Şimdi Ara

vaillant garanti uzatma bittikten sonra enteresan parça değişim gerekmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2004 yılından bu yana vaillant 24.000 kcal lik yoğuşmasız kombi kullanıyorum. Her iki yılda bir 350 tl civarı para ödeyerek garanti uzatma yaptırıyordum.

Garanti kapsamında yılda 2 kez servis gelip ücretsiz bakım yapılıyordu. Normal bakım zaten 40 tl, yani yıllık 80 tl, 2 yıllık 160 tl lik hizmete 350 tl ödüyordum. Neden çünkü parçalar pahalı arıza çıkarsa ücretsiz değişeyim diye. 8-9 yıllık bakım süresince defalarca basınç düşümü şikayetimiz oldu ve bişeyler yapıp hallettiler. Şimdi yalancı duruma düşmeyeyim parça değişip değişmediğini bilmiyorum genelde ben evde olmuyorum bakımlarda.

Neyse artık yoğuşmalı kombiye geçerim boşuna garanti uzatmıyayım diye bu yıl garanti uzatmadım. Yeni kombiyide birkaç aylık maddi sıkıntı nedeniyle erteliyordum.

Dün havalar soğuyunca kombinin derecesini artırdık ve kombi arıza yaptı. Servis geldi bugün ve 102 tl emniyet vanası, 200 küsür tl genleşme kabı değişimi, bilmem kaç tl genleşme kabı üstten çıkarılmadığı için tesisatçıya kombi söktürme parası masraf çıkardı.

Yav bu kadar yıl garantiden doğru dürüst parça değişmediniz şimdi garanti bitti herşeyi değişmek istiyonuz dedim. Abi her müşteri aynı şeyi diyo ne tesadüf felan dedi, enteresan diye düşündüm. Peki dedim tesisatçı dahil 500 tl ödiycem bütün derteler bitermi diye sordum. abi senin pompada su kaçırıyo bak etrafı paslı yakında o da sorun çıkarır dedi. Dedim garantideyken bunları demiyonuz. Neyse epey kızdım.

Hafta başı yeni kombi alana kadar idarelik bişey yap dedim. Emniyet vanasını kaçak yapmasına rağmen hafta sonunu atlatmak üzere geçici olarak geri yerine taktırdım. Genleşme çalışmıyo basıncı kontrol altında tutun sürekli yoksa evi su basar dedi. Gecede tedbiren kapat dedi.

Servisi yolladım vaillant müşteri hizmetlerini aradım. Bu kadar sene garantide parça değişmiyosunuz ama garanti bitince herşeyi yenilemeye kalkıyosunuz. Garantideyken şikayetleri tam tamir etmiyosunuz diye epey kızıp yaşadıklarımı anlatıp şikayet oluşturdum. Biz sizi tekrar arıyacağız dediler. Dedim vaillant gibi büyük firmaların böyle sahtekarlık sayılabilecek şeyler yapması çok yanlış diye yazın dedim. Telefondaki yetkili aynen yazdı bunuda şikayetime.

Arkadaşlar siz ne dersiniz haksızlık mı etmişim vaillanta. Adamlar haklımı.

• garanti uzatma hikaye özel servislere bu arıza ve işlemleri maks 300 tl ye yaptırırsın tank +3 bar emniyet ventili deyişimini cihazın vuw serisi sorunsuz bir cihaz serisi diyebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 30 Kasım 2013; 23:19:20 >
  • Cevap için teşekkürler ama kombi eskidi habire sorun çıkarır diye yeni kombimi alsam diyorum.

28.000 lik vaillant yoğuşmalı 346 modeli 3500 tl fiyat var. yoksa baymak yoğuşmalı 1800 tl civarı 26.000 tl alsam mı diyorum. ev dubleks üst kat petekleri genelde kapalı tutuyorum.
  • garanti uzatma için verdiğiniz paranın yarısına her yıl özel servislerde bakım yaptırıp parçalarını değiştirseydiniz kombiniz yepyeni olurdu. bence özel bir servise değişmesi gereken parçaları değiştirtip kullanabildiğiniz kadar kullanın
  • Benimde başıma ii si denk geldi diyelim.
    Garantisi bitmişti o gün elektrikler gidip geldi ve kombi çalışmadı.Vaillant servis aradık geldi kart yandı baya bi para istedi garanti uzatma yaparsak ücretsiz değişiriz dediler ve kabul ettim.Parça değişti.
    Daha sonra tesisat tıkanıklığından pompası arıza yaptı ve o da garantiden değişti.
  • Bugün demirdöküm 24000 kcallik yoğuşmalı kombiyi 1800 tl ye aldım...
  • almışssın püsküllü belayı birde demirdökümde kızdığın vaillant bünyesinde artık servisi vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

almışssın püsküllü belayı birde demirdökümde kızdığın vaillant bünyesinde artık servisi vs

Vaillant bünyesinde olduğunu biliyorum. Zaten vaillant bayisinden aldım. Maddi durum ona yetti 4-5 sene idare etsin baktım olmuyo atar çöpe yenisini alırım yapcak bişe yok.

Püsküllü bela derken bildiğin kronik sorunu felan varsa yazarsan memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

almışssın püsküllü belayı birde demirdökümde kızdığın vaillant bünyesinde artık servisi vs

Vaillant bünyesinde olduğunu biliyorum. Zaten vaillant bayisinden aldım. Maddi durum ona yetti 4-5 sene idare etsin baktım olmuyo atar çöpe yenisini alırım yapcak bişe yok.

Püsküllü bela derken bildiğin kronik sorunu felan varsa yazarsan memnun olurum.

yoğuşmalı cihazlarda kronik problemler bol baca ötmesi baca damlaması fan arızası gider tıkanması gibi ama senin cihazdada bunlar illada olacak değil güle güle kullan

• trabzon61_66 T kullanıcısına yanıt
    Aldınız cihaz Nitromix sanırım, gönlünüzü ferah tutun 3 yıldır piyasada ve bugüne kadar ciddi bir şikayeti olmamıştır, f/p kombilerin başında gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Aldınız cihaz Nitromix sanırım, gönlünüzü ferah tutun 3 yıldır piyasada ve bugüne kadar ciddi bir şikayeti olmamıştır, f/p kombilerin başında gelir.

Teşekkürler. evet nitromix aldım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.