Şimdi Ara

Ankara'da bios çipi tamiri yapan güvenilir yer (Asus laptop için)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Ankara'da bios çipi tamiri yapan güvenilir yer (Asus laptop için)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    219 Mesaj
    Seçeneklerim kısıtlı olduğundan ve sorunun bios olduğundan emin olduğum için Ankara'da bios çipi tamir edecek bir yer arıyorum. Bildiğiniz bir yer var mı?

Asus gl702vm laptopum bios güncellemesi yapamadı ve açılmaz hale geldi, sadece power ışığı yanıyordu ve hdd çalışıyordu. Başka hiçbir şeyde hayat yoktu. (Easyflash'da verify kısmında hata verdi ve hiçbir kurtarma yolu yok) ABD'den sipariş ettiğim için oranın desteğine güvendim, belki bir işe yarar diye bios pilini söktüm, geri taktım. Boşunaydı. Buranın garantisine arızayı ve saf bir şekilde yaptıklarımı açıklayan not bıraktım. Asus ABD ram için arka kapağın açılmasına izin veriyoruz dedikleri için notta ram yükseltmesi yaptım o yüzden açtım dedim. Asus Türkiye bana izinsiz müdahele ile yapılan ram yükseltmesinden dolayı anakart ve ram yanmıştır deyip 3370 lira fatura kesti. Kısa devre nasıl olmuş çok merak ediyorum. Kaç kere mail atarsam atayım bios hakkında tek bir şey demediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan__ -- 20 Kasım 2016; 21:31:52 >

|
    |

• Binbaşı
    1336 Mesaj
    bu işi yapan birkaç teknik servis tanıyorum fakat ordu da yarın numarasını yazayım bir görüşün iyi biridir ankarada biryer biliyorsa söyler kendisi aynı zamanda sony teknik servisi
    |
    |
    MB: Gigabyte 970A UD3P l CPU: AMD FX X8 8320 3.5Ghz-(4.5Ghz) l GPU: Sapphire R9 280x Tri-X OC 3GB 384Bit (1100Mhz-6400Mhz) l RAM: Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx DDR3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual l SSD: OCZ 120GB TRION 100 Serisi l HDD: WD 3.5" 1TBx2 Caviar Blue RAID 0 2TB l
    DVD Sürücü: Asus 3.5" HDD Kutusu l PSU: HIGH POWER 80PLUS 750W 80 Bronze l Kasa: Zalman Z11 Neo Mid Tower Siyah l Soğutucu: Deep Cool Neptwin V2 l Keyboard: Logitech G103 l Mause: A4 TECH F7 V-TRACK l Fan: 9 Adet 12cm, 3 Adet 9.6cm, 2 Adet 8cm l
    Monitör: HP x22 LED 21.5" 2ms l Web Camera: A4 TECH PK635K l Speaker: Logitech X530 5.1 l Kulaklık: SONY MDRV55R AE Kafa Bantlı – Creative Ep630 Kulak İçi l Modem: Yaşayan 4 portlu bir ceset l
  • Yüzbaşı
    601 Mesaj
    bios kurtarma olması lazım aslında, asus ve acer laptoplarda yapmıştım zamanında.

hatta benzer bir konu buldum;https://forum.donanimhaber.com/m_41503596/tm.htm

Orijinalden alıntı: claude

bios kurtarma olması lazım aslında, asus ve acer laptoplarda yapmıştım zamanında.

hatta benzer bir konu buldum;https://forum.donanimhaber.com/m_41503596/tm.htm

Teşekkür ederim, bunun gibi birçok yöntem denedim fakat olmadı. Flash diske güç gelir gelmez kesiliyor, okuma işlemi hiç olmuyor. (flash disk ışığı bir salise yanıyor.) Bir tek HDD ye güç geldiği için ona bile attım dosyaları.

biliyorum o sorunu, ben de birden fazla flash ile denemiştim çok sıkıntı. belki biraz da şans işi.
    |
    |
    Kaan__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
Media Sözlük
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.