Onbaşı
07 Mart 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar hayatımda ilk defa linux kurmak istedim biraz araştırdım dağıtımları vs ve linux mint xfce kurmaya karar verdim fakat kurduğum andan itibaren pcyi kapattığımda linux mint logosu ekranda gözüküyo ve öylece kalıyor kapanmıyor sebebi ve çözümü ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler
Merhaba arkadaşlar. Benim bi konuda tavsiyeye ihtiyacım var konu malum ssd.

Elimde iyi bir laptop maalesef yok ve alacak gücüm de yok ama maksimum 200₺ gibi bi bütçe ile ssd alabilme imkanım var.

Ben bilgisayar programcılığı okuyorum haliyle kullandığım programlar bilgisayarımı zorluyor ( aslında zorlamayacak olsalar bile laptop biraz güçsüz olduğu için maalesef zorlanıyor )

Örneğin Visual Studio ve SQL server management programlarını aynı anda açmak benim için bir zulüm. Yani benim ihtiyacım olan şey programların hızlı çalışması.

Sistem özelliklerim kabaca şu şekilde:

Pc modeli: Casper Nirvana c500

İşletim sistemi: Windows 10 pro
İşlemci: Intel i3 5010 2.1GHz
Bellek: 4096MB Ram
Ekran kartı: paylaşımlı 2GB

Ve son olarak 450GB HDD var.

Sizce harici bir SSD alıp işletim sistemimi ve bazı programları bu SSD içine yüklesem bana ciddi derecede faydası dokunur mu ve önerebileceğiniz 200₺yi aşmayan iyi bir SSD var mı?

Şimdiden teşekkürler
Merhaba arkadaşlar 1 ay gibi bir süredir Unity ile uğraşıyorum. Şimdilik sadece 2D ile uğraşıyorum. Başladığım günden beridir internette Türkçe içerikler bularak onları izleyerek dinleyerek ilerliyorum fakat şöyle bir sorunum var...

Şimdi öncelikle ben en başta Udemyde ücretsiz unity kurslarından birini tamamladım fakat kursun hocası kursu sonlandırmamış. Yani en son geliştirdiği oyun ucu açık bir şekilde duruyor ve nerden baksanız 2 aydır video atmıyor. Hal böyle olunca onun video atmasını bekleyemeyeceğim için ben de o kursu orda bıraktım ve başka Türkçe içeriklere geçtim. Bu sefer YouTube'da bi arkadaş buldum onun derslerini izlemeye başladım falan ama o da aynı şekilde 3-4 haftadır video atmıyor.

Bu durum canımı sıktı. Benim ingilizcem iyi seviyede değil bu yüzden Türkçe içeriklere mahkumum maalesef. Sizlerden de bu konuda öneri/tavsiye istemek için bu konuyu açıyorum. Şimdi ben ne yapayım? Çok temel olarak bildiğim Unity ile kendi başımın çaresine mi bakayım. Yoksa sürekli videolar mı izleyeyim ( yarım kalsalar bile ) veyahut anlamayarak bile olsa yabancı içeriklere mi bakayım?

Kısacası kendimi Unity'de nasıl geliştirebilirim temel olarak sorunum budur. Teşekkürler.
Merhabalar başlıkta belirttiğim konuda bilgili/tecrübeli insanlara bir sorum olacak. Bir süredir Unity'de ufak tefek 2D oyunlarla uğraşıyorum iyi kötü bir şeyler yaptım kendimce fakat Unity i ücretsiz olarak kullanıyorum. Sorum şu ki ben bu oyunu alıp bi yerlerde paylaşsam veya paylaşmak istesem bi sorun yaşar mıyım? Bundan para kazanmak mümkün olabilir mi veya Google play gibi bi ortama yüklediğimde bu oyuna google adsense ile reklam aldığım zaman yine aynı şekilde sorun olur mu? Bilgili arkadaşlar beni aydınlatabilirse çok sevinirim teşekkürler
Wordpressde basit bir deneme bloğu kurdum, tabi deneme olduğu için de ücretsiz kullanıcı olarak giriş yaptım fakat bayağıdır kurcalamama rağmen adsense reklamlarının nasıl eklendiğini göremedim. Bu konuda bilgisi olan var mı? Reklamlar sadece ücretli wordpress üyeliklerine mi özel oluyor bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.
Wordpress veya blogspot gibi sitelerde ücretsiz olarak site/blog tarzı bir şey açıp bundan gelir elde etmek mümkün mü? Google'ın adsense reklamlarıyla olduğunu duymuştum ama detayını bilmiyorum.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 35
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 91)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Dahili Bileşenler
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.