklaşık 30-40 m. mesafeden yere düştü geçenlerde. ve mavi ekran verip kapandı.

Tekrar açmaya çalıştığımda Operatin System is not found uyarısı aldım. Ayrıca biosa girdiğimde bilgisayar hdd yi tanımıyor. Laptopun içini açtım. harddisci söküp tekrar taktım ama değişen bişey yok hala aynı hatayı alıyorum ve bios ta hdd görünmüyo. Ayrıca hdd den ara ara gıcırtı sesi geliyo. Sanırım HDD öldü.

Bu aşamada yapabileceğim birşey varmıdır sizce kurtarma şansım varmıdır ?

NOT: Başka hdd takınca bilgisayar sorunsuz açılıyor.

2.Sorum şu;
    elimde boş harddisc var onu laptopa takıp çalıştırıyorum fakat sorun şu.

Boş hdd de recovery bölümü yok. elimde de vaio recovery dvd side yok. yani taktığım hdd ye recovery yapma şansım yok. Bu şekilde yeni taktığım hdd ye nasıl recovery yapıp orjinal windows kurabilirim. İnternet recovery diye birşey duydum o nedir biosta açılışta network boot yapıp direk intenetten recovery dosyalarınmı görüyor pek anlamadım onu açıkçası varmı bilgisi olan bu konuda ?

Şimdiden teşekkürler...

• Dusen diskin icindeki veriler kurtulabilir cok fazla mudahale etmemekte fayda var.

yeni disk icin recovery dvd'si temin etmek lazim.sony vaio servisi ile gorussen sana dvd gonderirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arızalı harddiski nizi artık enerji verip çalıştırmayın içerisindeki arızayı büyütürsünüz içerisindeki verileriniz önemli ise profesyonel destek almanız lazım veri kurtarma ile ilgili. recovery dvd öncelikle internetten bi tara muhtemelen bulabilirsin bulamazsan servise gitmen gerekiyor sanırım bir ücret karşılığı veriyorlar dvd yi şimdiden geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.