Şimdi Ara

Pro Evolution Soccer 2013 - Become A Legend Sohbet Alanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
5
Favori
112.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Pes 2013 resmi olarak çıkmamasına rağmen internete düşmüş vaziyette ve biz de her sene olduğu gibi bu sene de oyunu oynayıp nelerin değişip, nelerin değişmediğini görmek için indirme işlemimizi yaptık. Açıkça konuşmak gerekirse benim beklediğim çoğu özellik yok Pes 2013'de ama çok da kötü bir oyun olduğunu söylemeyeceğim. Hayranlarına keyifli dakikalar yaşatacak bir oyun olduğu kesin. Oyunun en çok sevilen modlarından Become A Legend modunda ise göze çarpan fazla değişiklik yok. Yapılan değişiklikleri bu başlık altında sizlerle paylaşıp, bir sorununuz olduğu takdirde de çözüm bulmak adına bu konuyu açmış bulunuyorum.

Oyuncu yaratılış ekranı geçen sene ile aynı bu yüzden o konuda resim eklemedim. Buradaki en önemli değişiklik, artık oyuncuya dengeli özellikler verilmesi. Hatırlarsınız ki, ne kadar çok birden fazla özelliğinizin iyi olmasını istesenizde, bunu yapmak oldukça zordu. Örneğin hızınız iyi iken, ve ya şut çekme özelliğiniz yüksek iken, top kontrolü özelliğiniz düşüktü ve bu, sizi bilmem ama benim en sinir olduğum olaylardan biriydi. Bu sene denge biraz daha öne çıkmış. Tabi bunda benim "Dört Dörtlük" seçeneğini seçmem de etkili olmuş olabilir ama genel olarak "Dört Dörtlük" seçeneği oyunda istediğiniz özellikleri almanız için yeterli gibi görünüyor.

Burada oyunda alınabilecek olan ödüllerin bir kısmını görüyorsunuz. Acaba sorun bende mi, yoksa genel mi bilemiyorum ama önceki oyunlarda olan Gol Krallığı ve Asist Krallığı ödülleri sanırım kalkmış. Bu değişikliği ben sevmedim. Üstelik daha da geliştirip, asist ve gol kralı olan oyuncuya da bir ödül verilmesini beklerken bu değişlik hiç yakışmadı.

Geldik oyundaki en büyük değişikliğe. Oyunda artık satın alma işlemleri yapabiliyoruz. Aslında satın alma işlemi demeyelim çünkü para yerine tecrübe puanlarımızı harcıyoruz. RPG oyunlarına level atladıktan sonra verilen Perkler gibi düşünün. Burası kafa karıştırıcı çünkü bazı özellikler, istenildiği gibi kullanılamıyor. Demek istediğim, bütün özellikleri satın alsanız bile, hepsini aynı anda kullanmak imkansız. Örneğin, Kişisel Antrenman +1 satın aldınız, ki bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz ta ki bütün özellikleri alana kadar, bu durumda size seçmeniz için oyunda karakterinizin özelliklerini gösteriyor. Ben iki kez bu özelliği aldım biri Dayanıklılık, diğeri Top Kontrolü için ve oyunda bu özellikleri +1 arttı. Alabileceğiniz nesneler arasında kramponlarda var ve aldığınız kamponları da bu ekrandan seçebiliyorsunuz. Üçüncü resimde gördüğünüz gibi kullanabileceğiniz boş alan sayısı sadece 3. Bu yüzden alacağınız özellliklere dikkat edin.

Tekrar mağazadan alınabilecek özelliklere dönüyoruz ve bu sefer de antrenmanı daha güçlü kılan özelliklerle karşı karşıyayız. Bu özelliklere puanım yetmediği için alamadım ve boş alana koyna zorunluluğu olup olmadığını bilmiyorum ama olmadığı konusunda içimde bir his var. Bu özellikler, açıklamadan da anlaşıldığı üzere antrenman özelliklerinizi yükseltiyor. Ne kadar etki yaptığı konusunda henüz bir bilgim yok.

