Şimdi Ara

Lenova y580 hakkında Acil fikir almalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. benim bir sorum var. lenova Y580 CORE İ7-3610QM-8GB-32GB SSD+750GB HDD-2GB GTX660M-15.6''-DVDRW-W7PRE laptopum var. arıza yaptı güç açma düğmesine bastığımda kendiliğinden 2 saniyede kapanıyor. garantisi bitti. Bir bilgisayarcıya götürdüm 1.5 ay orda kaldı anakart arızası varmış ne yaptılarsa düzelmedi anakartın değişmesi gerektiğini söyledi. Yetkili servisle konuştum kartın sıfırı yetkili serviste 1200 TL. Piyasada çok sıfır diye anakart var ama hepsi 2.el onlarda 500-600 tl civarı. Sizce 500-600 tl verip anakartı 2.el olarak yeniletmek mi mantıklı yoksa yeni bir cihaza 2500 civarı vermek mi ? şimdi bu cihazdan çok memnundum ancak yeni 2 yıl garantili ürün almaya kalsam piyasa çok uçuk şuan. eğer yeniletmezsem ana kartı ASUS K556UQ CORE İ5 7200U 2.5GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK
    2.849,00

bu cihazı düşünüyordum ama bütçem yok beni aşıyor. Bu arada izmirde bir yetkili servis buldum lenovanın ama benim y serisine bakmadıklarını söylediler. durumu onlara da aktardım garantisi bittiyse bakabileceklerini ve uygun bir çıkma anakart takabileceklerini söylediler ancak garantisi 3 ay. yani 3 ay sonunda 500-600 tl çöpe de gidebilir. Yerimde olsanız ne yaparsınız lütfen akıl verin

• Kullanim durumunuzu bilmiyorum ama nacizane yoruum 3610qm işlemcili pc den çıkıp i5 7200 e geçtiğinizde attan inip esere binersiniz bakmayın nesil farkına sizin işlemci oldukça performanslı mesela ben suan sizin pc nin sıfır t3mizini bulsam alırım ama yok yani varda çok uçuk fiyatlı

Alacağınız pc HQ işlemcili olmalı ki performans düşüşü olmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robinex kullanıcısına yanıt
    baktıklarımın çoğu U serili işlemci dediğiniz gibi performansları düşük i7 işlemcilere çıkarsak ancak hq işlemciler geliyor ki onlarda 3500 den aşağı değil . Çok kararsızım 600 tl verip çöpe atmakta var sonuçta kimse anakarta garanti vermiyor takılacak olan anakartta 2.el
  • Benimde bütçem kısıtlı uzun süredir pc bakıyorum Asus x550vx serisini alacaktım ama benden önce komşum pc tavsiyesi istedi ona aldım 4 gb ramliye ilave 12 gb ram ile satılan modele neden se hiç hoşuma gitmedi sanki içinde i7 HQ değilde i7 u serisi işlemci var gibi hissettiriyor kullanırken o yüzden kesinlikle m2 Sata yuvası olan bi pc bakmaya karar verdim suan seçeneği baya düşürdüm

1. Seçenek msi cx62 6qd modeli var m2 Sata yuvalı suan n11 kampanyası ile 2285 tl ye geliyor arti olarak 120 gb m2 SSD alsam 260 tl civarı onu da kupon falan kullanırım önce pc siparis edip ondan kazandığım kupon ile 250 tl gelse 2550 civarına istediğim gibi bir oc olacak

Dezavantajları - 1. 940mx ekran kartı 2. Ekran çözünürlüğü 1080p değil 1378 vs di.

2. Seçenek olarak hepsiburada satılan hp 15-bc018nt 1bv34ea 3600 tl bazen 3300 tl yazıyor ama kampanya ile 3000 tl geliyor sürekli kampanya yapıyorlar zaten arti olarak hp geri iade kampanyası yararlanırsak 320 tl geri ödeme alırsak 2680 tl gelir buna ek olarak özelliklerinde yazmıyor ama alan kişiler içini açmış bakmış m2 Sata yuvası mevcut yine 250 tl ye alsak 2950 ye falan geliyor

Avantajı i7 HQ işlemci gtx950 ekran karti

Devavantaji fiyati 500 tl daha artıyor

Not:suan için 600 tl hepsiburada indirimi yok ama hafta en az 1 kere sokuyolar bu ürünü zaten bu modeli sadece hepsiburada ve 1 kişi satıyor o kişi de outlet satıyor yani yorumlarda öyle diyorlar

Bu iki seçenek arasında kaldım ama muhtemelen fazla vermemek için msi düşünüyorum msi de hızlı soğutma tuşu da var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.