Şimdi Ara

Pozitifim. 2. PCR testi olacak mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5 Şubat tarihinde hafif soğuk algınlığı tarzı belirtilerim başladı. 7 Şubat akşamı test yaptırdım ve 8 Şubat sabahı Pozitif çıktım.

Evde diğer 2 kişiyle aynı sofrada yemek yedik, aynı odada oturduk ama negatif çıktılar.

İlçe sağlık müdürlüğünden aradılar. Bugünden itibaren 7 gün say, sonra normal hayatına devam edebilirsiniz dendi.

Boğaz ağrım çok vardı epey azaldı, şimdi burnumun içi çok yanıyor gözümden yaş geliyor nezle gibi...

15 Şubatta iş başı yapacağım.

Peki 15 şubata kadar yeni bir sürüntü testi yaptırmam gerekiyor mu? Beni tekrar arayacaklar mı bilmiyorum. İlk defa pozitif çıktım...

• sadece karantinanın 5.gününde test yaptırabilirsin ama çoğunlukla tekrar pozitif çıkıyor, negatif çıkarsa zaten normal hayatına dönüyosun karantina bitiyor

5.gün pozitif çıkarsan 2 gün daha karantinada kalıyosun sonra test yaptırmana bile gerek kalmıyor ki zaten yapmıyorlar. emin olmak istiyosan özelde 250 liraya yaptırman lazım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • beşinci gün yapılan test pozitif çıktı diyelim. karantina süresi uzar mı yoksa her türlü 7. günün sonunda karantina biter mi?

• phorever kullanıcısına yanıt
    5.gün testi temaslılarda geçerli. Pozitifler her türlü 7 günü tamamlamalı.

Teste gelirsek, test yapmıyorlar. Karantina bitince çıkıyorsun. Artık sana kalmış gerisi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.