Mağazadan alınabilecek diğer özellikler ise özel çalıştırıcılar. Oyuna etkisini bilmiyorum ama açıklamadan anlaşıldığı üzere oyuncunun işini kolaştıracak cinsten bir özellik

Burada da BAL menü ekranını ve oyuncu konuşmalarını görüyoruz. Takım kaptanı bizimle maç sonrasında konuşuyor ve işlerin daha iyi olacağına dair sizi ikna etmeye çalışıyor. (Ne kadar ikna olursanız artık ) Tıpkı bir önceki oyunda olduğu gibi.

Diğer Özellikler;

- Maç başlangıcında teknik direktörün soyunma odasına yaptığı konuşma olayı kaldırılmış. Well Done Konami!

- Aynı şekilde maç sırasında teknik direktörün size verdiği taktikler de bu oyunda yer almıyor.

- Oyuna başlarken krampon seçimi yapamıyoruz. Maçın Adamı ödülünü aldığımız her an bir krampon kazanıyoruz ve bu kramponlar özelliklerimizi etkiliyor. Örneğin; üçüncü kez maçın adamı seçildiğinizde size verilen krampon, diyelim ki top kontrolünü 3 puan arttırıyor. Bu durumda, 72 olan top kontrolü 75'e çıkıyor. Her kramponun özelliği farklı ve hepsini açmak için de maçın adamı ödüllerini toplamanız gerek.

- Oyunda yenilebilir/içilebilir eşyalar da mevcut. Henüz rastlamadım ama okudugum kadarıyla bu eşyalar oyuncunun sakatlık-yorgunluk durumuna iyi yönde etki edebiliyor. Satın alınabilen eşyalar arasında yer almadıklarına göre bu içecek ve yiyecekleri kazanmamız gerekiyor.

- Oyunda kiralık transfer formatı mevcut. Takımlar sizi kiralamak için mevcut kulübünüze teklifte bulunabilecekler.

- Her ne kadar oyunun başında Şampiyonlar Ligi ve Libertadores taraflarından biri seçmek zorunda olsanız da, bu oyunu tamamen bu şekilde oynayacağınız anlamına gelmiyor. Evet, Avrupa'dan Amerika'ya transfer olmak mümkün! Milan'dan Atletico Mineiro'ya transfer olup, Şampiyonlar Ligi yerine Libertadores'de oynayabileceksiniz! Böylece iki kupayı da alma şansınız olacak. Sanırım en önemli özellikleriden biri de bu olmuş.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Mod ve konu hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi, karakter ve kariyer başarılarınızı bu başlık altında paylaşabilir, takıldığınız her hangi bir konuyu sorarak gerekli cevabı alabilirsiniz. Oyunda ilerledikçe daha yeni değişiklikler de göreceğizdir bu kesin. Bol Pesli günler !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twigg -- 22 Eylül 2012; 12:53:56 >

• Pes 2013 resmi olarak bir çıksın da bakarız. Şu satın alma işi güzel bir şeye benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commodore34

Pes 2013 resmi olarak bir çıksın da bakarız. Şu satın alma işi güzel bir şeye benziyor.

Evet. Ama sınır konulmuş olması biraz zorluyor işi. Kramponlar da oyuna inanılmaz etki ediyor bu sefer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twigg

quote:

Orijinalden alıntı: commodore34

Pes 2013 resmi olarak bir çıksın da bakarız. Şu satın alma işi güzel bir şeye benziyor.

Evet. Ama sınır konulmuş olması biraz zorluyor işi. Kramponlar da oyuna inanılmaz etki ediyor bu sefer.

Alıntıları Göster
    Up up

Bu sene Become A Legend oynayan yok sanırım. Neredesiniz ey ahali

• quote:

Up up

Bu sene Become A Legend oynayan yok sanırım. Neredesiniz ey ahali

Alıntıları Göster
    bence en önemli yenilik gerçekten bir futbolcu olarak başlayabilmek
    ben oyunu daha indiriyorum 70'de ama direk c7 olarak başlıcam become
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben oyunu aldım birazdan balaçıcam ama klavye ayarlarını yapamadım yardım edebilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MatchLok

arkadaşlar ben oyunu aldım birazdan balaçıcam ama klavye ayarlarını yapamadım yardım edebilecek var mı ?

