Şimdi Ara

Linux mint kapatma sorunum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hayatımda ilk defa linux kurmak istedim biraz araştırdım dağıtımları vs ve linux mint xfce kurmaya karar verdim fakat kurduğum andan itibaren pcyi kapattığımda linux mint logosu ekranda gözüküyo ve öylece kalıyor kapanmıyor sebebi ve çözümü ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• O anda sağ ya da sol yön tuşlarına bir basar mısın, logo gidip arkaplanda yazan yazılar çıkarsa foto çekip buraya koy anlayan yanıt verir. ben anlamıyorum. Şayet yazı çıkmazsa donuyor demektir.

İhtiyacınızı belirtin ben PC başında şunu şunu yapıyorum deyin, belki de alternatif bir sürüm öneririz.
  • Şu an bilgisayar başında değilim ama ilk fırsatta denerim. İhtiyaçlarım şu şekilde: yazılımla uğraşıyorum dolayısıyla kullanmam gereken frameworkler var vs code ve vs başta olmak üzere bunlar dışında ise arada stres atmak için ufak tefek oyunlar oynuyorum.

Oyun konusunu proton ile halledebileceğimi duydum ama visual studio kullanamazmışım sanırım

Yani önerilere açığım dediğinizi de pc başında deneyeceğim

• Kapanmama sorunu için, öncelikle aşağıdaki komutun çıktısını paylaşın.

inxi -Fxxz

DXVK sayesinde bir çok Windows oyunu Linux tarafında oldukça performanslı olarak çalışır oldu. Aşağıdaki projeleri inceleyebilirsiniz.
    https://www.protondb.comhttps://lutris.net

Vulkan destekli bir GPU'ya ihtiyacınız olacak. Nvidia tarafında nvidia-390 ve üstünü kullanabilen bir GPU, AMD tarafında GCN 1.0 ve üstü destekli bir GPU olması gerekiyor.

Linux Mint Xfce hafif bir sistem için doğru seçim. Daha hafif bir sistem olması için Lubuntu ya da pencere yöneticisi ile gelen bir dağıtım olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 14 Mart 2020; 19:6:24 >
  • Yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim bi süre pc başına geçemiyorum geçtiğim zaman tavsiyelerinizi önerilerinizi değerlendiricem

• quote:

Orijinalden alıntı: Izahaya

Şu an bilgisayar başında değilim ama ilk fırsatta denerim. İhtiyaçlarım şu şekilde: yazılımla uğraşıyorum dolayısıyla kullanmam gereken frameworkler var vs code ve vs başta olmak üzere bunlar dışında ise arada stres atmak için ufak tefek oyunlar oynuyorum.

Oyun konusunu proton ile halledebileceğimi duydum ama visual studio kullanamazmışım sanırım

Yani önerilere açığım dediğinizi de pc başında deneyeceğim
    Vscode kullaniliyor,niye kullanilmiyor olsun ki
    Linux mint kapatma sorunum
  • Temet Nosce kullanıcısına yanıt
    Code değil hocam winform projeleri yapmam gerekiyor

• kelebekx3 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz komutun çıktısı fazla uzundu o yüzden buraya atmakta sorun yaşıyorum ( pcden foruma giremiyorum mobilim ) dediğiniz yazılımları duydum onları deneyeceğim yakında. Ben bi de wine adında bir şey duydum Windows yazılımlarını kullanabiliyormuşuz. Acaba bu wine ile visual studio kullanabilir miyim

• Izahaya kullanıcısına yanıt
    Şuradan anlaşıldığına göre Wine ile verimli değilmiş.https://appdb.winehq.org/objectManager.php?iId=892&sClass=application

Hala kapanma sorunu yaşıyorsanız, çıktının ekran görüntüsünü çekip paylaşabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Izahaya

Code değil hocam winform projeleri yapmam gerekiyor
    O da imkansiz degil, yapiliyor. Mono ve mono-develop arastir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.