Şimdi Ara

Anakart Ekranından Sonra Donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, birkaç ay önce topladığım sistemimde herşey normalken birden pc donup reset attı ve monitöre görüntü gelmeyip kaldı. Kapatıp açtığımda anakart ekranından sonra pc donuyor. Kasayı açtığımda farkettim ki donma sırasında anakart fanı durup yeniden başlıyor ve işlemci fanı duruyor.

Neler denedim yaptım yazayım, ramlerin yerlerini değiştirdim tekli tekli taktım
    bios sıfırladım, pilinide söktüm elektrik kesip
    ssd/hdd problemidir belki dedim boot diskini değiştirdim, flash bellekten windows kurulumu denedim fakat daha kurulum ekranı gelmeden win logosunda yine gitti.

Şuanda bios ekranı açık yarım saattir böyle duruyor işlemci/anakart ısılarını kontrol ediyorum bir sorun yok bunlarda. Bios içerisinde donmuyor boot kısmına geçmeye çalışınca gidiyor.

Düzenleme: Anakart ve işlemciyi garantiye göndermiştim, servisten geldiler anakartta bir sorun yokmuş, işlemci arızalanmış yenisiyle değişim yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuz* -- 18 Nisan 2020; 16:29:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bios güncellemesi varsa güncelleyin,ramleri memtest86 ile test edin,güç ve data kablolarını kontrol edin, psu çıkışlarını ölçtürün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • psu çıkışlarını kontrol ettim bi sıkıntı yok, kablolarla ilgilide bir sorun göremedim
    biosuda kontrol ettim güncel versiyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuz* -- 6 Nisan 2020; 22:15:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • memtest testinide yaptım ramlerle ilgilide bir sorun yok
  • Güvenli modda çalışıyor mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • br0nice kullanıcısına yanıt
    Çalışmıyordu, anakart ve işlemciyi garantiye gönderdim. Bir gelişme olursa konuya yazarım benzer sorun yaşayana bilgi olur.
  • Servisten geldiler anakartta bir sorun yokmuş, işlemci arızalanmış yenisiyle değişim yapıldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.