B

Binbaşı
04 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
359561 Gün Cezalı
357617 gün 16 s. 55 dk. kaldı
Gönderileri
Garantiden arayan kişi annemin hesabına bir miktar paranın yanlışlıkla yatırıldığını söylemiş. 1000 tl'ye yakın sanırım. Ben ilk huylandım acaba bir dolandırıcılık ile mi karşı karşıyayız diye. Bir haftadır mesaj atıyorlarmış. Bugün aradılar. Ben pek bilmem bu banka hesap işlerini gerçekten yanlışlıkla para yatma durumu oluyor mu başka biri tarafından ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Merhaba arkadaşlar, dostlar, yoldaşlar. 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. 2017 yılı ygs-lys adaylarından biriyim. Öncelikle her şeyin farkındayım. Çalışmak, başarılı olmak ve hedefime ulaşmak istiyorum herkes gibi. Ve gerekli potansiyele de sahibim. 11. sınıf bitmek üzere. Ygs-lys çalışmalarımı gerçekleştirmeyi 11. sınıfa girmeden önceki yaz tatilinden beri düşünüyordum. Ama bir türlü başlayamadım. Geçen yaz tatili tamam bir şey yapmadım ve yine sizler, forum halkı asla geç kalmadığımı söylediniz. 11. sınıf ile eş zamanlı ygs çalışırım dedim kendi kendime. Ama oda olmadı. Bu arada hedefim mf3, ilk 5-10k arası. Başarı durumumdan bahsetmem gerekirse 3 yıldır okulumda okul birincisiyim. Geçen dönem 98 ortalama yaptım. Lütfen hemen o ne biçim ortalama, haksızlık, adaletsizlik demeyin. Okulda benden başka 90 ortalama gören en fazla 3-5 kişi vardır. Okulumun seviyesi yerlerde sürünüyor. Sbs puanım bulunduğum ilde çok çok daha iyi okullara gidebilmemi sağlıyordu. Ama benim istediğim yer yine de gelmemişti. Bende evime yürüme mesafesi 5 dk bile olmayan bu okula geldim. Okul birinciliği avantajı da etkili oldu bu okula gelirken. Gelmez olaydım. Neyse konuyu dağıtmadan böyle bir okulda alabildiğim eğitim maalesef yetersizdi ve hala öyle. Sınavlar verilen eğitime paralel olarak hazırlanıyor ki yine öğrencilerin durumu vahim. Bakın dediğim gibi ben istisnayım, 98 ortalama yaparken çok ta zorlanmadım. Ama biliyorum ki bu sahte başarımın bana ygs'de pek bir faydası olmayacak. Ben şuan sadece çalışmam gerektiğini biliyorum. Çok büyük bir açığım var kapatmam gerektiğini de biliyorum. Kapatabileceğime inanıyorum. Sizlerden istediğim bu yazı nasıl en verimli geçirebileceğim konusunda tavsiye vermeniz. Sıfırdan mı başlamalıyım, yoksa başka bir taktik mi ? Ygs-lys diye mi çalışmalıyım ? Yoksa sınıf sınıf mı ? Ygs'ye mi ağırlık vermeliyim, lys'ye mi ? Çalışma planım nasıl olmalı ? Kısacası kendinizi benim yerime koyun lütfen ve benim için en faydalı yolu bana söyleyin.
Öncelikle izlediğim yabancı diziler:

- Game of Thrones
- Breaking Bad
- Prison Break
- Vikings

Bu dizileri zevkle izledim/izliyorum. Bunları seven birine kaliteli birkaç dizi önerirseniz sevinirim.
Bu kitap fazlasıyla övülüyor. Ama hangisi ? Ygs olanı mı ? Lys olanı mı ? Yoksa ygs-lys olanı mı ? Kesin bilgi lazım almayı düşünüyorum çünkü.
Yok müfredat değişti, yok yeni kitaplar çıkacak diye bekledik. Ama tık yok. Bu hafta kitaplarımı almaya gidiyorum. Şu kitaplar için son kez yorumlarınızı alıp tavsiyelerinizle harmanlamak istiyorum.

Bu arada hedefim tıp 5-10k arası istiyorum.

Palme A-B Biyoloji Ygs-Lys Konu Anlatımlı

Palme A-B-C-D Fizik veya Final Mustafa Başer Konu Anlatımlısı kararsızım.

Ygs Kimya Güvender Konu Anlatımlı

Palme Ygs Kimya Soru Bankası. Başka alternatif varsa söyleyin soru bankası olarak.

Ygs Simetri Matematik Konu Anlatımlı. Neden bilmiyorum ama bir türlü bu kitap içime sinmiyor. Başka bir konu anlatımlı tavsiyeniz varsa söyleyin.

Ayrıca matematik için bir soru bankası istiyorum. Fem konu özetli soru bankası var aklımda amam hem fem simetri alıp hem de bu kitabı almak istemiyorum.

Biyoloji için kaliteli bir soru bankası önerinizi de istiyorum. Finalin 3 yazarlı yeşil kitabını öneriyorlar.

Okyanus yayınlarının kitapları hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Sıradışı Analiz yayınlarının tamamı çözümlü soru bankaları nasıldır ?

Piyasada kaliteli tamamının çözümü olan kitaplardan önerebileceğiniz kitaplar var mı ?

Geometri için hiçbir fikrim yok. Tamamen sizin görüşlerinizle alacağım. Orta düzey, basitte olmayan öncelikle bir konu anlatımlı kitap istiyorum.
Evet arkadaşlar yazın çalışmak için matematik ve fen dersleri için kitap tavsiyesi istiyorum. Elimde var bir sürü kaynak ama işin içinden çıkamıyorum, fazla kaynak boğuyor insanı. Bu yüzden belirli herkes tarafından beğenilen, tavsiye edilen kaynakları alacağım. Sizin özellikle kesin çöz dediğiniz kitaplar varsa bekliyorum tavsiyelerinizi. Matematik, fizik, kimya, biyoloji için bir konu anlatımlı bir soru bankası önerirseniz sevinirim.
Bende sıradışı analiz yayınlarının lys matematik çözümlü soru bankası var ve gerçekten beğeniyorum. Diğer dersler için de mi acaba bu yayını kullansam veya önerebileceğiniz çözümlü soru bankaları var mı ?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 1.327
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.662
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 49.177 (Bu ay: 1.846)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 351 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.