Alıntıları Göster
    Geçen sene belli bir süre sonra sıkıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Hadoken

O özellik baştan beri var zaten.

quote:

Oyunun kurulu olduğu dizinde "Settings"e tıkla. Oradan klavye ayarlarını yapabilirsin dostum.

quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

Evet geçen sene çok sıkıcıydı. Ama bu sene daha zevkli geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twigg -- 22 Eylül 2012; 15:24:01 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Hadoken

O özellik baştan beri var zaten.

quote:

Oyunun kurulu olduğu dizinde "Settings"e tıkla. Oradan klavye ayarlarını yapabilirsin dostum.

quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

Evet geçen sene çok sıkıcıydı. Ama bu sene daha zevkli geldi bana.

Alıntıları Göster
    A.Madrid'de SF oynuyorum genel derecem 76 oldu 2013 yılındayım şu Falcao beni deli ediyor.
    İlk defa gercegiyle bu kadar benzemeyen bir adam görüyorum su oyunda.
    Şutları inanılmaz yavaş, çalım yok, koşmuyor, adam akıllı pas atamıyor vs. vs. deli etti beni.
    GF + SF(ben) bu şekil oynayan bi takıma gitmek istiyorum.
    Europa Cup da çeyrek finaldeyim şuan Sevilla ile oynuyoruz ilk maç 2-2 bitti kendi sahamızda 2-0 dan verdik valla maçı.
    Ligde de 6ncı sırada bulunuyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mânâlùx Râpérâ

A.Madrid'de SF oynuyorum genel derecem 76 oldu 2013 yılındayım şu Falcao beni deli ediyor.
    İlk defa gercegiyle bu kadar benzemeyen bir adam görüyorum su oyunda.
    Şutları inanılmaz yavaş, çalım yok, koşmuyor, adam akıllı pas atamıyor vs. vs. deli etti beni.
    GF + SF(ben) bu şekil oynayan bi takıma gitmek istiyorum.
    Europa Cup da çeyrek finaldeyim şuan Sevilla ile oynuyoruz ilk maç 2-2 bitti kendi sahamızda 2-0 dan verdik valla maçı.
    Ligde de 6ncı sırada bulunuyoruz.

Alıntıları Göster
    Ben de Pesedit Patch yükledim. Yeni kariyer açmak için bekliyordum. Waalwijk'teyim ilk sezonum henüz Oyun baya kolaylaştırılmış. Gerek kramponlar gerekse mağaza olayı ile özellikleri çok çabuk yükseltebiliyorsunuz.

• Waalwijk teyim bende. Santrafor mevkisinde superstar zorlukta oynuyorum. Ama bu yıl baya bir kolaylaşmış gibi. Yanlış hatırlamıyorsam, 19 maçta 22 golüm var . Ligde lideriz lakin Hollanda kupasi oncesi as kalecimizin 11 hafta sakatlık geçirmesi sonucu twente ye 3-1 önde iken 5-3 macı verdik. Yedek kaleci kova çıktı. Elimden fazla birşey gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

Waalwijk teyim bende. Santrafor mevkisinde superstar zorlukta oynuyorum. Ama bu yıl baya bir kolaylaşmış gibi. Yanlış hatırlamıyorsam, 19 maçta 22 golüm var . Ligde lideriz lakin Hollanda kupasi oncesi as kalecimizin 11 hafta sakatlık geçirmesi sonucu twente ye 3-1 önde iken 5-3 macı verdik. Yedek kaleci kova çıktı. Elimden fazla birşey gelmedi.

