Şimdi Ara

Kurtarın Beni !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, dostlar, yoldaşlar. 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. 2017 yılı ygs-lys adaylarından biriyim. Öncelikle her şeyin farkındayım. Çalışmak, başarılı olmak ve hedefime ulaşmak istiyorum herkes gibi. Ve gerekli potansiyele de sahibim. 11. sınıf bitmek üzere. Ygs-lys çalışmalarımı gerçekleştirmeyi 11. sınıfa girmeden önceki yaz tatilinden beri düşünüyordum. Ama bir türlü başlayamadım. Geçen yaz tatili tamam bir şey yapmadım ve yine sizler, forum halkı asla geç kalmadığımı söylediniz. 11. sınıf ile eş zamanlı ygs çalışırım dedim kendi kendime. Ama oda olmadı. Bu arada hedefim mf3, ilk 5-10k arası. Başarı durumumdan bahsetmem gerekirse 3 yıldır okulumda okul birincisiyim. Geçen dönem 98 ortalama yaptım. Lütfen hemen o ne biçim ortalama, haksızlık, adaletsizlik demeyin. Okulda benden başka 90 ortalama gören en fazla 3-5 kişi vardır. Okulumun seviyesi yerlerde sürünüyor. Sbs puanım bulunduğum ilde çok çok daha iyi okullara gidebilmemi sağlıyordu. Ama benim istediğim yer yine de gelmemişti. Bende evime yürüme mesafesi 5 dk bile olmayan bu okula geldim. Okul birinciliği avantajı da etkili oldu bu okula gelirken. Gelmez olaydım. Neyse konuyu dağıtmadan böyle bir okulda alabildiğim eğitim maalesef yetersizdi ve hala öyle. Sınavlar verilen eğitime paralel olarak hazırlanıyor ki yine öğrencilerin durumu vahim. Bakın dediğim gibi ben istisnayım, 98 ortalama yaparken çok ta zorlanmadım. Ama biliyorum ki bu sahte başarımın bana ygs'de pek bir faydası olmayacak. Ben şuan sadece çalışmam gerektiğini biliyorum. Çok büyük bir açığım var kapatmam gerektiğini de biliyorum. Kapatabileceğime inanıyorum. Sizlerden istediğim bu yazı nasıl en verimli geçirebileceğim konusunda tavsiye vermeniz. Sıfırdan mı başlamalıyım, yoksa başka bir taktik mi ? Ygs-lys diye mi çalışmalıyım ? Yoksa sınıf sınıf mı ? Ygs'ye mi ağırlık vermeliyim, lys'ye mi ? Çalışma planım nasıl olmalı ? Kısacası kendinizi benim yerime koyun lütfen ve benim için en faydalı yolu bana söyleyin.

• Up, tavsiye lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazın ygs matematikte ustalaşırsan gerisi çok kolay olur senin için
  • salak mısın oğlum ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehlülBey

yazın ygs matematikte ustalaşırsan gerisi çok kolay olur senin için

Hocam 3 ayı sadece ygs matematik için harcamak bana pek mantıklı gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: James Kendrick

salak mısın oğlum ya

Neden böyle düşündünüz ?

• batu100 B kullanıcısına yanıt
    hocam temelin yoksa çok çok mantıklı.mat 1 olmadan mat 2 öğrenemezsin açık ve net
  • şimdi geç kalmışsın bir halt olmaz senden istediğin sıralamayı yapamazsın yazsak çalışmayacak mısın? sızlanacağına çalışmaya başla 12ye başlayana kadar mat1 + trigonometriye kadar bitirirsen tamam işte.
  • quote:

hocam temelin yoksa çok çok mantıklı.mat 1 olmadan mat 2 öğrenemezsin açık ve net

