Şimdi Ara

Lisans mezunu 29 yaş tecil sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
3.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 88 doğumluyum ve eylülde lisans mezunu oldum. Benim de iki yıl tecil hakkım var mı? Bu konuyla ilgili net bir bilgiye ulaşamadım. Kimisi 29 yaş sınırı sadece okumakta olan için diyor, kimisi farklı. Savunma bakanlığının sitesindeki tecil ile ilgili link de çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan__ -- 27 Aralık 2017; 19:19:38 >

• MSB'de ilgili sayfayı buldum. 29 yaşını geçtikten spnra lisans mezunu tecil hakkından faydalanamıyormuş.
  • 29 yaş son eğer işlemlerinizi yaptırmadıysanız sizin sizin son tarih 31.12.2017 yoklama kaçağı durumuna düşmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki yıl daha hakkiniz var.

• Eylülde mezun olmuşsun şubeye gitmediysen biran önce gitmelisin yoklama kaçak durumuna bile düşmüş olabilirsin. Okulla ilişiği kesilenler(mezun olmakta bunun içine giriyor) 2 ay içesinde askerlik şubesine gitmeliler.

29 yaş sınırı okumak için geçerli süre kanunen mezun olunca 2 yıl tecil hakkın var bunu kullanabilirsin.
  • 35 yaşa kadar 2 yıl tecil hakkın var madde 36 sevk tehirli derseniz tecil ettirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerk88 -- 28 Aralık 2017; 16:5:39 >
  • Oluyor tecil kesin bilgi.

29 yaş öğrenci için. Mezunsanız 35 yaş sınırı kaidesi ile tecil edilir 2 yıl.

• Ne Ya hocam Allah razı olsun heryerde bilgi kirliliği var bende tecil hakkımı kullanabiliyormuyum? Daha önce Sadece bir kere 2 yıl aöf önlisan bitirip tecil yapmıştım ve dikey geçişle 4 yıllık bölüme geçtim.89 doğumluyum 29 yaşına yeni girdim bu yıl nasipse mayıs ayı gibi mezun olduğum vakit 4 yıllık lisans diplomam ile 2 yıl tecil hakkım varmı benim? Bu benim için çok önemli işim dolayısı ile çok zor durumdayım net bi cevap veririmisiniz bana?

• Evet var. Bu konuyu yazdıktan iki gün sonra şubeye gittim ve 2 yıl tecil ettirdim. Lisans mezunlarının yaşa bakmaksızın 2 yıl daha hakkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaan__

Evet var. Bu konuyu yazdıktan iki gün sonra şubeye gittim ve 2 yıl tecil ettirdim. Lisans mezunlarının yaşa bakmaksızın 2 yıl daha hakkı var.

Bu bilgi gerçekten altın değerinde.kime sorsak 29 yaşından sonra imkanı yok tecil edemezssin dedi,demek bilmeden konuşuyomuş herkes.çok teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Esasiyun

Oluyor tecil kesin bilgi.

29 yaş öğrenci için. Mezunsanız 35 yaş sınırı kaidesi ile tecil edilir 2 yıl.
    Hocam nerden baktiniz buna ben sanirim bulamadm sanırım

• kendim yapmıştım oradan biliyorum.
  • Şunu belirteyim, 2 yıllık tecil süreniz, mezun olduğunuz gün ay ve yıldan itibaren 2 yıldır. Yani ben bekleyeyim 1 sene sonra gidip tecilimi yaptırayım derseniz elinizde sadece 1 yıllık tecil hakkınız kalmış olur. Sonra bir sürpriz ile karşılaşmayın diye söyleyeyim dedim. Tecilinizi mezun olduktan hemen sonra gidip yaptırın derim, fazla beklemeyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.