Şimdi Ara

canon mp270 ve mp250 reset.(eeprom resetlendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
87.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdahttp://www.nifty-stuff.com/forum/viewtopic.php?id=4707&p=1 sitesinden almış olduğum program yardımıyla yeni canon yazıcılar için eeprom ve kartuş sıfırlama ile ilgili bilgiler var. sitede CANON IP4760 4680 3680 1980 MP198 MX328 MP245 için uyumlu yazıyordu ancak canon pixma mp270 yazıcımda denedim.diğer canonlardaki hiçbir yöntemle eeprom çıktısı dahi alamamıştım ancak şimdi eeprom çıktısı aldım ve eepromu da sıfırladım.Eeprom bilgileri resetten önce, resetten sonra. ancak kartuş bilgilerini sıfırlayamadım gerçi henüz orjinal kartuşum bitmedi bittiğinde nasıl yapılması gerektiğini bulurum ya da sizler yaptığınızda yazarsanız sevinirim. aşağıdaki açıklamalar "waste ink counter reset" için olan bilgilerdir. ancak programı kurcalayarak eeprom sıfırlamasını yapabilirsiniz. "eeprom d" yazan kısımdan yapmıştım sanırım. Canon mp270 ve mp250 si olan arkadaşlar deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim.

Reset için önce Servis Moduna almanız gerekli:
    a. Printeri kapatın
    b. Resume tuşuna basılı tutun
    c. Resume tuşunu bırakmadan Power tuşuna basın
    d. Resume tuşunu bırakın
    e. Daha sonra Resume tuşuna iki kez basın
    f. Power tuşunu bırakın

böylelikle yazıcınız servis moduna girmiş olacak. Gerekli olan programı burdan indirebilirsiniz. Bu arada yazıcınız usb ile bilgisayara bağlı olmalı.

Run the Service Tool Program (Resetter)

Select ASA as the Region (for ASIA PACIFIC - depends on your location) (ben EUR olarak seçtim)

Set Clear Waste Ink Tank, select Main & Platen

Click Cleaning 1 (Printer will print)

Then Click Main and Platen ( Burada main seçilebiliyor platen seçildiğinde sorun çıkarıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slhsm -- 13 Mart 2010; 1:13:22 >

• tebrikler ...baya yararı olucak bu yazıcısı olanlara...
  • Ben bunu mp190 için denemiştim servis çıktısı almama rağmen resetleyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

Ben bunu mp190 için denemiştim servis çıktısı almama rağmen resetleyemedim.

nasıl servis çıktısı aldın arkadaşım bizede söylermisin
  • çok teşekkuler bu yontem işe yaradı.renkli kartusum bitmişti .dolu olan siyah kartusumu yazdırmıyordu artık yazdırıyor
  • slhsm Arkadaşım upload ettiğin resimler de sunucu kaynaklı sorun var sanırım.
    Bir de "resume" tuşu yazmıyo benim mp250 yazıcıda acaba resimlerde gösteriyormu "resume" tuşunu.
    Konun için çok teşşekür ederim ellerin dert görmesin.
    Saygılar.
  • program varsa elinizde link attarmısınz?
  • Arkadaşlar Canon Pıxma MP250 yazıcım kartuşunu doldurdum yazmadı. Sıfır kartuş aldım yazdırdım. İkinci kartuşu yine doldurdum gene yazmadı ve P 08 hata kodu verdi. Ne yaptımsa yazdıramadım. Servise gönderdim. Herhangi bir hatası yoktur dendi yazar vaziyette geri geldi. Ben yine doldurduğum kartuşu takıp denedim bir sayfa yazdı yine aynı hatayı verdi. Tekrar servise gönderecektim ki sitede aşağıdaki notu görüp denedim.

Canon mp270 ve mp250 si olan arkadaşlar deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim.

Reset için önce Servis Moduna almanız gerekli:
    a. Printeri kapatın
    b. Resume tuşuna basılı tutun (Mp250 için) (Kırmızı Ters Üçgen Tuş)
    c. Resume tuşunu bırakmadan Power tuşuna basın
    d. Resume tuşunu bırakın
    e. Daha sonra Resume tuşuna iki kez basın
    f. Power tuşunu bırakın

Ben bunu yaptım kağıt almayan yazıcı yazmaya başladı. MP 250'si olanlar denesin.
  • Selam... Ben aynı uygulamayo mp 280 de yapmaya çalıştım programda clean 1 de eror 006 diyor...;( version hatası veriyor Sizce ne yapmalıyım...
  • arkadaşlar resetleme işini yaptım artık yazıcım siyah beyaz çalışıyor. Çok teşekkürler. Ama b c ışıkları yanıyor
    nedenini bileniniz var mı?
  • mp 250 de yaptım ama yarım saattır üçgenli ısık yanıp sönüyo hala birsey olmadı sizce ne oldu
  • Arkadaşlar benim Canon MP250 Series yazıcım var.İki kartuşu da yeni doldurmama rağmen yazıcıdan çıktı alamıyordum.Ancak daha yeni bir yöntem uygulayarak sorunu çözdüm.Yazıcı açıkken 15 saniye Kırmızı Ters Üçgen butonuna basılı tutun.Sonuç; yazıcı kartuşlarınızı tanımıyorsa artık tanıyacak ve belge çıkarabileceksiniz.Kolay Gelsin
  • mrb
  • bende yeni canon mp270 yazıcı aldım keşke almaz olaydım 100 syfa çıkarttı sorun üstüne sorun .siyah kartuş bitmeye yakın 5tl ye doluma götrdm eve getrdm baya mürekkep akıttı sonra yeni kartş aldm 37 tl şimdide renkli kartuş bittiği için siyah çıktıda alamıyorum
    yardım edecek biri yokmu ya ne yapcamı şaşrdm
  • bende efsane ercan gibi yaptım renkli mürekkep bittiği için çalışmayan yazıcım şimdi çalışıyor.
    ama şu mürekkep doldurma olayını hala çözemedim yada resetlemeyi
  • Bende Dün media marketten Canon mp 250 aldım şimdi yorumları okuyorumda en iyisi geri götürüp iade edeyim sorun çıkartacağa benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsane_ercan

Arkadaşlar benim Canon MP250 Series yazıcım var.İki kartuşu da yeni doldurmama rağmen yazıcıdan çıktı alamıyordum.Ancak daha yeni bir yöntem uygulayarak sorunu çözdüm.Yazıcı açıkken 15 saniye Kırmızı Ters Üçgen butonuna basılı tutun.Sonuç; yazıcı kartuşlarınızı tanımıyorsa artık tanıyacak ve belge çıkarabileceksiniz.Kolay Gelsin

Arkadaşlar bu yöntem gerçekten de işe yarıyor. Yazıcımın kartuşu bitince dolum yaptırmıştım ve yazıcı kartuşu görmüyordu. Bitmiş olarak gösteriyordu. Ama bunu yaptıktan sonra tıkır tıkır yazmaya başladı. Her şeyden önce bi bunu deneyin derim ben.
  • canon kullanan tüm arkadaşlar yazıcı kartuş boşaldı uyarısı veririse resume-iptal tuşu yanı kırmızı ters üçgen tuşuna 10 sn kadar basılı tutun sorun düzelirondan sonra sınırsız doldurun kartuşları. ama p08 hatası farklı yukarıda arkadaş yöntemini vermiş.
  • arkadaslar ben resımleri öremiyorum yazılanların tümünü yaptım ama olmadı hala kartuş boş gosterıyor yardimci olabilecek varmı acaba
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.