Aynen ben de 22 golle gol kralı olup Feyenord'a transfer oldum. Ama patch'de hata olduğu için devam etmiyorum. Düzeltildikten sonra yeni bir kariyer açacağım.
  • Sorunsuz lisans yaması yüklesem. Bal oyunuma etki etmez mi? Eğer öyleyse bende yeniden başlıcam gibi.
  • quote:

Sorunsuz lisans yaması yüklesem. Bal oyunuma etki etmez mi? Eğer öyleyse bende yeniden başlıcam gibi.

Ediyor maalesef. Takımların yerleri değişiyor ama oyunun save dosyası değişmiyor. O yüzden yama yükledikten sonra yeniden kariyer açmak gerekiyor ki ben de öyle yapacağım.
  • quote:

quote:

Sorunsuz lisans yaması yüklesem. Bal oyunuma etki etmez mi? Eğer öyleyse bende yeniden başlıcam gibi.

Ediyor maalesef. Takımların yerleri değişiyor ama oyunun save dosyası değişmiyor. O yüzden yama yükledikten sonra yeniden kariyer açmak gerekiyor ki ben de öyle yapacağım.

Alıntıları Göster
    Pesbox un 0.6 lisans yamasını kurdum bir kaç editten sonra BAL modunda bozulma olmadı.

• quote:

Pesbox un 0.6 lisans yamasını kurdum bir kaç editten sonra BAL modunda bozulma olmadı.

Alıntıları Göster
    bakmadığım yer kalmadı ilk seçerken nelere dikkat etmeliyiz hiçbir yerde yazmıyor mesela pes 2012de deneye deneye bulmuştum ortasaha oyuncumun özellikleri çok düşüktü fakat 4 tane star özellik alınca özellikeri düşük olsada çok iş yapıyordu. bu senede gerçek oyuncuyla deneyeyim dedim umutu aldım ilk maçta 4 gol 1 asist yaptım sonra normal adam açayım dedim sürekli top kaptırıyorlar adam gibi top attıkları yok benim attığım paslarıda dağlara taşlara vuruyorlar güç bela 1 gol attılar. kötü takımda olunca en iyi oyuncuda olsa teke tek herkesi geçip gole gitmek dışında yapabilecek hiçbirşey yok forvet oluyorum top gelmiyor geri geleyim diyorum kaleye gidene kadar adam bitiyor birde garip br şekilde takım atağa çıkmıyor sağa sola boş paslar atıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: juba09

bakmadığım yer kalmadı ilk seçerken nelere dikkat etmeliyiz hiçbir yerde yazmıyor mesela pes 2012de deneye deneye bulmuştum ortasaha oyuncumun özellikleri çok düşüktü fakat 4 tane star özellik alınca özellikeri düşük olsada çok iş yapıyordu. bu senede gerçek oyuncuyla deneyeyim dedim umutu aldım ilk maçta 4 gol 1 asist yaptım sonra normal adam açayım dedim sürekli top kaptırıyorlar adam gibi top attıkları yok benim attığım paslarıda dağlara taşlara vuruyorlar güç bela 1 gol attılar. kötü takımda olunca en iyi oyuncuda olsa teke tek herkesi geçip gole gitmek dışında yapabilecek hiçbirşey yok forvet oluyorum top gelmiyor geri geleyim diyorum kaleye gidene kadar adam bitiyor birde garip br şekilde takım atağa çıkmıyor sağa sola boş paslar atıyorlar.

Alıntıları Göster
    birşey sormak istiyorum. bal da oyuncu oluşturdum. oyuncunun özellikleri fena değil ama şu oyuncu kataloğu özelliklerden sadece dış falso var bunların sayısını nasıl arttırabiliriz acaba.

• quote:

Yapay zeka çok kötü oyunda. Başlarda sıkıcı olabiliyor bu durum dediğin gibi ama bi süre sonra alışıyorsun.

quote:

Orijinalden alıntı: dirty_y

birşey sormak istiyorum. bal da oyuncu oluşturdum. oyuncunun özellikleri fena değil ama şu oyuncu kataloğu özelliklerden sadece dış falso var bunların sayısını nasıl arttırabiliriz acaba.

