Şimdi Ara

Mat 1 HATALI SORU??(Hata yok heyecanlanmayın:))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar ÖSS ye girmedim ama ösym sitesinden bazı sorulara baktım ve Mat 1 17. soruda aşağıda gösterdiğim gibi " Buna göre birinci çarkı çevirmeyi hak eden bi müşterinin...." bölümünde birinci çark yerine 2. çark yazması gerekmiyor mu? Bu şekilde sanırım soru hatalı oluyor. Sınava giren arkadaşlara sorum şu sınavda bu soru içinde İkinci çark mı yazıyordu yoksa birinci çark mı?
     Mat 1 HATALI SORU??(Hata yok heyecanlanmayın:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slhsm -- 14 Haziran 2009; 21:53:31 >

• Bence ifade doğru. 1.çarkı çevirmeye hak kazanmış ki 2. çarkı da çevirebilsin.
  • Kabul cevap basit
    1-1 1-2 1-3 1-4
    2-1 2-2 2-3 2-4
    3-1 3-2 3-3 3-4
    4-1 4-2 4-3 4-4

6/16 x 1/6 = 1/16 ama yine de eğer soru kitapçıklarında da bu şekildeyse, iptal edilmesi gerekir diye düşünüyorum.
  • Haklısın sanırım. Üst kısımdaki belli bir ücret ödeyen müşteriler için 1. çarkı çevirmeyi hak eden müşteriler denilmiş.
  • Sorunun çözümünü engellemediği için pek kaale alındığını sanmıyorum. Çünkü herkes onun 2. çark olduğunu anlamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 14 Haziran 2009; 21:50:30 >
  • İfadede yanlışlık göremiyorum. Belirli bir miktarın üzerinde alışveriş yapanlar birinci çarkı çevirebiliyormuş. O miktarı vermemiş onun yerine o miktarın üzerinde alışveriş yapmış anlamında birinci çarkı çevirmeye hak kazanmış bir müşteri diyor.
  • Ayrıca zaten 2. çarkı çevirmeyi hak eden densenydi cevap 1/6 olurdu. Buna kafa yorana kadar oturup kendi dersimi çalışmam en iyisii sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dumbellcs

İfadede yanlışlık göremiyorum. Belirli bir miktarın üzerinde alışveriş yapanlar birinci çarkı çevirebiliyormuş. O miktarı vermemiş onun yerine o miktarın üzerinde alışveriş yapmış anlamında birinci çarkı çevirmeye hak kazanmış bir müşteri diyor.

demek için girmiştim
  • Belirli bir miktarda alışveriş yapınca 1. çarkı çevirmeye hazırlanıyor ve olasılık başlıyor.
    2. çarkı hakeden deseydi cevap 1/6 olurdu.
  • Benim bu soru hakkında bi sorum var.
    Şimdi 4 çark ve sayılar var bunlarla oluşabilecek 2 li toplamların sayısı 10 ve sadece toplamları 6 olan toplam sayısı 4 2. çarkı çevirmeye hak kazananlar 4/10 olmuyor mu? 4/10*1/6 =1/15 olmuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Being McCandless -- 14 Haziran 2009; 22:53:47 >
  • soruda hata yok.
    önce 1i sonra 2yi çeviriyor.
  • @McCandles 6 ve 6 üzeri olanlar. yani 4-3 ve 3-4 de var. bu durumda 6/16 ihtimalle çevirme sonrası toplam 6 ve 6 üstü oluyor. 2. çark için de 6 da 1 ihtimal. 6/16 x 1/6
  • Soru hatalı değil...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.