Şimdi Ara

yüksek özellikli asus marka laptop ve düşük performans

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 3 ay önce şu laptopu aldım;
    - ASUS K556UQ-DM555T i7-7500U/ 12 GB DDR4/ 1 TB/ 2 GB NVIDIA® GeForce® 940MX/15.6"/W10 NOTEBOOK -

Laptopun Bios dahil tüm herşeyi şuan en güncel halde. Windows 10 da aynı şekilde. Yalnız her anlamda performans sıkıntısı çekiyorum. Genelde laptopumdan oyun oynuyorum en ufak bir örnek vermek gerekirse çıkış zamanı eski olan call of duty2 oyununu online oynarken drx7 de 210 fps anca alıyorum. drx9 160 fps civarı. önceki laptopum ;

lenovo y580 CORE İ7-3610QM-8GB-32GB SSD+750GB HDD-2GB GTX660M-15.6''-DVDRW-W7PRE

aynı oyunda drx9 da 250 sabit fps, drx7 de 500 fps görüyordum. bunun sebebi nedir ? bu arada sadece bu fark bu oyunda ya da diğer oyunlarda değil genel anlamda her açıdan daha yavaş kalıyor asus. lenovo da 32 gb ssd vardı.SSD bu kadar fps etki eder mi ? şimdiden teşekkürler

• ssd sistem açılışını oyunların yüklenme süreleri gibi dosya transferlerinde hız farkını belli eder FPS konusunda pek etki etmez.

İlk aldığın günden beri mi bu yavaşlık problemi var yoksa sonradan mı oluştu ona göre işletim sistemini tekrar kurmanı önerebilirim.güncel oyunlarda test et youtube 'da performans viodeları var onlarla karşılaştırabilirsin.
  • Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. İlk zamanları çok daha kötüydü. Şuan bu en iyi hali diyebilirim. Youtubedan dediğiniz videoları araştıracağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus performans olarak en iyi markalardan biridir.Sanrım aldığın FPS üzerinden bu yorumu yapıyorsun büyük hata yüksek rakamların son kullancı için bir önemi yoktur.Önemli olan donma kasma vs var mı yoksa aldığın değer MX ekran kartına göre iyi durumdadır.
  • Merhaba. Pubg oyununda orta ayarlarda anormal fazla kasma yaşıyorum. Google chrome da youtube açıkken sayfayı aşağıya alıp tekrar açtığımda simsiyah ekran geliyor chromedan dolayı sandım sildim defalarca yukledım ancak sorun çözülmedi. Basit örnek vereyim yine. Lol oyunu full grafiklerde oyun kasıyor ancak konuda belirttiğim önceki bilgisayarımda oyun su gibi akıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.