İlerledikçe artıyor o özellikler. Ayrıca oynayış şeklinde önemli. Çok fazla koşarsan ona göre özellikler açılıyor mesela. Pas, şut gibi özellikler de bunlara önem verince çoğalıyor.

• quote:

quote:

Yapay zeka çok kötü oyunda. Başlarda sıkıcı olabiliyor bu durum dediğin gibi ama bi süre sonra alışıyorsun.

quote:

Orijinalden alıntı: dirty_y

İlerledikçe artıyor o özellikler. Ayrıca oynayış şeklinde önemli. Çok fazla koşarsan ona göre özellikler açılıyor mesela. Pas, şut gibi özellikler de bunlara önem verince çoğalıyor.

Alıntıları Göster
    oyun içi yapay zeka kötü tamam onu anlarımda çok mantıksız işler yapılıyor amc seçip oyna başladım hiç amc olmayan ce amc posizyonu olmayan kanat oyuncusu bol bir takıma attı amc pozisyonundada en fazla kanatta oynarsınız. daha sonra aynen seçimleri yapıp devam ettim bu sefer amc yanında sol açık özelliğide geldioyuncuya gittiğim takımda tek ortasahadan bozma kanat oyuncusu var oda sağda oynuyor. menajerin değerlendirmesi bölümünde sol açık için en şanslı durumda olan oyuncu ise kaleci :) neyse zorlansamda şansa ilk maçı çok iyi oynadım 2. seçeneğe yükseldi direk ama kaleciyi oynatmadı beni oynattı :)

birde çok yerde aradım ama neredeyse hiç bahseden yok o özelliklerin çok veya az olması seçtiğiniz pozisyon ve oyuncu ortalamasına bağlı mesela defans seçseniz ortalama sallıyorum 30 olsa bile defansın alabileceği özellikler sınırlıdır. oyuncu ortalamsından çok bu özellikler önemli çünkü ortalama artıyor ama bu özellikler çok zor açılıyor gerçi şimdi kart olayı çıkmış ama sezonda sadece 1 tane özellik açılıyor. nasıl çok özellik açacağız derseniz ben yaptığımı anlatayım:
    öncelikle ben her yerde dolaştığım için amc seçtim ve ortalamasını düşürmek için listeden iyi pas yapanı değilde şutçu oyuncuyu seçtim pas yerine daha çok şut ve dribling hıza verdim bu şekilde ortalaması 49 oldu bu civarda olunca ise bazen 4 tane özellik, 3 özellik bir ek posizyon yada 3 özellik veriyor bir kaç kez ileri geri deneyip istediğiniz özellikleri alınca devam edebilirsiniz.

• Yararli konu. Bir ara ugrarim buraya.
    17 yaşında Pes Ligi ile başladım kariyerime. O zaman basit bir takımdaydım tabii.
    Gol kralı olup, ilk sezonumu 3. olarak tamamlamıştım. Mükemmel oyunumun da etkisi büyüktü.
    Uefa kupasına katılacaktık bu sene, Ajaccio Fc'den çok ciddi bir teklif gelmişti, değerlendirdim ben de.
    Ajaccio gerçekten hücum ve oyun anlayışı olarak tam istediğim bir takım idi.
    Karakterim şimdilik burada mutlu.
    Pes 2012'de 10 sene üst üste Toulouse Fc forması giymiş, Şampiyonlar Ligi kupasını almış, Lig şampiyonu olmuş, Gol Kralı olmuş, Dünyanın en değerli oyuncusu seçilmiştim. (Bir de Uefa kupasını almıştım.)
    Umarım Toulouse forması giyerim.
    Bazı oyun içi konuşmalar gitmiş, onu çözemedim neden olduğunu.
    Şu an karakterim 18 yaşında.
    Sezon arasında Feyenoord'a transfer oldum. Orada gol kralı ve Uefa kupası yarı final maçı oynadım.
    Milan ile sözleşme imzaladım. Karakterim 18 yaşında.
    Türkiye Milli takımında banko oynuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 30 Eylül 2012; 13:44:10 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.