Haklı.Sağlam üslü köklü mutlak bilmeden duvara toslarsın mat 2 'de bu arada üslü köklü mutlak değil sadece misal verdim . 3 ayını harcamak mantıklı gelmedi diyorsun da o zaman ona göre 11'de çalışmanı yapman gerekiyordu kardeşim şu anki durumun onu yapmanı gerektiriyor bence zaten yazın o kadar bol vaktin var ki 2 aya konuları bitirir üstüne de 2 soru bankası çözersin temponu yüksek tutarsan kalan 1 ayda da ygs sosyal ve feni bitirirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anti Communism -- 19 Mayıs 2016; 18:10:16 >
  • bende 2017 de gireceğim sınava, fen lisesinde okuyorum, liseye yüzde birlik bir dilimle geldim, potansiyel olarak okulda benimle yarışabilecek adam yok, lakin ben 11.sınıf boyunca üç yıl boyunca kitap yüzü açmadım, başka sorunlarım vardı onlarla uğraştım. geçen gün okulda ygs denemesi yaptılar 72 net çıkarabildim. her neyse ben kendi planımdan bahsedeyim, şu kalan son bir ayda dahil olmak üzere yazın sonuna kadar ygs-lys sayılsal konuşarını bitirmeyi hedefliyorum. tabii ki eksiksiz olarak tüm konular değil, belli başlı konuları bitireceğim. limit-türev-integral tarzı konular. elimde her yıl aldığım ama kapağını bile açmadığım 9-10-11 konu anlatım kitapları, soru bankaları vs. var onları kullanacağım bu süreçte, internetten videolar izleyeceğim. ben açıkcası çok sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum kendi adıma.
  • quote:

Anladım o zaman yazın ilk önceliğin ygs matematiğimi sağlamlaştırmak olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sayisaldaokuyantmci

quote:

Haklı.Sağlam üslü köklü mutlak bilmeden duvara toslarsın mat 2 'de bu arada üslü köklü mutlak değil sadece misal verdim . 3 ayını harcamak mantıklı gelmedi diyorsun da o zaman ona göre 11'de çalışmanı yapman gerekiyordu kardeşim şu anki durumun onu yapmanı gerektiriyor bence zaten yazın o kadar bol vaktin var ki 2 aya konuları bitirir üstüne de 2 soru bankası çözersin temponu yüksek tutarsan kalan 1 ayda da ygs sosyal ve feni bitirirsin

Anlıyorum hocam, teşekkürler tavsiyeniz için.

• Ben geçen yılın son 2 haftası başladım ders çalışmaya Ygs kimya kitabımı bitirdim yaz tatiline başlamadan 3 hafta sonra falan okulun kursları başladı. Elimden geldiğince çok az devamsızlık yaptım. Ygs mat çalıştıkça sevdim sevdikçe çalıştım. Sonra gel zaman git zaman ygs 60 gün kala falan farkettim ki fende fena durumdayım. Altyapı yok sevgi yok. Sonra ygs sıralamam fena gelmedi açıkçası ama mat çok kolaydı o kadar çalıştığımı değmedi açıkçası. Lys ye kaldı 30 gün hala fen kayıyo hala çalışasım gelmiyo ama başka şansım yok. Keşke fen ve matı birlikte götirseymişim

• batu100 B kullanıcısına yanıt
    biz de 11. sınıf olduk.ben de 5-10k aralığı hedefliyodum.tamam belki ilk senemde başaramadım ama kötü bir sonuçta getirmedim.25 gün sonra lys ye ikinci kez giricem senin önünde 1 yıl olmasına rağmen benden daha streslisin.psikoza girmişsin oğlum biraz rahatla

• Her şeyin farkındaymış. Allahım ya.
    Çalışacaksın bu kadar basit. Nasıl çalıştığın o kadar da önemli değil. Çalış işte. Nasıl çalışayım diye düşünerek vakit kaybetme al bir kitap başla çalışmaya. YGS için en fazla 3-4 ay ayır. Okullar açılana kadar YGS'yi bitirmeye bak. Okullar açılınca sadece LYS kas. YGS bittiğinde haftada 1-2 deneme çözersin tekrar için. Eksik olduğun konular olursa onları tekrar edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3722845E6 -- 19 Mayıs 2016; 21:20:49 >
  • Kac k geldi hocam ilk senende

• WWalker kullanıcısına yanıt
    ham 24k // y-mf3 26k
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.